SON DAKİKA
Hava Durumu

Halkbank’tan Esnafa Büyük Destek: 6 Ay Ödemesiz İşletme Kredisine Ek 25 Bin TL Limitli Paraf Esnaf Kart!

Halkbank esnaf ve sanatkarlara özel hazırladığı işletme kredisinde diğer kredilerden farklı olarak tam 6 ay ödemesiz dönem rahatlığı sunuyor. Taksit öteleme imkanının yanı sıra 25 bin TL limitli krediyi kullanan işletme sahiplerine 25 bin TL limitli kredi kartı ürününü de sunuyor. Kredi kartına da 3 ay ödemesiz dönem özelliği sunan Halkbank’ın esnaf ve sanatkarlara destek paketinin kullanım şartları, ödeme detayları ve faiz oranları bilgileri ise bugünkü haberimizde yer alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 25.06.2020 16:23
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Halkbank’tan Esnafa Büyük Destek: 6 Ay Ödemesiz İşletme Kredisine Ek 25 Bin TL Limitli Paraf Esnaf Kart!

Esnaf ve sanatkarların kullanabileceği Halkbank destek kredisinde işletmecilere 25 bin TL’ye kadar nakit finansmanı sağlanıyor. Üstelik 6 aya kadar ödemesiz dönem özelliği bulunan bu kredinin yanı sıra 25 bin TL limitli Paraf Esnaf Kart’ta krediye ek olarak sunuluyor. Peki Halkbank’ın Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında kullandırdığı bu kredinin detayları neler?KREDİ BAŞVURUSU YAPAN ESNAFLARIN KART BAŞVURUSUNDA BULUNMALARINA GEREK YOKEsnaf ve sanatkarlara özel olarak hazırlanan bu kredide işletmecilerin krediye başvurusu sırasında Paraf Esnaf Kart başvurusu da alınmaktadır. Böylelikle kredi için başvuru yapan işletmecilerin tekrar kart için başvuru yapmasına gerek kalmamaktadır. Halkbank şubeleri üzerinden başvuru yapılan işletme kredisinin toplam vade süresi de 36 aydır. 6 ay ödemesiz dönem özelliğinden faydalanılması durumunda kredi tutarı, 30 ay üzerinden taksitlere bölünmektedir. Kredinin faiz oranı da yıllık yüzde 4,5’tir.Krediye şubeler üzerinden başvuru yapılmadan önce kimlik kartı ve vergi levhası belgelerinin bankaya verilmesi gerekmektedir. Başvuru sırasında Esnaf Oda Kayıt ve Sicil Belgesi Halkbank tarafından online olarak sorgulanmaktadır. Bu belgelere sahip olan esnafların başvurusu dikkate alınmaktadır.DÜZENLİ NAKİT AKIŞI SAĞLAYAN PARAF ESNAF KART DA 3 AY ÖDEMESİZ DÖNEME SAHİPHalkbank’ın esnaf ve sanatkarlar için hazırladığı bu kredi destek paketinde Paraf Esnaf Kart da verilmektedir. Paraf Esnaf Kart; 25 bin TL limite sahiptir ve ekstre ertelemede aylık yüzde 0,95 faiz oranı uygulanmaktadır. 12 aya kadar Halkbank üye iş yerlerinde yapılan alışverişleri taksitlendirme imkanı bulunan bu kart düzenli nakit akışı sağlamaktadır. Kampanyadan yararlanan esnaf ve sanatkarların sahip olabileceği Esnaf Paraf Kart’ın koşulları ise aşağıdaki gibidir:* Kartın aktif olduğu ilk 3 aylık ekstre dönemi için aylık yüzde 0,95 faizle erteleme işlemi yapılmaktadır.
* Kampanyada ekstreye yansıyan ve ertelemeye dahil olan borç bakiyesi 3 eşit taksitte geri ödenmektedir.HANGİ BANKALAR ESNAF KREDİSİ VERİYOR?Halkbank’ın yanı sıra başka bankalar da esnaflara özel kredi kullandırmaktadır. Birçoğunda pandemi dönemi sebebiyle ödemesiz dönemi bulunan bu esnaf kredilerinin diğer bankalardaki güncel faiz oranları aşağıdaki gibidir:* Fibabanka esnaf kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,09
* ING esnaf kredisi faiz oranı aylık yüzde 0,85
* Türkiye İş Bankası esnaf kredisi faiz oranı aylık yüzde 0,93
* Akbank esnaf kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,18
* Denizbank esnaf kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,20
* Garanti BBVA esnaf kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,22
* Yapı Kredi esnaf kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,33
* QNB Finansbank esnaf kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,20

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.