SON DAKİKA
Hava Durumu

Hangi Bankalar Maaş Bordrosuz ve Gelir Belgesiz Kolay Kredi Veriyor?

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2019 07:46
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Hangi Bankalar Maaş Bordrosuz ve Gelir Belgesiz Kolay Kredi Veriyor?

Bilindiği üzere bankalardan alınan ihtiyaç, konut, taşıt gibi çeşitli kredilerde bankaya başvuruda bulunan vatandaşlardan gelir belgesi veya maaş bordrosu göstermeleri talep ediliyor. Her ne kadar bankacılık sektöründe çoğu banka bu uygulamayı aktif olarak sürdürse de bazı bankalar, müşterilerinden gelir belgesi ya da maaş bordrosu ibraz etmelerini şart koşmuyor. İşte bu yazımızda maaş bordrosuz ve gelir belgesiz kolay kredi veren bankaların hangileri olduğunu bulabilirsiniz.

Esasında bankacılık sektöründeki tüm bankalar, müşterilerin gelir belgesi göstermesini zorunlu tutmadan da çeşitli kredileri verebilme imkanına sahiptir. Bu durumda kredi başvurusunda bulunan vatandaşın mevcut kredi sicili göz önünde bulundurularak, kredi almasına uygun olup olmadığına bakılıyor. Bu sayede tüm vatandaşlar gelir belgesi veya maaş bordrosu göstermeden pek çok bankadan kolay kredi alabilme fırsatına sahip oluyor. Kredi sicilinin yanında, bankalara kredi başvurusunda bulunan vatandaşların kredi notuna da dikkat ediliyor. Dolayısıyla vatandaşın kredi sicilinin ve kredi notunun yüksek olması halinde bankalar kolaylıkla kredi verebiliyor.

Maaş Bordrosu Olmadan Nasıl Kredi Çekilir?

Acil nakit paraya sıkışanvatandaşlar, bankalardan kredi çekmek istediklerinde söz konusu kredibaşvurularının hemen ve kolay bir şekilde onaylanabilmesi için birkaç yöntemgündeme geliyor. Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren herhangi bir bankayakredi başvurusunda bulunulduğunda, bu başvurunun anında onaylanmaması ancakbaşvuranın düşük kredi notuna sahip olmasıyla ilişkili olarak görülüyor. Öteyandan düşük kredi notunun da kısa süre içinde yükseltilmesi ve bankadan kredialınabilecek seviyeye çıkarılması kısa sürede gerçekleşemiyor. Bu sebepleböylesi bir durumla karşılaşıldığında bankadan alınacak krediye kefilgösterilerek kredi çekme yöntemi çok daha hızlı bir çözüm olarak karşımızaçıkıyor.

Maaş bordrosu olmadan kredi çekmek için, öncelikle başvuru yapılacak olan bankanın müşterilerine gelir belgesi zorunluluğu olmadan kredi veren bankalar arasında olmasına dikkat edilmelidir. Bu noktada yaratıcı bir çözüm olarak, daha önceden kredi çekilen veya maaş yatırılan bankalardan kredi talebinde bulunmak öne çıkıyor. Çünkü sizi tanıyan ve ödemelerinizi ne şekilde yaptığınızı kayıt altına almış olan bankalar diğer bankalara göre daha çabuk kredi başvurusunu onaylayabiliyor.

Maaş Bordrosuz Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Yazımızın devamında müşterilerinden maaş bordrosu veya gelir belgesi talep etmeden kolay kredi veren bankaların vatandaşlara sunduğu kampanyalara dair detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

  • Garanti BBVA Maaş Bordrosuz Kredi Kampanyası

Garanti Bankası gücünü, bankacılık sektöründe dünyanın en ünlü şirketlerinden biri olan BBVA ile birleştirerek ülkemizde Garanti BBVA adı altında hizmet vermeyi sürdürmektedir. Bankanın müşterilerine sunduğu kampanyalar arasında maaş bordosuz kredi kampanyası da bulunmaktadır. Garanti BBVA’nın maaş bordrosuz ihtiyaç kredisi kampanyası, %2,19 ila %2,43 faiz oranları üzerinden müşterilere sunuluyor.

  • Türkiye İş Bankası Maaş Bordrosuz Kredi Fırsatı

Ülkemizin en çok müşterisi olan bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası, 40 bin TL’ye kadar maaş bordrosu olmadan kredi fırsatı sunuyor. İhtiyaç kredisi kapsamına alınan bu rakamlarda %2,30 oranında faiz uygulanıyor. Banka bu kampanya dahilinde kendi müşterilerine öncelik tanıyor.

  • Akbank Maaş Bordrosuz İhtiyaç Kredisi

Akbank maaş bordrosu olmadan kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Oldukça talep gören Akbank’ın maaş bordrosuz ihtiyaç kredisi kampanyasında sigortalı olarak çalışan veya sigortasız olan müşterilere ayrı kredi faiz oranları kullanılıyor. Bu kapsamda; sigortalı müşteriler için faiz oranı %2,37 olarak belirlenirken, sigortasız müşterilere %2,47 oranından faiz uygulanıyor. Akbank da gelir belgesiz kredi kampanyasında kendi müşterilerine öncelik tanıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.