SON DAKİKA
Hava Durumu

Apple Card Piyasaya Sürülüyor! Son Güncellemeyle Birlikte Gelecek

Haber Giriş Tarihi: 17.07.2019 08:23
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Apple Card Piyasaya Sürülüyor! Son Güncellemeyle Birlikte Gelecek

Bilindiği üzere Amerika Birleşik Devletleri merkezliteknoloji şirketi Apple, bir süre önce kredi kartı çıkaracağını duyurmuştu. İlketapta kendi çalışanlarını kapsayan testler gerçekleştiren şirketin, bazıişletim sistemlerinin geliştirici betalarında bulunan halka açık sürümlerinde Apple Card desteğini kullanacağıkonuşulmaya başlandı.

Apple Card'ın önümüzdeki aylarda resmen piyasaya girişyapması bekleniyor. Apple şirketinin yeni kredi kartının yakında güncellemesibeklenen iOS 12.4 sürümü ile uyumlu olacağı öngörülüyor. Ancak Apple kredikartının piyasaya tam olarak hangi tarihte çıkacağına dair şirketten henüz netbir açıklama yapılmadı. Ancak şirket 12.4'ün Apple Card desteği bulunmayangeliştirici beta sürümlerini birkaç haftadır piyasaya sürmeye devam ediyor.

Ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı olan Apple, betanın altıncısürümü geliştiricilere ulaştıktan yaklaşık 1 hafta sonra, betanın yedincisürümünü de geliştiricilerin kullanımına sundu. Apple Card'ın bu hafta yedincisürümün ardından piyasaya sürüleceğine yönelik dikkat çeken kaynaklarbulunuyor. Fakat tüm bu söylentilere rağmen şirketten henüz net bir açıklamayapılmaması da kafa karışıklığı yaratıyor.

Apple Card HangiÖzelliklere Sahip Olacak?

Apple Card, bildiğimiz klasik özelliklere sahip bir kredikartı modelinde olmayacak. Zira kartın ön ve arka yüzünde herhangi bir kartnumarası veya kişisel bilgiler yer almayacak. Tüm bunların yerine sade bir kartolarak piyasaya sürülecek. Apple'ın piyasaya süreceği kredi kartını kullanarak Apple Pay aracılığıyla yapılan heralışverişte, kart sahibine %2 oranında bir geri ödeme yapılacak. Belirlenen bugeri ödeme oranı, Apple logosunu taşıyan herhangi bir ürün için yapılanödemelerde %3 seviyesine çıkacak. Öte yandan sadece fiziksel kartınkullanılması durumunda ise geri ödeme oranı %1 olarak belirlendi.

Kartın en çok dikkat çeken özelliği ise, makine öğrenmesiteknolojisinden faydalanması oldu. Makine öğrenmesi sayesinde, Apple Cardkullanılarak yapılan alışverişlerde, harcamaların hangi kategoride yapıldığıbelirlenebilecek. Bu sayede Apple Card ile hangi ürünlere ve kategorilere nekadar harcama yaptığınızın listesini kolaylıkla görüntüleyebileceksiniz.

Öte yandan Apple Card için ekseriyet olarak herhangi birgecikme ücreti ya da yıllık ücret alınmayacağı ifade ediliyor. Bununla birliktekredi kartında uygulanacak olan faiz oranlarını da çok düşük seviyelerdeolacağı belirtiliyor. Goldman Sachsile Apple ortaklığının bir ürünü olarak piyasaya sürülmesi beklenen kart yazaylarında ilk olarak ABD'de daha sonra diğer ülkelerde satışa sunulacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.