SON DAKİKA
Hava Durumu

Albaraka Telefon Numarası Güncelleme (Değiştirme) İşlemi 2019

Haber Giriş Tarihi: 28.07.2019 11:48
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Albaraka Telefon Numarası Güncelleme (Değiştirme) İşlemi 2019

Albaraka cep telefonu bilgisi değiştirme işlemi yapabilmek için banka şubesine giderek talepte bulunulması gereklidir. Özellikle internet bankacılığı ile işlem yapılabilmesi için cep telefonunun bankada kayıtlı olması şarttır. Bankada bulunan telefon bilgisinin değişmesi üzerine de bu değişikliğin bankaya bildirilmesi gerekir. Albaraka telefon numarası güncelleme için de bankanın her kanalı kullanılamıyor. Bu yüzden en yakın banka şubesine giderek telefon numarası güncelleme işlemenin yapılmalıdır.Albaraka Telefon Numarası Güncelleme Neden Yapmalıyım?
Albaraka telefon numarası güncellemenin nedeni bankacılık faaliyetlerine devam edebilmek için gerekli olmasıdır. Bankalar verdikleri hizmetlerin daha güvenli olabilmesi için bazı önlemler alıyor. Bu önlemlerden bir tanesi de cep telefonuna gönderilen tek kullanımlık şifrelerdir. Bu şifre internet bankacılığına girişin anahtarıdır. Böyle bir şifreyi alamayan kişiler internet bankacılığına giremez. Bunun yanı sıra mobil bankacılığa mobil onay kodu olmadan girilse dahi telefon bilgisi güncel olmaması halinde bankacılık işlemleri yapılamayacaktır. Ayrıca kredi kartı ile internet üzerinden alışveriş yapılabilmesi için de yine telefona tek kullanımlık şifre gönderilir. Telefon numarasının güncel olmaması demek bu tek kullanımlık şifrenin alınamayacak olması anlamına gelir. Bu yüzden de internet üzerinden bankacılık işlemleri yapılamaz ve alışveriş de gerçekleştirilemez.Şubeye Kadar Gitmeden Telefon Numarası Güncellemek İçin Ne Yapmalıyım?
Şubeye gitmeden telefon güncellemesi yapabilmenin tek yolu Albaraka’nın müşteri hizmetlerinin aranmasıdır. Cep telefonu bilgisinin güncel olmasının önemi oldukça fazlayken telefon değişikliğine giden kişilerin bunu bir an önce bankaya bildirmesi gereklidir. Albaraka telefon numarası güncellemesi en yakın banka şubesine başvurularak gerçekleştirilebilir. Banka şubesinde size verilen formun doldurulmasının ardından telefon bilgisi değiştirilebilir. Fakat bunun için banka şubesine kadar gitmek istemeyen kişilerin de başvurabilecekleri bir yöntem vardır. Bu da bankanın çağrı merkezinin aranmasıdır. Bu iki yöntemden birisi kullanılarak sim kart blokesinin kaldırılabilmesi de mümkündür. Telefon numarası değişmese dahi sim kartını değiştiren kişilerin sim kartları bankacılık işlemlerine kapatılacaktır. Yeniden işlem yapabilmek için de sim kart blokesinin kaldırılması gereklidir.Telefon Numarası Güncellemek İçin Hangi Numarayı Aramalıyım?
Albaraka telefon güncellemesi için aranması gereken numara 0850 222 5 666’dır. Telefon bilgisini evinden ya da bulunduğu yerden banka şubesine gitmeden değiştirmek isteyen kişiler bankanın çağrı merkezini aramalıdır. Bankanın müşteri hizmetleri ile bu değişikliğin yapılabilmesi için bazı kişisel bilgilerin söylenmesi gereklidir. Güvenlik gereği banka bu işlemi uygular. Ancak bankayı kendiniz aramadıysanız sizi arayan kişilere de kişisel bilgilerinizi vermemelisiniz. Albaraka’nın telefon numarası güncellemek için başvurulabilecek bir başka numarası ise 444 5 666’dır. Alo Albaraka hattı olan bu iki numara 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Bu yüzden dilediğiniz zaman banka ile iletişime geçerek bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.Telefon Numarası Güncellemesini Neden ATM ile Yapamıyorum?
Telefon güncellemesinin ATM’lerden yapılamamasının nedeni güvenlik önlemleridir. Bankalar daha güvenli hizmeti nasıl verebileceklerine dair araştırmalar yürütüyor. Bu nedenden dolayı da farklı güvenlik tedbirleri alınıyor. Bankanın aldığı güvenlik önlemlerinden bir tanesi de telefon numarası güncellemesinin ATM’lerden yapılamamasıdır. Albaraka telefon numarası güncellemesi yapılırken bu değişiklik talebinde bulunan kişinin gerçek müşteri olup olmadığını bilmek ister. Bu yüzden de çağrı merkezi ile iletişime geçildiği zaman müşterilere bazı sorular sorulur. Bunun yanı sıra banka şubesine de bizzat başvurulması gereklidir. Yalnızca bu şekilde telefon numarası güncellemesinin yapılması güvenli bir yöntemdir. Aksi halde kart bilgileri başkalarının eline de geçebilir ve dolandırıcılık problemleri ile uğraşmak zorunda kalınabilir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.