SON DAKİKA
Hava Durumu

Araba alacaklar dikkat: Yerli üretime özel taşıt kredisi kampanyasında 0.49 ve 0.69 oranları devam ediyor!

Yerli üretime özel taşıt kredisi kampanyası 3 kamu bankası tarafından devam ediyor! Araba alacaklar için yerli üretim araçlarda sunulan kredinin faiz oranları 0.49 ile 0.69 arasında değişiyor. Yerli üretim taşıt kredisi hakkında detayları haberimizde hazırladık.

Haber Giriş Tarihi: 07.06.2020 00:30
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Araba alacaklar dikkat: Yerli üretime özel taşıt kredisi kampanyasında 0.49 ve 0.69 oranları devam ediyor!

Yerli üretime özel taşıt kredisi alabileceğiniz bankalar şunlardır: • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank


 • Kamu bankalarının normalleşme süreci kapsamında açıkladıkları kredi paketlerinden biri yerli üretim yapan otomobil firmalarından alınacak araçlar için Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi’dir. Bankaların anlaşmalı olduğu yerli üretim firmalara giderek 0 km binek ve ticari araç satın almak isteyen bireysel ve kurumsal müşterilere özel, firmalarla yapılan anlaşmalara göre değişerek %0,49 ve %0,69’dan başlayan faiz oranları ile taşıt kredisi imkanı verilmektedir. Yerli üretime özel olarak taşıt kredisi veren bankaların şartlarının ne olduğunu, hangi evrakların gerektiği, nasıl başvurulduğu ve kredi hakkında ki bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz. Yerli üretim yapan firmalarla anlaşmalı kamu bankalarının listesi;  Kamu bankalarının sunduğu bu krediden yararlanmak için Türkiye’de yerli üretim yapan otomotiv firmaları tercih edilecektir. Yani otomobil markası yabancı olsa bile Türkiye’de yerli üretim yapmasıdan dolayı müşterilerin krediyi alması konusunda bir engel teşkil etmiyor. Sadece Türkiye’de üretilmiş olmaları esas alınacaktır. Ayrıca 0 km motosiklet alacak olan banka müşterilerde, sunulan bu krediden faydalanabilmektedir.  Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler 2020  Yerli üretim yapan firmalarla anlaşmalı kamu bankalarının verdiği taşıt kredisi farklı koşullar ve faiz oranlarını müşterilerine sunmaktadır. Genel olarak bakıldığında ortak olan bazı koşullar vardır. Yerli üretime özel, bankaların ortak olarak koyduğu taşıt kredisi şartları şöyledir: • Nihai fatura değeri 120.000 TL yi aşan araçlarda, 120.000’lik kısım için %70, 120.000 TL’yi aşan kısımlar için %50 oranında kredi verilmektedir.
 • Nihai fatura değeri 120.000 TL altında ki araçların kredi vadeleri 60 ayı, 120.000 TL üzeri araçların kredi vadeleri 48 ayı geçememektedir. 
 • Hayat sigortası yaptırma veya sahip olma zorunluluğu yoktur. 
 • Satın alınan araç 0 km olmalıdır. Yani ikinci el olan binek veya ticari olan taşıtı satın alacak müşteriler bu krediden faydalanamamaktadır.


 • Ayrıca yerli üretime özel taşıt kredisi için gerekli belgeler şunlardır: • Nüfus Cüzdanı,
 • Başvuru Formu (Bankadan verilecek),
 • 0 km araç faturası,
 • Gelir Belgesi,
 • İmza Beyannamesi,
 • Şirket sahibi veya ortağı olunması durumunda ticaret sicili gazetesi veya gazeteleri ayrıca vergi levhası,
 • Diğer belgeler.


 • Belirtilen bu şartlar ve belgeler bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilirken, başvurduğunuz banka sizden ekstra belgelerde talep edebilir. Ayrıca başvurular sadece şubeden alınacak olup internet bankacılığı, mobil uygulama veya SMS üzerinden başvuru gerçekleşmemektedir.  Ziraat Bankası Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi 2020  Ziraat Bankası ile anlaşmalı yerli üretim yapan firmalardan alınacak 0 km binek ve ticari araçları satın almak isteyen bireysel ve kurumsal müsterilere özel, uygun şartlarda nakit desteği sağlanması amacıyla Ziraat Bankası özel taşıt kredisi paketi hazırlanmıştır.   Uygulama içeriğince anlaşma sağlanmış yerli üretim yapan otomobil firmalarından alınacak olan araçlarda aylık %0,49 ve %0,69 arası  yıllık faiz uygulanmaktadır. Binek araçlar için 60 aya varan ve ticari araçlar için de 60 aya varan vadelerle bireysel ve kurumsal müşterilere taşıt kredisi kullanma imkanı sağlanacaktır. Bu uygulama kapsamında, 50.000 TL değerinde alınan kredi için 36 ay vade, aylık faiz %0,69, %0,50 kredi tahsis ücretiyle birlikte kullanılan taşıt kredisinin yıllık maliyet oranı %10,7983’tür. Ziraat Bankası bu kredi için 6 aya kadar ödeme erteleme şeçeneği sunmaktadır.  Ayrıca anlaşmalı tutarlar üzerinden taşıt kredisi kullanacak bireysel ve kurumsal müşteriler için, toplamda 120.000 TL’ye kadar belirlenmiş vadelerde kalmak koşulu ile aylık %0,96 faiz oranı ile tamamlayıcı taşıt kredisi alınabilecek.  Ziraat Bankası’nın yerli üretime özel verdiği taşıt kredisi kapsamında ki otomotiv şirketleri şunlardır:  • Binek Araçlar için: Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais, Toyota
  • Ticari Araçlar için: Fiat, Ford, Isuzu, Karsan, Temsa, Otokar, BMC, Mercedes


  Ziraat Bankası yaptığı açıklamada 5 Haziran 2020 tarihinden itibaren başvuruların alınacağını duyurdu. Başvurular bütün Ziraat Bankası Şubelerinden yapılabilir. Gerekli koşulların yerine getirilmesi ve belgelerin eksiksiz hazırlanmasından sonra kredi için başvuru yapılabilecektir. Anlaşmalı firmalardan araç satın almak isteyen müşteriler en yakın Ziraat Bankası Şubesinden krediye başvuruda bulunabilirler.  Halkbank Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi 2020  Halkbank’ın anlaşmalı olduğu yerli otomotiv üretimi yapan firmalardan araç satın alan bireysel ve kurumsal müşteriler için nakit desteği sağlanması amacıyla belirli modellerde aylık %0,49 ve %0,69 arasında değişen faiz oranları ve uygun geri ödeme planları ile Halkbank özel taşıt kredisi müşterilerini bekliyor.  Dileyen müşteriler için hazırlanan paket doğrultusunda kredilerini, fiyati 50.000-500.000 TL arasında değişen 0 km ticari veya binek araçlar alımlarında 18 aydan 60 aya varan vade seçenekleri ile kullanabilirler. Binek araçlarda 50.000-120.000 TL’lik alınan kredilerde 18 aydan 60 aya varan vade seçenekleri varken, ticari araçlarda 75.000-500.000 TL’lik alınan kredilerde 36 aydan 60 aya varan vade seçenekleri vardır. Fakat kredi koşulları anlaşmalı otomobil markalarına göre değişiklik göstermektedir. Isteyen bireysel ve kurumsal müşteriler, ticari veya binek araç için almış oldukları kredilerini 6 ay sonra ödemeye başlayabilirler.  Halkbank’ın anlaşmalı olduğu firmaların listesi şöyledir:  • Binek Araçlar için: Fiat, Honda, Hyundai, Toyata
  • Ticari Araçalar için: BMC, Fiat, Ford, GAZ, Güleryüz, Isuzu, Karsan, Mercedes, Otokar


  Halkbank kredi başvurularını 5 Haziran 2020’den itibaren kabul edeceğini açıkladı. Türkiye’de ki bütün Halkbank Şubelerinden başvuru yapılabilir. Gerekli evraklar ve şartların yerine getirilmesiyle Halkbank kredi başvurularını kabul edecektir. Halkbank’ın yerli üretime özel verdiği taşıt kredisine en yakın Halkbank Şubesinden başvurabilirsiniz.  Vakıfbank Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi 2020  Vakıfbank yerli üretimi destek amacıyla Türkiye’de üretim yapan otomotiv firmaları ile anlaşmalar yaptı. Bu anlaşmalar kapsamında ki otomobil firmalarından Vakıfbank bireysel ve kurumsal müşterilerinin satın alacağı binek veya ticari araçlar için Vakıfbank özel taşıt kredisi sunuyor. Ayrıca Vakıfbank, alınan krediler için müşterilere 6 ay sonra ödemeye başlama imkanı sunuyor.  Kredi Tahsis Ücreti alınan kredi miktarının yüzde 0,5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka ve Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) kesilmektedir.  Firmalarla gerçekleştirilen anlaşmalarda yerli üretim olan binek ve ticari taşıtlar için;  • Binek araçlarda 50.000-120.000 TL tutarında ki krediler de 18 aydan 36 aya varan vade fırsatları %0,49 ile %0,69 faiz oranları arasındadır.
  • Ticari araçlarda 72.000-120.000 TL tutarında ki krediler de 30 aydan 60 aya varan vade fırsatları %0,49 ile %0,69 faiz oranları arasındadır.


  Belirlenen kredi koşulları bankanın anlaşmalı olduğu firmalara göre değişiklik gösterebilir. Bu kapsamda Vakıfbank’ın anlaşmalı olduğu yerli üretim yapan firmalar şöyledir:  • Binek Araçlar için: Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais, Toyota
  • Ticari Araçlar için: Fiat, Ford, Isuzu, Karsan, Temsa, Mercedes, Otokar, BMC, GAZ


  Vakıfbank başvuruları 5 Haziran 2020’den itibaren kabul etmeye başlayacak. Herhangi bir Vakıfbank Şubesinden kredi başvurusu yapılabilir. Istenilen evraklar getirildiği takdirde bankaya kredi başvurusu yapılabilecek. Vakıfbank’ın yerli üretime özel verdiği taşıt kredisinden faydalanmak isteyen müşteriler en yakın Vakıfbank Şubesine başvurabilirsiniz.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.