SON DAKİKA
Hava Durumu

Halkbank’la Parlak Bir Gelecek İçin 100 Bin TL’ye Kadar Eğitim Kredisi

Kamu bankalarından biri olarak hizmet yapmaya devam eden Halkbank, eğitim kredisiyle çocuklarınızın eğitimlerine destek oluyor. 100 bin TL’ye kadar eğitim destek kredisi ile her türlü kurs, eğitim, okul, dershane gibi ihtiyaçları karşılamak mümkün. Peki Halkbank’ın sağladığı bu eğitim kredisine başvurular nasıl yapılır, kullanım koşulları nelerdir?

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2020 18:08
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Halkbank’la Parlak Bir Gelecek İçin 100 Bin TL’ye Kadar Eğitim Kredisi

Halkbank’ın sağlamış olduğu eğitim kredisi ile 100 bin TL’ye kadar nakit finanse edilmektedir. Her türkü kurs, dershane, okul gibi ihtiyaçlar için kullandırılan bu kredi 60 aya kadar vade süresine ve kolay geri ödeme koşullarına sahip.AYLIK YÜZDE 0,98’DEN BAŞLAYAN FAİZ ORANI İLE EĞİTİM KREDİSİHalbank’ın eğitim gören öğrencilere destek amacıyla kullandırdığı bu kredinin faiz oranı kredi tahsis ücretinin tahsil edilip edilmemesine göre değişmektedir. Kredi için belirlenen tutar ve ödeme koşulları aşağıdaki gibidir:  • 10 bin TL kredi, 60 ay vade ile kredi tahsis ücretli olarak çekildiğinde aylık yüzde 0,98 faiz oranı uygulanmaktadır.
  • 10 bin TL kredi, 60 ay vade ile kredi tahsis ücretsiz olarak çekildiğinde aylık yüzde 1,03 faiz oranı uygulanmaktadır.
  • Üst limiti 100 bin TL olan kredi serbest ödemeli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir kez ödemeli ya da 2 ay ilk taksit ertelemeli olarak kullanılmaktadır.


KREDİYE BAŞVURU ŞARTLARI VE GEREKLİ BELGELER NELERDİR?Halkbank’ın eğitim için hazırlamış olduğu bu kredinin şartları aşağıdaki gibi belirlenmiştir:  • Kredi için belirlenen faiz oranları Halkbank’tan sigorta talep eden müşteriler için geçerlidir.
  • Eğitim kredisinden ilköğretimden lise son sınıfa kadar eğitim veren devlet okulları, özel okullar, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli kurslar, spor okulları, yaz okulları vb. eğitim ve kültür hizmetleri veren kurumların öğrencileri, velileri ve ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri faydalanabilir.
  • Müşterilerin krediden faydalanabilmesi için eğitim ücretini gösteren faturayı ibraz etmesi gerekmektedir.
  • Kredi için başvurular sadece Halkbank şubelerinden yapılmaktadır.


Başvuru için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:  • Kimlik kartı, sürücü belgesi ya da pasaport,
  • Çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  • Krediye konu eğitimin ücretini gösteren fatura.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.