SON DAKİKA
Hava Durumu

HSBC Güncel Araç Kredisi Kampanyası 2019

Haber Giriş Tarihi: 26.07.2019 13:27
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
HSBC Güncel Araç Kredisi Kampanyası 2019

 HSBC, güncel araç kredisi kampanyasını müşterilerine çok uygun geri ödeme koşulları ile sunuyor. HSBC güncel araç kredisi almak için müracaat edildiğinde, banka başvuru sahibini kefil getirmek zorunda bırakmıyor. HSBC müşterisinin tercihine göre hem sıfır, hem de ikinci el araçlar için taşıt kredisi kullandırıyor.HSBC Araç Kredisi Geri Ödeme Vadesi
HSBC taşıt kredisi geri ödeme vadesi en fazla 48 ay ile sınırlandırılmıştır.HSBC Araç Kredisinin Özellikleri
HSBC taşıt kredisi özellikleri şunlardır:
 • HSBC taşıt kredisi için, müşterilerinden kefil istemiyor. Taşıt rehin teminatı yeterli oluyor.
 • Kredi geri ödemesinde aylık eşit taksitlerin yanı sıra kredi kullanan kişi istediği takdirde ‘’erken ödeme’’ ya da ‘’ara ödeme’’ de yapabilir. Kredi kullanan müşteriler tercih etmeleri durumunda otomatik ödeme avantajını da kullanabilir.
 • Sıfır km. araç alınacağı durumlarda eğer alınacak aracın fatura bedeli 100.000 TL ya da altı ise, banka aracın fatura değerinin % 70 ’ine kadar kredi kullandırır. Eğer alınacak aracın fatura değeri 100.000 TL’nin üzerinde ise HSBC ilk 100.000 TL için %70, kalan kısım için ise % 50 oranında kredi kullandırıyor.
 • Başvuru sahibi 2. el taşıt almak istiyorsa, HSBC taşıtın yaşı ile bankaya ödenecek kredi vadesini toplar. Bu toplam sonucunun en fazla 8 olması gerekir. Toplam sayının 8’i geçmesi halinde banka kredi ödemesi yapmaz.
 • Başvuru sahibi 2. el taşıt almak istiyorsa aracını kasko yaptırması için gereken bedelin % 70’ini kredi olarak bankadan çekebilir. Bu avantaj sadece TL ile işlem yapılan krediler için geçerlidir.
 • HSBC taşıt kredilerine uygun faiz oranları uygulamak suretiyle, müşterilerinin zorlanmadan aldıkları krediyi geri ödemelerini sağlıyor.
 • Başvuru sahibi istek yaptığı takdirde HSBC Kredili hayat sigortası yaptırabilir. Böylece borçlu vefatı ya da malul olması durumunda kredi ödemesini garanti altına alır.
 • Sigorta prim ödemesi bir seferde ödenerek düşük bir prim karşılığında sigortanın, tüm kredi geri ödeme süresini kapsaması sağlanabilir.
HSBC Taşıt Kredisi İçin Başvuru
HSBC taşıt kredisi için başvuru yapmak isteyen kişiler uygun buldukları herhangi bir HSBC şubesine şahsen giderek başvuru yapmalıdır. Taşıt kredileri başvurularının banka tarafından onaylanma ihtimali, bankada müşteri temsilcisi ile başvuru sahibinin yüz yüze yaptığı görüşme sonrası yükselir.HSBC Taşıt Kredisi Başvurusunda Gerekenler
HSBC araç kredisi müracaatında müşterilerin ibraz etmek zorunda oldukları bazı evraklar vardır. Bu belgeler şunlardır:
 • Banka şubesinden alınan ya da HSBC resmi web sayfası üzerinden indirilerek başvuru sahibi tarafından doldurulmuş olan başvuru formu,
 • Kimlik belgesi; eğer başvuru sahibi Türk uyruklu ise nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport gibi TC Kimlik numarasının bulunduğu bir belge ibraz edilmesi uygundur. Eğer başvuru sahibi yabancı uyruklu ise, oturma izni belgesi ile birlikte pasaport da ibraz etmelidir.
 • Gelir belgesi, maaşlı çalışan başvuru sahipleri için en son aya ait maaş bordrosu, eğer maaş bordrosu kamuya ait değilse başvuru sahibinin çalıştığı firmaya ait imza sirküleri, başvuru sahibi serbest meslek sahibi vergi levhasını ibraz etmelidir.
 • Başvuru sahibi işletme sahibi ise Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Satın alınması planlanan araca ait ruhsat ve/veya proforma faturasının fotokopisi,
 • Başvuru formunda müracaat eden kişinin bildirdiği ev adresine ait olmak üzere ödenmiş bulunan en son aya ait elektrik, telefon, su ya da doğalgaz faturası. Bu fatura başvuru sahibinin adına düzenlenmiş olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin son ayına ait SGK bildirgesi gereklidir.
Banka bütün bu evrakların yanı sıra HSBC güncel araç kredisi tahsis etmek için başvuru sahibinden farklı belgeler ve/veya kefil isteyebilir. Böyle bir durumda kefilin de yukarıda belirtilen bütün evrakları getirmesi istenir. Başvuruda bulunulan kredi koşullarına göre banka daha farklı teminat ya da ek belgeler isteme hakkını saklı tutar.HSBC Taşıt Kredileri Faiz Oranları
HSBC araç kredileri faiz oranları 1 ila 48 aylık vadeler için % 2.4 olarak belirlenmiştir. Kredi tahsis bedeli olabilecek en yüksek oran % 0.5’ dir. Yıllık toplam maliyet oranı %35.14’dür.Hayat kredisi poliçe ücreti HSBC tarafından başvuru sahibinin adına açılmış vadesiz hesabından ya da başvuru sahibinin adına düzenlenmiş kredi kartından çekilir. Kredi kartı kullanarak ödenen hayat sigortası poliçe bedeli, en fazla 9 taksite bölünebilir.HSBC Taşıt Kredisi KMH  Limitleri
HSBC araç kredisi KMH limitleri incelendiğinde KMH limiti minimum kredi tutarı için 3 bin TL’dir. En fazla kullanılabilecek kredi tutarı ise eğer aracın ederi 120.000TL veya daha az ise  verilebilecek en yüksek finansman oranı %70’dir. Eğer aracın ederi 120.000TL’nin üzerinde ise ilk 120.000 TL için %70, 120.000 TL’nin üzerinde kalan miktar için ise verilebilecek kredi tutarı %50 oranındadır.Araç değeri tespiti yapılacağı zaman, eğer kredi alınarak satın alınacak araç sıfır Km. ’de ise aracın fatura değeri göz önünde tutulur. Eğer araç 2.el ise aracın kasko değeri esas alınır.HSBC Taşıt Kredisi Teminatı
HSBC araç kredilerinde teminat olarak değerlendirilenler şunlardır:
 • Kredili hayat sigortası, (Bu teminat HSBC tarafından zorunlu kılınmamıştır, müşterinin isteğine bağlı olarak değerlendirilir.)
 • Kasko,
 • KTK Zorunlu mali mesuliyet sigortası, (Bu sigorta, müşteri istediği takdirde bir başka sigorta şirketine yaptırılır ve konuyu belgeleyen evraklar bankaya sunulur.)
 • Taşıt üzerindeki rehin (İpotek)
Taşıt Kredisi Rehin Teminatı
Taşıt kredisinde ipotek uygulaması pek çok müşterinin hoşuna gitmese de genellikle bütün bankalar tarafından olduğu gibi HSBC tarafından da istenen bir şarttır. Bunun sebebi HSBC bankası müşterilerine taşıt kredisi imkanı sunarken ihtiyaç kredisi kapsamından uyguladığı faizden daha düşük bir faiz uygular.Taşıt kredisi düşük riskli krediler grubunda yer alan bir kredi türüdür. Böyle bir durumda eğer müşteri kredileri geri ödemede zorluk çıkarırsa aksamalara sebebiyet verirse, banka kredi verdiği taşıta el koyarak, satar. Daha sonra da kendi parasını tahsil eder. Ayrıca böyle bir durumun oluşma riskine karşı banka kendini koruyabilmek adına borçlunun almış olduğu taşıta kasko yaptırmasını da önkoşul olarak sunar.Pek çok banka bütün bunların yanı sıra müşterilerinden kefil getirmesini ve teminat göstermesini de ister. HSBC genel olarak kefil ya da teminat istemeyerek müşterilerine kolaylık sağlamaktadır.Örnek Ödeme Bilgisi
Örnek ödeme bilgisi incelendiğinde başvuru sahibinin karşılaştığı tablo şu şekildedir. Başvuru sahibi 20000 TL krediyi 48 ay vade ile geri ödemek üzere müracaatta bulunduğu takdirde ödemesi gereken aylık taksit miktarı 774.12 TL’dir.20.000 TL için 48 ayda toplam bankaya geri ödenecek faiz 17.157,59 TL olup, toplam bankaya yapılacak geri ödeme 37.157,59 TL’dir.Kredi Tahsis Ücreti
Kredi tahsis ücreti banka tarafından 100 TL olarak belirlenmiş olup bankanın  hesaplayarak bildirdiği  toplam masraflar 1.240,09TL’dir.Alınan aracın kaskosu HSBC üzerinden yaptırıldığı takdirde bankanın uygulayacağı faiz oranı % 0.05 daha düşük olacaktır.Bütün bu verilen bilgilerden başka HSBC güncel araç kredisi hakkında açıklığa kavuşturulması istenen durumlar için 0 8502110111 numaralı telefondan iletişim sağlanabilir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.