SON DAKİKA
Hava Durumu

KGF Destekli İki Kredi Paketi Yapı Kredi’de!

Koronavirüs salgınıyla mücadele için yayınlanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketi dahilinde Yapı Kredi de destağini kredi paketleri ile gösterdi. Hazine destekli olarak hazırlanan Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı krediler ile başlatılan Koronavirüsle mücadeleye destek olunacak. Yapı Kredi tarafından yayınlanan KGF teminatlı kredilere ilişkin detaylar ise bugünkü haberimizde yer alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 06.04.2020 18:30
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
KGF Destekli İki Kredi Paketi Yapı Kredi’de!

Yapı Kredi, “Ekonomik İstikrar Kalkanı” kapsamında Kredi Garanti Fonu destekli kredilerini açıkladı. Hazine destekli olarak hazırlanan Kredi Garanti Fonu teminatlı krediler ile başlatılan mücadelede ekonomik olumsuzlukların önüne geçilmesi planlanıyor. Kredilere ilişkin kullanım detayları ve miktarları ise bugünkü haberimizde.İKİ FARKLI KREDİ İLE DESTEK SAĞLANACAK


Yapı Kredi, son yaptığı açıklamada Kredi Garanti Fonu teminatıyla iki farklı kredi kullandıracağını açıkladı. Koronavirüsle mücadele kapsamında hazırlanan bu destek kredileri ise: Çek Ödeme Destek Paketi ve Opex Kredi Destek Paketi. Hazine destekli Kredi Garanti Fonu ile kullandırılacak olan bu iki kredi türünde Koronavirüse karşı ekonomideki olumsuz dalgalanmanın iyileştirilmesi amaçlanıyor.TİCARET YAPANLARA ÖZEL ÇEK ÖDEME DESTEK PAKETİ


Yapı Kredi, ticaretle uğraşan müşterilerine Çek Ödeme Destek Paketi ile ticari itibarın korunmasına katkı sağlamayı amaçlıyor. KOBİ, ticari ve kurumsal nitelikteki firmaların faydalanabileceği bu destek paketi ile keşide edilen çeklerin finansmanına destek olunacak. 25 Mart 2020 tarihine kadar yapılan gerçek ticari ilişkilere dayalı ve 30 Haziran 2020 tarihine kadar keşide edilen çeklere, Çek Ödeme Destek Paketi ile finansman desteği sağlanacak.ÇEK ÖDEME DESTEK PAKETİNİN DETAYLARI NELER?


Ticari itibarın korunmasına destek olmak amacıyla kullandırılacak olan bu kredinini kullanım detayları ise aşağıdaki gibi belirlendi: • 3 ay anapara ve faiz ödemesiz olarak kullandırılacak.
 • Toplam 12 ay vade ile destek paketi kullandırılacak.
 • Uygulanacak olan faiz oranı yıllık yüzde 9,5.
 • Yıllık cirosu 25 milyon TL’ye kadar olan işletmeler azami 1 milyon TL krediden faydalanabilir.
 • Yıllık cirosu 25 milyon TL ile 125 milyon TL arasında olan işletmeler azami 5 milyon TL krediden faydalanabilir.
 • 125 milyon TL üzerinde yıllık ciroya sahip olan işletmeler 10 milyon TL’ye kadar kredi desteğinden faydalanabilirler.


OPEX KREDİ DESTEK PAKETİ


Yapı Kredi’nin, Koronavirüsle mücadele kapsamında yayınladığı kredilerden biri de Opex Kredi Destek Paketi oldu. Bu destek paketi ile KOBİ, ticari ve kurumsal ölçekli işletmelere, maaş ve kredi ödemeleri başta olmak üzere sözleşme veya faturaya bağlı sabit gidererinin finanse edilmesi için Opex Kredi Destek Paketi kullandırılacak.OPEX KREDİ DESTEK PAKETİNE İLİŞKİN DETAYLAR NELER?


Koronavirüsle mücadele kapsamında hazırlanan Opex Kredi Destek Paketi’ne ilişkin detaylar aşağıdaki gibi belirlenmiştir: • 3 ay anapara ve faiz ödemesiz olarak kullandırılmaktadır.
 • Toplam 12 ay vade süresi uygulanmaktadır.
 • Yıllık uygulanan faiz oranı yüzde 9,5’tir.
 • Yıllık cirosu 25 milyon TL’ye kadar olan işletmeler maksimum 5 milyon TL kredi kullanabilir.
 • Yıllık cirosu 25 milyon TL ile 125 milyon TL arasında olan işletmeler maksimum 25 milyon TL kredi kullanabilir.
 • Yıllık cirosu 125 milyon TL’den fazla olan işletmeler maksimum 50 milyon TL kredi kullanabilmektedir.


BAŞVURULAR NE ZAMAN?


Yapı Kredi’nin Koronavirüsle mücadele kapsamında hazırladığı Opex Kredi Destek Paketi ve Çek Ödeme Destek Paketi için başvurular 30 Mart 2020 tarihi itibariyle başladı. Sadece Yapı Kredi şubeleri üzerinden yapılan bu başvurularda Kredi Garanti Fonu teminatı desteği kullanılacak. Başvurunun olumlu sonuçlanması ile birlikte ise kredi direkt olarak kullandırılacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.