SON DAKİKA
Hava Durumu

Halkbank Kartsız Para Çekme, Yatırma ve Gönderme Ücreti (Nasıl Yapılır?)

Halkbank ATM’lerinden kartsız para çekme, yatırma ve gönderme işlem ücretleri farklıdır. Halkbank bankamatikten kartsız işlem menüsü kullanılarak nasıl para çekileceği ve gönderileceği ise resimli anlatım ile kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Halkbank kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır, kaç para kesilir? Halkbank ATM’den kartsız para nasıl gönderilir? Kartsız para gönderme ücretli mi, kaç para kesilir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2020 04:29
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Halkbank Kartsız Para Çekme, Yatırma ve Gönderme Ücreti (Nasıl Yapılır?)

Halkbank kartsız para yatırma, çekme ve gönderme işlem ücretleri için bankanın yapılacak işleme göre farklı fiyatlandırma politikası bulunur. Halk Bankası kartsız para çekme işleminden ücret almazken, fatura ve kurum ödemeleri gibi kartsız para gönderme işlemleri için ücret kesintisi uygulamaktadır.Halkbank bankamatikleri aracılığı ile gerçekleştirilecek ilgili işlemler için “Kartsız İşlem Menüsü” kullanılması gereklidir. Halk Bankası bankamatikten kartsız para çekme ve gönderme işlemleri için izlenecek işlem sıralamasını Gazete Banka olarak haberimizde resimli anlatım ile sizler için derledik.HAKKBANK ATM KARTSIZ PARA ÇEKME İŞLEMİ YAPILIŞI VE ÜCRETİ


Halk Bankası ATM’lerinden kartsız para çekilmesi işleminde ilk olarak aşağıda şekilde görülen ATM ekranının kartsız işlem menüsünün açılması gereklidir. Halkbank ATM’si aşağıda görüleceği şeklinde iken, ATM’de “Giriş” tuşuna basılması gereklidir.

Yukarıda verilen yönerge talimatlarına uyulması ardından aşağıdaki ekranda yer alan banka ATM menüsü ile karşılaşılır. Halkbank kartsız para çekme işlemine devam edilebilmesi için, görülen menüde “Kimlik No ile Para Çekme” sekmesine giriş yapılmalıdır.

Girilen menü ardından para çekme işlemi için, Halkbank ATM’sine TC Kimlik Numarası girişi yapılmalıdır. Aşağıda görülen ekrana ulaşılarak “TC Kimlik No Girişi” seçilmelidir. Yapılan seçim ardından TC Kimlik Numarası girişi yapılarak, paranın çekileceği hesap seçilir. Hesap seçimi sonrası çekilecek paranın miktarı girilerek “Giriş” tuşuna basılması sonrasında Halkbank ATM’sinden kartsız para çekme işlemi tamamlanır.

TC Kimlik No girişi için aşağıda gösterilen ekrana ulaşılmaktadır. Yukarıda anlatıldığı gibi TC Kimlik Numarası girişi yapılması ardından "Devam" tuşuna basılarak, yukarıda belirtildiği şekilde menü üzerinden işleme devam edilmelidir.

Halkbank Kartsız Para Çekme Ücreti Nedir?

Halk Bankası bankamatikten kartsız para çekme ücreti alınmamaktadır. Halkbank ATM’lerinden kartsız para çekme işlemi 0 TL olarak belirlenmiştir. Banka müşterileri, ATM’ler üzerinden yapacakları kartsız para çekme işlemi için ücret ödemesi gerçekleştirmezler.HALKBANK ATM KARTSIZ PARA YATIRMA İŞLEMİ YAPILIŞI VE ÜCRETİ


Halk Bankası bankamatikten kartsız para yatırma işlemi için aşağıda gösterildiği şekilde karşılaşılan ATM ekranında, “Giriş” tuşuna basılarak kartsız işlem menüsüne ulaşılır.

Ulaşılan aşağıda gösterilen kartsız işlem menüsünde, kartsız para yatırma için ilgili tuşlamanın yapılması gereklidir. Fotoda gösterildiği şekilde yatırılacak para için hangi amacın yapılacağı seçilmelidir. Tercih edilen işlem fatura ya da kurum ödemesi ise, aşağıda gösterilen ATM ekranında “İŞKUR Ödemeleri”, “SGK Ödemeleri” ya da “Fatura ve Ödemeler” menüleri seçilerek, ekranda açılan yönergeler takip edilerek Halkbank kartsız para yatırma işlemi tamamlanır.

Fatura ödemeleri seçimi için aşağıdaki ekranla karşılaşılır. Ödenecek fatura türüne göre seçim yapılarak Halkbank kartsız fatura ödeme işlemi tamamlanır.

Halkbank Kartsız Para Yatırma İşlemi Ücreti Nedir?

Halk Bankası bankamatikten kartsız para yatırma işlem ücreti için fatura ya da kurum tahsilatı amacı güdüldüğünde, asgari ve azami oranlar tutarında işlem ücret kesintisi uygulanır. Halkbank kartsız fatura ya da kurum ödemeleri için asgari işlem ücreti kesintisi 1.24 TL’dir. Azami olarak uygulanacak işlem ücret kesintisi ise %1.24’tür.HALKBANK ATM KARTSIZ PARA GÖNDERME (HAVALE/EFT) İŞLEMİ YAPILIŞI VE ÜCRETİ


Halkbank bankamatikten kartsız havale işlemi için ilk olarak yukarıda belirtildiği şekilde “Kartsız İşlem Menüsü” geçişinin yapılması gereklidir. Kartsız işlem menüsüne geçiş için “Giriş” tuşlaması yapılarak, aşağıda görülecek menüde “Hesaba Para Gönderme” seçimi yapılır.

Yapılan seçim sonrasında TC kimlik numarası girişi yapılmalıdır. Aşağıda görülecek ekran üzerinden, gönderici TC kimlik numarası girişi yapılarak işlem gerçekleştirilir. Açılan ekranda gönderilecek para için hesap numarası ya da IBAN tercihi yapılır. Yapılan seçime göre para gönderilecek hesap için “Hesap No” ya da “IBAN” girişi yapılarak işlem gerçekleştirilir.

Halkbank Kartsız Para Gönderme İşlem Ücreti Nedir?

Halkbank bankamatikten kartsız para gönderme işlem ücreti için işlem ücreti alınmaz. Para transfer işlemi kartsız yapılırken, gönderme işleminin havale ya da EFT olması fark etmeksizin, işlem ücreti kesintisi uygulanmamaktadır.Halkbank bankamatik karttan hesap numarası sorgulama işlemi ayrıntılarına göz atın: /bankacilik/halkbank-banka-karti-musteri-no-hesap-no-nerede-yazar-bankamatik-h6097.htmlHalkbank bakiye sorgulama işlemi ayrıntılarını inceleyin: /bankacilik/halkbank-hesabimda-ne-kadar-para-var-atm-sms-telefon-ve-internetten-h6206.html

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.