SON DAKİKA
Hava Durumu

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Konut Kredisi TEB’te! Üstelik Yüzde 1,1’den Başlayan Faiz Oranlarıyla

TEB, uzun vadede düşük taksit tutarlarıyla konut sahibi olmak isteyenlere kredi kampanyasını açıkladı. Her türlü bütçeye uygun geri ödeme planlarıyla kullandırılan bu konut kredisinde faiz oranları yüzde 1,1’den başlıyor. TEB şubeleri üzerinden başvuru yapılan bu konut kredisinin geri ödeme avantajları, kredinin kullanımına ilişkin detaylar ve başvuru için gereken belgelerin bilgileri bugünkü haberimizde yer alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 01.07.2020 12:05
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Konut Kredisi TEB’te! Üstelik Yüzde 1,1’den Başlayan Faiz Oranlarıyla

Uzun vadeli ve düşük taksitli konut kredisi çekmek isteyen vatandaşlara özel TEB, her bütçeye uygun geri ödemeli konut kredisini duyurdu. Aylık yüzde 1,1 faiz oranından başlayan ve avantajlı ödeme koşulları sağlayan TEB’in konut kredisine ilişkin detayları sizler için araştırdık. İşte TEB konut kredilerinin detayları...60 AYA KADAR VADEDE YÜZDE 1,1 FAIZ ORANI UYGULANIYORTEB’in konut satın almayı planlayan vatandaşlara özel başlattığı bu kredi kampanyasında 60 aya kadar olan vade sürelerinde yüzde 1,1 faiz oranı uygulanmaktadır. Toplamda 120 aya varan vade seçeneklerinin bulunduğu kredide 60 aydan sonraki vade süreleri için yüzde 1,15 oranında faiz uygulanmaktadır. 120 aya kadar vadeli ve uygun faiz oranları ile kullandırılan bu krediye başvurular sadece TEB şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Başvuru sırasında gerekli olan belgeler ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:* Kimlik kartı ya da sürücü belgesi fotokopisi* Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi* Serbest meslek ve işletme sahipleri için son 3 yıllık bilanço, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi* Satın alınması planlanan konuta ait kat mülkiyeti ve kat irtifakı tapusuTEB KONUT KREDILERI NELERDIR?Kira öder gibi konut sahibi olma imkanı sağlayan TEB, her bütçeye ve her fikre uygun birbirinden farklı konut kredilerini sunmaktadır. Birbirinden farklı avantaj ve ödeme kolaylıkları içeren TEB konut kredileri aşağıdaki gibidir:

* Her Şey Dahil Konut Kredisi* Al Kirala Konut Kredisi* Esnek Kademeli Konut Kredisi* Yüzde 100 Konut Kredisi* Anapara Ertelemeli Konut Kredisi* Dönem Ödemeli Konut Kredisi* Kademeli Azalan Konut Kredisi* Kademeli Artan Konut Kredisi* İndirimli Konut Kredisi* Ara Ödemeli Konut Kredisi* Molalı Konut KredisiAYLIK BIN 540 TL’DEN BAŞLAYAN TAKSITLERLE ÖDEME RAHATLIĞITürkiye Ekonomi Bankası’nın konut sahibi olmak isteyenlere birçok farklı seçenekle kullandırdığı konut kredilerinde kira öder gibi ev sahibi olma fırsatını sağlamaktadır. 120 aya kadar geniş vade seçeneklerinin uygulandığı kredi hesaplamasına bakıldığında ise aylık ödenecek taksit miktarları aşağıdaki gibi olmaktadır:* 100 bin TL kredi 60 ay vade ve yüzde 1,1 faiz oranı ile kullanıldığında aylık 2 bin 285,56 TL taksit ödemesi hesaplanmaktadır.* 100 bin TL kredi 120 ay vade ve yüzde 1,15 faiz oranı ile kullanıldığında aylık bin 540,66 TL taksit ödemesi hesaplanmaktadır.Krediye ilişkin limit ise satın alınması planlanan gayrimenkulün ekspertiz değerine göre belirlenmektedir. Satın alınacak gayrimenkulün ekspertiz değerinin yüzde 75’ine kadar kredi kullandırılmaktadır.EN UYGUN FAIZLI KONUT KREDISINI HANGI BANKALAR VERIYOR?TEB’in aylık yüzde 1,1’den başlayan konut kredisi faiz oranlarının yanı sıra birçok banka uygun faiz oranları ile kredi kullandırmaktadır. Aylık yüzde 1’in altında en uygun faiz oranları ile kredi kullandıran bankalar ise aşağıdaki gibidir:* Yapı Kredi konut kredisi faizi yüzde 0,89* Garanti BBVA konut kredisi faizi yüzde 0,91* Türkiye Finans Bankası konut kredisi faizi yüzde 0,79* ING konut kredisi faizi yüzde 0,79 * Akbank konut kredisi faizi yüzde 0,85* Albaraka konut kredisi faizi yüzde 0,79* Alternatifbank konut kredisi faizi yüzde 0,89* Halkbank konut kredisi faizi yüzde 0,94* Türkiye İş Bankası konut kredisi faizi yüzde 0,87

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.