SON DAKİKA
Hava Durumu

Beklenen kredi paketi açıklandı: İşte Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi kampanyası

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından paylaşılan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarihi kredi paketi açıklandı! Üç ayaktan oluşan kredi destek paketi ayrıntıları da belli oldu. Merakla beklenen Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kredi destek paketinde sosyal hayatı destek, tatil destek ve orta gelir grubu konut kredisi ürünleri çıktı! Konut kredisi faiz oranı eşit taksitli üründe yüzde 0.67 – 0.74 bandına gerilerken, kredi üst limiti 500 Bin TL olarak belirlendi. Ayrıca, konut kredisi için 12 ay ödemesiz 15 yıl vade fırsatı da geldi! İşte Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kredi paketi ayrıntıları…

Haber Giriş Tarihi: 01.06.2020 08:00
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Beklenen kredi paketi açıklandı: İşte Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi kampanyası

Kamu bankalarının merakla beklenen tarihi kredi paketi ayrıntıları netleşti! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank orta duyuru ile yeni kredi paketlerini açıkladı. Orta gelir grubu için merakla beklenen 1 yıl ödemesiz 15 yıl vadeli konut kredisi ürünü pakette yer alırken, ödeme tablosuna göre eşit taksitli konut kredisi faiz oranı yüzde 0.74’e gerilediği gözlendi.KAMU BANKALARI SOSYAL HAYATI DESTEK PAKETİ 2020Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank sosyal hayatı destek paketi, 2 farklı kredi içeriyor. İlk seçenekte 60 ay vade 30 Bin TL ihtiyaç kredisi yer alıyor. 6 ay ödemesiz olarak kullanılacak kredi, “Firma Katkı Paylı Tüketici Kredisi” adıyla sunuluyor. Yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya ve seramik, ev tekstili, ev kapı ve pencere sistemleri ile çeyiz sektöründe kullanılacak. En az 3 Bin TL en fazla 30 Bin TL olarak sunulan kredinin geri ödeme planı aşağıda paylaşılırken, tüketici kredisi faiz oranı yaklaşık yüzde 0.91 civarında olacak.

İkinci seçenekte ise “Faturalı Tüketici Kredisi” ismiyle 6 ay ödemesiz toplam 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi sunuluyor. 3 Bin TL – 30 Bin TL arasında kullanılabilecek kredi ise yukarıda sıralanan gruba ek olarak 2. El otomobil ve motosiklet satın almalarında kullanılabilecek. 2. El otomobil alımında maksimum kredi tutarı 150 Bin TL’ye kadar çıkacak. Faturalı ihtiyaç kredisi ödeme planı ise aşağıdaki gibi olacak.

KAMU BANKALARI TATİL DESTEK KREDİ PAKETİ 2020Üç kamu bankasından maaş müşterisi olan banka müşterileri, tatil harcamaları için 36 ay vadeli 6 ay ödemesiz 10 Bin TL tatil ihtiyaç kredisi kullanabilecek. Tatil harcamalarını karşılamak yanında turizm sektörünü desteklemek için verilen tatil destek kredi paketinde 10 Bin TL kredi için ödeme planı aşağıda paylaşılmaktadır.

Ödeme planı paylaşılan kredide ince bir ayrıntı bulunuyor. Kullanılacak tatil destek kredisinin 1. ve 2. taksiti, banka ve firma tarafından ödenecek. 6 ay ödemesiz dönem düşünüldüğünde ise geri ödeme 9 ay sonra başlamış olacak!Tatil destek paketinde ayrıca, kredi kartı uygulaması da hizmete alınacak. Seyahat acenteleri ve anlaşmalı firmalardan yapılacak tatil paketi satın almaları, 3 ay ödemesiz 18 takside bölünebilecek. Uygulama kapsamında başvurulacak firma bilgileri ise banka web sitelerinde paylaşılacak.KAMU BANKALARI ORTA GELİR GRUBU KONUT KREDİSİ PAKETİ 2020Bakan Berat Albayrak tarafından verilen müjde ardından kredi paketinde en çok merak edilen ayrıntı, konut kredisi faiz oranında oldu. Tüm dikkatlerin Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi hesaplama tablolarına çevrildiği anlarda ise 3 kamu bankasından beklenen açıklama geldi.Açıklamaya göre 15 yıla uzatılan konut kredisi vadesinde, 1 yıl ödemesiz dönem gelecek. 12 ay ödemesiz 15 yıl (180 ay) vadeli konut kredisi en fazla 500 Bin TL üst limitle kullanılabilecek. Ödeme planı aşağıda paylaşılan 1 yıl ertelemeli Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ödeme planı aşağıda paylaşıldı.

Eşit taksitli 180 ay vadeli konut kredisi faiz oranları ise yüzde 0.67 – 0.74 bandında seyrediyor. Henüz banka ekranlarında konut kredisi hesaplama ekranı açılmazken, ödeme planı şu şekilde olacak.

0.49 – 0.69 YERLİ ÜRETİM TAŞIT KREDİSİ DESTEĞİ DEVAM EDİYOR!Açıklanan pakete ilave olarak, 3 kamu bankası 0.49 faiz oranından başlayan yerli üretime özel taşıt kredisi kampanyalarına devam edecek. Başvurular ise devlet bankaları şubelerinden alınacak.ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK VE HALKBANK KREDİ PAKETİ BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?Üç kamu bankası için yapılacak kredi paketi başvuru tarihleri şöyle açıklandı:* Orta gelir grubu konut kredisi başvuru tarihi 1 Haziran 2020* Sosyal hayatı destek kredi paketi başvuru tarihi 5 Haziran 2020* Tatil destek kredisi başvuru tarihi 15 Haziran 2020

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.