SON DAKİKA
Hava Durumu

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

Haber Giriş Tarihi: 20.06.2019 18:37
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

Kolay kredi kartı veren bankalar sayesinde vatandaşların başvuru işlemleri hızlı bir şekilde sonuçlanabilmektedir. Kredi kartları günümüzde en çok kullanılan ödeme yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Türkiye’de milyonlarca vatandaş tüm alışveriş işlemlerinde kredi kartlarından yararlanmaya başlamıştır. En kolay kredi kartı başvurusu yöntemi banka şubeleri iletişimde bulunmaktır. Banka şubeleri vatandaşlar için her türlü güncel bilgi ve teknik desteği hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Günümüzde, hem öğrenciler hem de çalışmayan vatandaşlar için kredi kartı vermekte olan birçok banka vardır.

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi kartı almanın çeşitli yolları vardır. Her banka vatandaşlartarafından belirli şartların yerine getirilmesini talep etmektedir. Kredi kartıbaşvurularında göz önünde bulundurulan en önemli kriter kredi notudur. Kredinotu bilgisi kredi başvuruları esnasında ilk olarak kontrol edilen bilgilerarasındadır. Bankalar tarafından tercih edilen kredi notu aralığı aşağıdakigibidir:

 • 1-900 puan arası: Kredi kartı alma ihtimali çokdüşük,
 • 901-1200 puan arası: Kredi kartı alma ihtimaligelire bağlı,
 • 1201-1499 puan arası: Kredi kartı alma ihtimalivar,
 • 1500-1900 puan arası: Kredi kartı alma ihtimaliyüksektir.

Ancak, kredi puanları çok düşük olan vatandaşlariçin dahi kredi kartı alma ihtimali her zaman mevcuttur. Düşük kredi notunasahip vatandaşlar için teminatlı kredi kartları türü hazırlanmaktadır. Aynızamanda, vatandaşların adlarına düzenlenen haciz ya da banka takip kaydıbulunmadığı sürece kredi kartı başvurusunda bulunmalarında herhangi bir engelbulunmamaktadır.

Kredi Notu Hesaplama Formülü

Kredi notu hesaplamasıyapılırken vatandaşların banka hareketleri ve hesap geçmişleri göz önündebulundurulmaktadır. Kredi kartı ödemelerini zamanında yapan kullanıcılarınkredi notları hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Kredi kartı ödemelerininasgari miktarda olsa dahi düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.Ödemelerin geç yapıldığı her bir gün vatandaşların kredi notları için olumsuzbir durum teşkil etmektedir. Kredi notu hesaplamalarında göz önündebulundurulan en önemli faktör kredi kartı borç durumudur. Kredi kartı borçdurumuna ek olarak aşağıdaki faktörler konusunda da dikkatli olunması tavsiyeedilmektedir:

 • Kredi Kartı Ödeme Alışkanlıkları,
 • Yeni Alınan Kredi Hesap Hareketi,
 • Vatandaşların Kredi Kartı Kullanma Yoğunluğu,
 • Bankalar Tarafından Dikkate Alınan Diğer Faktörler.
Kredi Notu Düşükse Nasıl Kredi Kartı Alınabilir?

Kredi notunun düşük olduğu durumlarda bankalar müşterilerinden bazıek bilgiler talep etmektedir. Bilindiği gibi, banka kullanıcılarının gelirdurumu ve sigorta bilgileri de kredi başvurularında büyük bir öneme sahiptir.Kredi notu düşük olan vatandaşların kredi kartı başvurusunda bulunabilmesi içinbazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu noktada dikkat edilmesigereken en önemli detay kredi kartı başvurusunu maaş bankası aracılığı ilegerçekleştirmek olmalıdır. Vatandaşların kullanıcısı oldukları bankalararacılığı ile kredi kartı almaları kısmen daha kolaydır. Buna ek olarak, düşüklimitli kredi kartı başvurusunda bulunmak da vatandaşlar için tavsiye edilenyöntemler arasındadır. Düşük limitli kredi kartını kullanmaya başlayanvatandaşlar, ödeme dönemlerine dikkat ederek kredi notlarınıyükseltebilmektedirler. Kredi notunun yükseldiği durumlarda daha yükseklimitlere sahip kredi kartlarına sahip olunabilmektedir.

Çalışmayanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

Çalışmayanlara kredi kartı sağlayan bankalarınsayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Çalışmayan vatandaşlar ekonomikdurumlarındaki sıkıntılardan dolayı kredi kartlarına daha fazla ihtiyaçduymaktadır. Çalışmayan vatandaşların kredi kartı başvurusunda bulunabilmesiiçin ek gelirlerini resmi yollar ile kanıtlamaları gerekmektedir. Yüksek birkredi notuna sahip olan çalışmayan vatandaşların kredi kartı almaları çok zordeğildir. Çalışmayan vatandaşların güncel kredi notları 1400’den daha düşükolmamalıdır.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler için kredi kartı almak bankaların kampanyaları sayesinde oldukçakolaydır. Birçok banka üniversite öğrencilerine özel fırsatlar sunmaktadır.Öğrenci kredi kartına başvurmak isteyen vatandaşların öğrenci belgeleri ilebaşvuruda bulunmaları yeterlidir. Ancak başvuru sahibi öğrenci statüsünde olsadahi düşük bir kredi notuna sahip olmamalıdır. Öğrenciler için hazırlanan özelkredi kartlarının limitlerinin düşük olacağı unutulmamalıdır. Öğrenciler içinhazırlanan bazı kredi kartı türleri aşağıdaki gibidir:

 • Garanti Bankası Bonus Genç Kart: GarantiBankası, 18-25 yaş arasındaki üniversite öğrencileri için özel bir kart türünesahiptir. Bonus Genç kart adı verilen bu kredi kartına başvurmak için GENCyazılıp 3340 numaralı hatta kısa mesaj gönderilmesi gerekmektedir. Bonus Gençkart sahiplerinden herhangi bir ek ücret alınmamaktadır. Genç kart sahibiöğrencilere %2,25 akdi faiz oranı ve %2,75 gecikme faiz oranıuygulanabilmektedir.
 • Yapı Kredi Bankası Play Kart: YapıKredisi bankası öğrenciler için Play Kart adlı özel bir kart sunmaktadır. PlayKart kredi kartı sahibi vatandaşlardan %2,25 oranında faiz oranı alınmaktadır.
 • Ziraat Bankası Bankkart Genç Kredi Kartı: Ziraatbankası tarafından hazırlanan Bankkart Genç sayesinde banka ve kredi kartıözelliğine aynı anda sahip olmak oldukça kolaydır. Ziraat Bankası tarafındanhazırlanan Bankkart Genç sahibi olan öğrencilerin aylık kullanım limitleri 500TL olarak açıklanmıştır. Ziraat Bankası, enkolay kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır.
Güncel Kredi Kartı Aidatları

Kredi kartı aidat bilgisinin başvuruöncesinde dikkatli bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Bankalar tarafındanhazırlanan güncel aidat bilgisi aşağıdaki gibidir:

 • Ziraat Bankası Maximum Gold Kredi Kartı: 36 TL,
 • ING Bank Bonus Kredi Kartı: 102 TL,
 • HSBC Visa Kredi Kartı: 97 TL,
 • TEB Bonus Kredi Kartı: 95 TL,
 • Vakıfbank World Kredi Kartı: 86 TL,
 • TEB MasterCard Kredi Kartı: 95 TL,
 • İş Bankası Maximum Kredi Kartı: 66 TL,
 • Halkbank Paraf Kredi Kartı: 32 TL,
 • Odeabank Axess Kredi Kartı: 108 TL,
 • Yapı Kredi World Kredi Kartı: 117 TL,
 • Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı: 102 TL,
 • QNB Finansbank Kredi Kartı: 103 TL,
 • Denizbank Bonus Kredi Kartı: 98 TL,
 • Akbank Axess Kredi Kartı: 108 TL.
Denizbank Bonus Kredi Kartı

Denizbank Bonus kredi kartlarına sahip olmak için ortalama bir kredipuanına sahip olmak yeterlidir. Bonus kart başvuruları Denizbank şubeleri ya daDenizbank internet sitesi aracılığı ile gerçekleşmektedir. Denizbank Bonusbaşvurusunda bulunan vatandaşların başvuru işlemleri kısa bir süre içerisindesonuçlanmaktadır.

Akbank Axess Kredi Kartı

Akbank Axess kredi kartları başvurusuAkbank şubeleri veya Akbank internet sitesinde yer alan kredi başvuru formusayesinde yapılmaktadır. Akbank Axess kredi kartına sahip her vatandaşyapacakları harcamalar aracılığı ile chip para kazanmaktadır.

QNB Finansbank Kredi Kartı

QNB Finansbank kredi kartları başvurusu SMS veya www.cardfinans.com internet sitesi aracılığı ilegerçekleştirilmektedir. Finansbank en kolay kredi kartı veren bankalar arasındayer almaktadır. Başvuru sonuçları hızlı bir şekilde sonuçlanmakta vevatandaşlara SMS yolu ile iletilmektedir.

Yapı Kredi World Kredi Kartı

Yapı Kredi World kredi kartlarıbaşvurusunda bulunmak için öncelikle yüksek bir kredi notuna sahip olmakgerekmektedir. Yapı Kredi kredi kartı başvuruları diğer bankalara kıyasla dahahızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Enkolay kredi kartı veren bankalar arasında önemli bir yere sahip olan YapıKredi ile kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların internetsitesinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Kredi kartıbaşvurusu sonuçları SMS yolu ile iletilmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.