SON DAKİKA
Hava Durumu

Ev Alamayanlar için 240 Ay Taksitle Müthiş Kampanya Açıklandı: Herkes Ev Sahibi Olacak!

Mortgage sistemi ile siz de konut kredisi kullanabilirsiniz. 240 ay vade seçeneğiyle Garanti BBVA tarafından sunulan mortgage kredisi hakkında detayları yazımızda hazırladık. Konut sahibi olmak isteyenler için oldukça avantajlı bir kredi paketi olan mortgage sistemi hakkında merak ettiklerinizi haberimizden inceleyebilirsiniz. Mortgage nedir, kimler kullanabilir? Mortgage kredisi şartları nelerdir? Uzun vadeli konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak istiyorsanız ayrıntıları haberimizden inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2020 19:36
Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2020 19:36
https://gazetebanka.com/
Ev Alamayanlar için 240 Ay Taksitle Müthiş Kampanya Açıklandı: Herkes Ev Sahibi Olacak!

Garanti BBVA, ev alamayanlar için konut kredi kampanyası başlattı. Garanti BBVA Mortgage, 240 ay taksitle konut kredi kampanyasını müşterilerine sundu. Bu kredi kampanyası ev alamayanlar için büyük fırsat oldu. Mortgage anlamı herkes tarafından merak edilmektedir. Mortgage, gayrimenkul veya mal satın alınmak istendiğinde bu malın ipotek edilmesi karşılığında verilen kredilere denir. GARANTİ BBVA MORTGAGE NASIL ÇALIŞIR?


Garanti BBVA Mortgage nasıl çalıştığı merak edilmektedir. Müşterilerin ilk olarak yapması gereken hayalini kurdukları evi bulmaktır. Evi bulduktan sonra ilk iş, müşteri en yakın garanti BBVA şubesine gitmelidir. Müşteriye hangi ödeme seçeneğini tercih edeceği sorulur. Ödeme seçenekleri;•    Sabit Faizli Mortgage•    Ara Ödemeli Mortgage •    %100 Mortgage •    Özel Ödemeli MortgageÖdeme şekli seçildikten sonra başvuru değerlendirilir. Başvuru onaylandıktan sonra müşteriler gerekli evrakları Garanti BBVA şubesine teslim eder. Belgeler kontrolden geçtikten sonra onaylandı ise Garanti BBVA müşteriyi arar. Müşteriye satın almak istediği ev için eksper tarafından inceleme yapılacağını söylerler. Eksper evi inceler ve Mortgage için uygunluğunu müşteriye anlatır. Sözleşme şartları incelendikten sonra Mortgage sözleşmesi imzalanır ve müşteri hayalini kurduğu eve kavuşur.GARANTİ BBVA MORTGAGE KONUT KREDİSİ BAŞVURU YOLLARI


Garanti BBVA Mortgage’den konut kredi başvurusu yapmak çok kolaydır. Müşteriler ilk olarak almak istedikleri eve karar vermeleri gerekir sonrasında Garanti BBVA’ ya başvuruda bulunmalılardır. Başvuruyu internet adresinden https://www.garantibbvamortgage.com/ b bağlantı üzerinden ya da 444 38 46’yı arayarak başvuruda bulunabilirler. Müşterinin başvurusu onaylandıktan sonra gerekli belgeler Garanti BBVA şubesine teslim edilir. Daha sonra uzman incelemesi uzmanları evi incelerler ve değerini belirler. Evin uzman incelemesi değerine göre %80’ine kadar 3-240 ay aralıklı taksitle konut kredisi alınabilir. Evin geri kalan ödeme kısmını peşinat olarak vermeliler. Müşteriler hesaplamalarını internet sitesinden hesaplama aracı bölümünden hesaplayabilir.GARANTİ BBVA MORTGAGE’ DA KONUT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR


Garanti BBVA Mortgage’ da yapılan konut kredisi başvurusu onaylanırsa, müşterilerden gerekli evraklar istenecektir. Bu evraklar şunlardır;•    Nüfus cüzdanı•    Tapu•    Kira geliri var ise tapu ya da e- devlet sisteminden alınan ‘tapu bilgileri sorgulama’ çıktısı•    Kira kontratı ve ödeme dekontu•    Faiz ya da farklı bir gelire sahip ise geliri gösteren belgeBu belgelerden farklı olarak ekstra bir şeyler daha istenilebilmektedir.•    Müşteri maaşlı çalışıyor ise 4A ya da 4C hizmet dökümü veya SGK merkezinden alınan Sigortalılık Tescil ve Hizmet Kaydı Belgesi•    Müşteri şahıs firması sahibi ise vergi levhası, yılsonu mali verileri ve ara dönem mali verileri istenebilmektedir.•    Müşteri tüzel firma sahibi veya ortağı ise firmaya ait ticaret sicil gazetesi ya da hazirun cetveli, firmaya ait yılsonu ve güncel mali veriler, firmaya ait vergi levhası istenebilmektedir.ALINAN EVİN ÜZERİNDEN İPOTEK NE ZAMAN KALDIRILIR?


Alınan evin üzerindeki ipoteği kaldırmak için kredinin anaparasını ödemiş olmalılar. Yani faiz ve komisyon ödemelerinin bitirmiş olmaları gerekir. Bu ödemeler tamamlandıktan sonra Garanti BBVA şubesine başvurarak ipotek kaldırma işlemi başlatılır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.