SON DAKİKA
Hava Durumu

Hayal Değil Yüzde 0,79 Faiz Oranlarıyla Ev Sahibi Olmak Albaraka İle Artık Mümkün!

Ev sahibi olmak artık çok kolay. Günümüzde pek çok birey kira derdi ile boğuşuyor. Sizde uzun yıllar kira ödemek yerine Albaraka Bankasının % 0,79 gibi cüzi miktardaki faiz oranları sayesinde konut kredisiyle ev sahibi olabilirsiniz. Gazete Banka bugünkü haberinde sizin için en uygun konut kredilerinden Albaraka Bankasının fırsatlarını inceliyor. Devamını haberimizde bulabilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 09.07.2020 15:09
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Hayal Değil Yüzde 0,79 Faiz Oranlarıyla Ev Sahibi Olmak Albaraka İle Artık Mümkün!

Sıfır ve ikinci el konutlarda faiz oranı değişmiyor! Albaraka Bankası müşterilerin uygun ve esnek ödeme planını kendi ekonomik güçlerine göre belirleyip tam 500.000 TL’ye kadar kredi başvuru talebini karşılıyor. Kampanya detaylarını, başvuru şartlarını, masrafları ve Mortgage kredisi hakkında her sorunun cevabı bu yazımızda bulacaksınız. Öğrenmek için okumaya devam edin.



KAMPANYA DETAYLARI



Albaraka Bankası Albaraka’yı seçenlere 500 bin TL’ye kadar nakde olan ihtiyaçlarını gidermek için konut kredisi taleplerini karşılamaktadır. Almak istediğiniz evin piyasa değeri 500 bin TL’nin altında ise % 90’a varan oranla, 500 bin TL’yi aşıyor ise % 80 oranında nakit ihtiyacını kullanabilirsiniz. Bu krediyi kullanmakta olan Albaraka Bankası müşterilerine ihtiyacı doğrultusunda ek gayrimenkul sahibi olmak isteyenlerin % 100’e kadar nakit ihtiyacını karşılamaktadır. 120 aya varan vade seçenekleri ve faiz oranları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıda listeyi inceleyebilirsiniz.



• 01-36 ay vade seçeneğinde → % 0,79 faiz oranıyla,
• 37-60 ay vade seçeneğinde → % 0,82 faiz oranıyla,
• 61-120 ay vade seçeneğinde → % 0,85 faiz oranıyla hesaplanır.



Sahibi olmak istediğiniz ev inşaat halindeyse kat irtifakı tapusu ile, inşaatını tamamlamış 0 ya da 2. el bir ev ise konut kat mülkiyetini gösteren belgenizi finansman etmeniz durumunda Albaraka Bankası sizden KKDF (Kaynak kullanımı destekleme fonu) ve BSMV (Banka ve sigorta muameleleri vergisi) istemeyecektir.



36 AY’DAN 120 AY’A KADAR VADE HESAPLAMALARI



• 500.000 TL krediyi 36 ay vade ile ödemek isterseniz % 0,79 faiz oranıyla, ayda 16.011,80 TL ödeme planınız oluşturulur.
• 500.000 TL krediyi 60 ay vade ile ödemek isterseniz % 0,82 faiz oranıyla, ayda 10.584,20 TL ödeme planınız oluşturulur.
• 500.000 TL krediyi 120 ay vade ile ödemek isterseniz % 0,85 faiz oranıyla, ayda 6.663,04 TL ödeme planınız oluşturulur.
Ödeme planınızda belirtilen miktarları ister eşit taksitlerle ister yapacağınız değişiklikler ile her ay ekonomik rahatlığınıza göre düzenleyerek ödeyebilirsiniz.



KONUT FİNANSMAN KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI



Konut finansman kredisine başvurmak Albaraka ile çok kolay. Müşterilerinin 18 yaşını dolduran, Türk vatandaşı olan ve yabancı uyruklu vatandaşlarına ayrı sunduğu iki ayrı konut kredisi vardır. Bu haberimizde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının nasıl başvurabileceğine değineceğiz.  Konut kredisine bireysel (gerçek) kişi, tüzel kişi ve meslek sahibi olarak 3 ayrı kategoride başvurabilirsiniz.



• Bireysel kişiler başvuru yaparken nüfus cüzdanını, e-Devlet üzerinden gelir durumu belgesini, aylık gelirini gösteren belgesini ve satın alacağı konutun tapusu göstererek şubeye giderek başvurusu tamamlayabilir.
• Tüzel kişiler başvurusunda; başvuru sahiplerinin nüfus cüzdanları, şirket imza belgeleri (noter onaylı olmak zorunda) alınacak konutun tapusu, hangi meslek grubuna dahilse oda kayıt belgesi, faaliyet belgesi, son 3 yılın gelir belgeleri, vergi levhasının bir kopyasını göstererek istedikleri konut kredisine şubeden başvurabilirler.
• Meslek sahibi bireyler başvuru yaparken onaylı gelir tablosunu, faaliyet belgesini, vergi levhasını, kira kontratını, kira kontratı ve tapunun örnek bir kopyasını göstererek konut kredisine başvurabilir.



MORTGAGE KREDİSİ İLE HER BÜTÇEYE GÖRE EV ALMAK MÜMKÜN



Ev sahibi olmak istiyorsunuz ve gerekli bütçeniz yok mu? Albaraka’da Mortgage Kredisi ile birikiminiz olmasa bile kira öder gibi evinizin kredisini ödeyebilirsiniz. İngilizceden dilimize ipotek olarak çevrilen Mortgage birikiminiz olmadığı takdirde bankanın sizden bir güvence alamadığı durumlarda devreye girer. Alacağınız konutun borcunuzu ödeyemediğinizde ipotek edilmesi borcunuzu bitirdiğinizde ipoteğin ortadan kaldırılması durumudur. Uzun vade ve düşük faizleriyle birikimim bende kalsın kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için Albaraka’nın sunduğu bir kredi çeşididir. Bireysel başvurularında gerçek kişiler bu krediden faydalanacaktır. Kişinin ticari amaçla kullanmayacağı tapuda; apartman dairesi, villa, müstakil ev olarak geçen her konut için Mortgage’den faydalanabilir. Albarakalılar konut kredisinde olduğu gibi Mortgage kredisinde de BSMV ve KKDF vergilerinden muaf tutulur.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.