SON DAKİKA
Hava Durumu

Her Türlü Öğrenim İçin Eğitim Almak İsteyen Öğrencilere Ziraat Bankası’ndan 60 Ay Vade ile Eğitim Kredisi

He türlü okul, kurs, üniversite veya dershane gibi eğitim ihtiyaçları için Ziraat Bankası, öğrencilerin yanında. Ziraat Bankası duyurduğu öğrenim kredisi ile öğrencilerin eğitimlerine 60 aya varan vade süresi ile yardımcı olacak. Böylelikle hem eğitim ihtiyaçları ertelenmeyecek hem de uygun koşullar ile bu ihtiyaçların giderilmesi sağlanacak. Ziraat’in sağladığı bu krediye başvuru yolları, kullanım şartları ve faiz bilgileri ise aşağıdaki yazımızda yer alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.05.2020 09:50
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Her Türlü Öğrenim İçin Eğitim Almak İsteyen Öğrencilere Ziraat Bankası’ndan 60 Ay Vade ile Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası eğitimine devam eden öğrencilere uygun faizli ve vadeli kredi paketini açıkladı. Her türlü okul, kurs, üniversite veya dershane ihtiyacı için gereken finansman Ziraat Bankası’nda. 60 aya varan vade ve uygun faiz oranları ile kullandırılacak olan bu krediden sadece öğrenciler için faydalanılabilecek.EĞİTİM KREDİSİ’NİN ÖZELLİKLERİ NELER?Ziraat Bankası’nın öğrencilerin öğrenimlerindeki ihtiyaçlarını finanse etmesi için kullandıracağı bu kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir:  • Kredi için belirlenen vade süresi maksimum 60 aydır.
  • Kredi taksitli veya Kredili Mevduat Hesabı şeklinde kullandırılabilmektedir.
  • Kredi, öğrenci ya da kursiyer velilerine, öğrencinin ya da kursiyerin bu tür eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyine veya düzenli ve sürekli gelir sağlayan bir mesleği var ise öğrenciye ödenecektir.
  • Şahsi ve/veya maddi teminat alınmaktadır.
  • Ziraat Bankası, bireysel kredi kullanan müşterilerine Hayat Sigortası ürünü sunmaktadır.


KREDİYE BAŞVURU KANALLARI VE GEREKLİ BELGELERÖğrencilerin her türlü okul, kurs, dershane ya da üniversite eğitimindeki masrafları için Ziraat Bankası eğitim kredisini düzenledi. 60 aya kadar vade süresi ile kullandırılacak olan eğitim kredisine başvuru için Ziraat Bankası şubelerine gerekli belgeler ile müracaat edilmelidir. Söz konusu krediden faydalanmak isteyenlerin hazırlaması gereken belgeler ise aşağıdaki gibidir:  • Başvuru formu,
  • Kimlik kartı, sürücü belgesi ya da pasaport,
  • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  • Öğrencinin eğitimine dair belgeler ve fatura.


Söz konusu eğitim kredisinde belirlenen faiz oranları ise yüzde 1,05’tir. 60 aya varan vade süresi imkanıyla aylık yüzde 1,05 faiz ile eğitim kredisinden faydalanmak isteyen öğrenciler için geri ödeme planı da aylık eşit taksitli olarak hazırlanıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.