SON DAKİKA
Hava Durumu

Akbank Direkt Kredi 2019

Haber Giriş Tarihi: 21.09.2019 12:56
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Akbank Direkt Kredi 2019

2019 yılında Akbank’tan direkt kredi ile kredi kullanmak gelişen teknolojinin de yardımı ile son derece kolay. Artık Akbank müşterileri cep telefonlarına indirdikleri Akbank direkt kredi uygulaması ile telefonlarını sallayarak bile ne kadar kredi kullanabileceklerini anında öğreniyor ve hemen kredi başvurusu yapabiliyorlar.Akbank direkt uygulamalarının amacı bankacılık işlemlerinde müşteri ile banka sistemi arasından şube veya personel kullanımını ortadan kaldırmak ve müşterilerin özgürce bankacılık işlemlerini yapabilmesini sağlamak.Akbank Direkt Kredi Uygulaması Nasıl Çalışır?
Direkt Kredi sisteminin işleyişi Akbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları ile bağlantılı. Akbank direkt kredi uygulaması ile müşteriler internet bankacılığı veya mobil bankacılık kanalından ne kadar kredi kullanabileceklerini öğrenebiliyor. Diğer yandan müşteriler yine direkt uygulaması ile kredi notlarını da öğrenebiliyor.Kredi notunu takip eden müşteriler borçlarını düzenli olarak ödeyerek kredi notlarını yükseltebiliyor ve kullanabilecekleri hazır kredi tutarını da arttırabiliyor.  Direkt kredi uygulamasının en önemli kolaylığı anında onaylanıp kullanılan kredinin müşteri tarafından anında nakden alınıp kullanılabilmesi. Bu sayede evinde kredisi onaylanan bir müşteri en yapın ATM’den parasını çekebiliyor.Akbank Direkt Krediye Nasıl Başvurulur?
Akbank’tan direkt kredi ile kredi kullanmak için öncellikle Akbank müşterisi olmak gerekiyor. Akbank müşterileri banka kartı numaraları veya kredi kartı numaraları ile Akbank direkte başvurup şifre alabiliyor ve internet veya telefonlarına indirecekleri uygulama üzerinden Akbank direkt bankacılık hizmetlerini kullanabiliyorlar.Akbank direkt kredi uygulaması üzerinden müşteriler isterse kredi hesaplaması da yapabiliyor ve hangi tutarda krediye ne kadar ödeme yapabileceklerini hesaplayabiliyorlar. Akbank direkt kredi uygulaması sadece ihtiyaç kredileri için geçerli. Bu sistem ile Akbank müşterilerinin ihtiyaç kredilerini saniyeler içinde kullandırabiliyor. Diğer yandan konut veya araç kredisi gibi diğer ve daha yüksek tutarlı krediler için Akbank direkt uygulaması bilgi veriyor ancak kredinin nihai başvurusu için müşteriyi banka şubesine yönlendiriyor.Akbank Direkt Kredi İle Ne Kadar Kredi Alınabilir?
Akbank’tan direkt kredi ile alınabilecek kredi tutarı 40.000 TL olarak belirlenmiş durumda. Akbank direkt uygulamasına sahip Akbank müşterileri her an her yerden şubeye gitmeden belgesiz ve ima onaysız kredilerini kullanabiliyor. Daha yüksekli kredi taleplerinde ise banka müşterileri şubeye yönlendirebiliyor.Diğer yandan bu 40.000 TL tutarlı ihtiyaç kredisi kullanılabilecek azami tutar. Müşteriye özel kullanılabilecek tutarı ise müşterinin kredi notu ve buna bağlı direkt bankacılık sisteminin vereceği karar etkiliyor.Akbank Direkt Kredi Başvuru Şartları
Akbank’tan direkt kredi ile kredi kullanmak için gerekli koşullar aşağıdaki gibidir:
  • Akbank müşterisi olmak ve Akbank bünyesinde kredi kartı, vadeli veya vadesiz mevduat hesabı sahibi olmak,
  • Akbank direkt uygulamasını indirmek ve Akbank direkt şifresi almak,
  • Direkt uygulaması ile başvurulan krediye yeter kredi notu sahibi olmak,
  • Direkt uygulaması üzerinden başvurulan kredinin onaylanması için direkt uygulaması içinde yer alan Akbank direkt kredi formunu onaylamak,
  • Bankaca izin verilen Akbank direkt kredi limitleri dahilinde ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak,
  • Onaylanmış ve kullanılmış kredi tutar ve vadesini sonradan değiştirmemek,
  • Aynı anda Akbank veya başka bankalarda kullanılmakta olan diğer kredi tutarlarının müşteri limitini aşmaması
  • Aylık taksitleri düzenli olarak ödeme.
Akbank Direkt Kredi İçin İstenen Belgeler Nelerdir?
Akbank’tan direkt kredi ile kredi kullanmak için istenen belgeler sorulacak olunursa bu uygulama araçlığı ile 40.000 TL’ye kadarki Akbank direkt kredi başvurularında hiçbir evrak veya kimlik belgesi talep edilmemektedir. Bunun sebebi direkt kredinin kişinin bankada kayıtlı bilgilerine istinaden ve kredi notu karşılığı verilen bir kredi olmasından kaynaklanır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.