SON DAKİKA
Hava Durumu

3 Aya Kadar Taksit Ertelemeli Aylık Yüzde 0.74 0.79 Finansman Oranlarıyla Konut Kredisi Türkiye Finans'ta

Türkiye Finans Bankası 3 aya kadar taksit öteleme imkanı sağladığı konut kredisi ile vatandaşların hayallerindeki konuta kavuşmasına yardımcı oluyor. 120 aya kadar vade seçenekleri ile kullandırılan Türkiye Finans Bankası konut kredisinin geri ödemeleri ise her bütçeye uygun olarak hazırlanıyor. Birbirinden farklı ödeme kolaylıkları, düşük faiz avantajı ve aylık yüzde 0,74’ten başlayan faizlerle kullandırılan konut kredisinin detayları ise bugünkü yazımızda yer alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 25.06.2020 14:00
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
3 Aya Kadar Taksit Ertelemeli Aylık Yüzde 0.74 0.79 Finansman Oranlarıyla Konut Kredisi Türkiye Finans'ta

Konut sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber Türkiye Finans Bankası’ndan geldi. 3 aya kadar ilk taksit erteleme seçeneği bulunan ve aylık yüzde 0,74’den başlayan faizlerle her bütçeye uygun geri ödeme planları ile kullandırılıyor. Peki bu avantajlı konut kredisinin faydalanma şartları nedir, kredi limiti ne kadar?HER BÜTÇEYE UYGUN GERİ ÖDEME PLANLARITürkiye Finans’ın konut sahibi olmak isteyenlere özel kullandırdığı bu konut kredisinde her bütçeye uygun geri ödeme planları hazırlanmaktadır. Konut kredisi kullanımında ne kadar kredi limiti belirleneceği ise konutun ekspertiz değerine göre belirlenmektedir. Söz konusu konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredi kullandırılmaktadır. Krediye ilişkin hazırlanan geri ödeme planları ise aşağıdaki gibi belirlenmiştir:* Başta düşük taksitlerle ödeme yapıp ilerleyen dönemlerde kademeli olarak taksitlerin arttığı, artan taksitli konut finansmanı. Zaman içinde gelir artışı öngörenler için en ideal geri ödeme planıdır.
* Taksit ödemelerinin ilerleyen aylarda giderek azaldığı finansman türüdür. Gelecekte oluşabilecek giderler göz önüne alındığında seçilebilecek geri ödeme planıdır.
* 3,6,12 gibi belirli aralıklarla düzenli taksit ödemesi yapılan bu konut finansmanı yılın belli dönemlerinde geliri artanlar için en iyi tercih olacaktır.
* Taksit tutarlarının değişken olarak da belirlenebildiği bu ödeme planında yılın belli dönemlerinde geliri artanlar rahat bir şekilde borçlarını geri ödeyebilirler.
* Krediye ilişkin aylık yüzde 0,74 faiz oranı 12 ve 24 ay vadeler için geçerlidir.BAŞVURU KANALLARI VE GEREKLİ BELGELER NELERDİR?Türkiye Finans Bankası’nın kullandırdığı bu avantajlı konut kredisinden faydalanabilmek için başvuruların şube üzerinden yapılması gerekmektedir. Şubeye gidilmeden önce başvuru işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli belgeler ise aşağıdaki gibi belirlenmiştir:* Krediye başvuracak kişinin kimlik kartı veya sürücü belgesi
* Çalışma durumunda göre gelir belgesi
* Krediye başvuracak kişi serbest meslek sahibi ya da işletme sahibi ise son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi 
* Satın alınacak olan konutun tapu belgesi veya kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi
* Ücretli çalışan kişiler için ise maaş bordrosuDİĞER BANKALARIN KONUT KREDİSİ FAİZİ NE KADAR?Türkiye Finans Bankası’nın yanı sıra diğer bankaların konut kredisinde uyguladığı faiz oranları aşağıdaki gibidir:* Yapı Kredi konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 0,89 
* Garanti BBVA konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 0,91
* ING konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 0,89
* Akbank konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 0,85 - 0,92 
* Albaraka konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 0,79 - 0,83
* Alternatif Bank konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 0,89 - 0,95 
* Halkbank konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 0,94
* Kuveyt Türk konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 0,85

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.