SON DAKİKA
Hava Durumu

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu 2019

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2019 11:27
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu 2019

Ziraat Bankası kredi kartlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyenlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarasına sahip olmaları yeterlidir. Ziraat Bankası tarafından müşterilerine yardımcı olması amacıyla hazırlanan farklı kanallar aracılığı ile kredi kartı başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartlarına başvurmak içinZiraat Bankası birçok farklı çözüm önerisine sahiptir. Bu yöntemler en güncelhali ile şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ziraat Bankası internet sitesi aracılığı ilekredi kartı başvurusu,
 • Ziraat Bankası SMS numarası aracılığı ilekredi kartı başvurusu,
 • Ziraat Bankası’na ait müşteri hizmetleridestek hattı numaraları aracılığı ile kredi kartı başvurusu,
 • En yakın Ziraat Bankası şubelerini ziyaretederek gerçekleştirilecek kredi kartı başvurusu.
Ziraat Bankası İnternetten Kredi Kartı Başvurusu

İnternet yoluyla kredi kartına başvurmak isteyen müşterilerin www.ziraatbank.com.tr internet adresini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapan vatandaşlar “Bireysel” kategorisi altındaki “Kartlar” menüsünü tıklayarak istedikleri kart türünü seçebilmektedir. İstediği kart türüne karar veren vatandaşların “Başvuru Kanalları” menüsünden “web sitesi” seçeneğini işaretleyerek açılan sayfadaki formu doldurmaları istenmektedir. Form doldurma işlemi tamamlandıktan sonra “devam” seçeneği tıklanarak başvuru aşaması tamamlanabilmektedir. Başvuru süreci ve başvuru durumu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası internet şubesine giriş yaparak sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

SMS yoluyla kredi kartına başvurmak vatandaşlar için sıklıklatercih edilen, pratik bir yöntemdir. Ziraat Bankası, SMS başvuruları için 4757numaralı hattı kullanıma sunmaktadır. SMS başvurusunda bulunacak vatandaşların“COMBO” yazıp bir boşluk bırakmaları ve mesaj bölümüne Türkiye Cumhuriyetivatandaşlık numaralarını eklemeleri gerekmektedir. Bu yöntemi izleyenvatandaşlar, başvuru durumunun sonuçlanması durumunda SMS yoluylabilgilendirilmektedir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Kredi Kartı Başvurusu

Müşteri hizmetleri ile kredi kartına başvurma işlemi vatandaşlar için çeşitli kolaylıklara sahiptir. Ziraat Bankası’na ait 444 00 00 numaralı müşteri hizmetleri hattı sesli komut sistemiyle basit bir süreç sağlamaktadır. Müşteri hizmetlerine bağlanan vatandaşların sesli komut sistemini “Kredi Kartı Başvurusu” şeklinde yanıtladıktan sonra operatör tarafından istenen bilgileri kısa bir süre içinde tamamlamaları gerekmektedir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri tarafından hazırlanan “Direkt Kart Başvuru Sayfası” sayesinde vatandaşlar için Ziraat Bankası kredi kartı konusunda gerekli olan bilgi ve teknik destek sağlanabilmektedir.

Ziraat Bankası Şubelerinden Kredi Kartı Başvurusu

Banka şubeleriyle kredi kartına başvurmak içinen yakın Ziraat Bankası şubesinden yardım alınabilmektedir. Ancak, banka şubesiyoluyla başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların bankaların yoğunluk durumunugöz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Ziraat Bankası tarafından hazırlananürünlerden birine sahip olan ya da Ziraat Bankası’nda hesap sahibi olanvatandaşlar banka işlemleri esnasında öncelik sahibi olabilmektedirler. ZiraatBankası’nın Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren şubeleri vatandaşların her türlüsorun ve ihtiyacını kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturmayıhedeflemektedir.

Ziraat Bankası ATM’lerden Kredi Kartı Başvurusu

ATM ile kredi kartına başvurmak için Ziraat Bankası’na ait kredi kartı ya da banka kartlarından yararlanmak mümkündür. Vatandaşlar, Ziraat Bankası kartlarını ATM cihazına yerleştirdikten sonra karşılarına çıkacak ekrandan “Başvuru” menüsünü seçerek işlemlerini tamamlayabilmektedir. Ziraat Bankası ATM’leri hem Ziraat Bankası müşterileri hem de diğer bankaların müşterileri için çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Ziraat Bankası kullanıcısı olmayan vatandaşlar benzer bir şekilde “Kartsız İşlemler” menüsü aracılığı ile başvuru işleminde bulunabilmektedir. En yakın Ziraat Bankası ATM’sini öğrenmek için www.ziraatbankasi.com.tr ve Ziraat Bankası mobil uygulamalarından yardım alınabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Ziraat Bankasının kredi kartları başvuru sonucu hakkındasorgulamada bulunmadan önce dikkat edilmesi gereken belirli noktalar vardır.Vatandaşların başvuru esnasında sağladıkları bilgileri eksiksiz ve doğru birbiçimde tamamladıklarından emin olmaları gerekmektedir. Normal şartlarda,başvuru aşamasının tamamlanması sonrası en geç 10 dakikalık bir zaman dilimiiçerisinde başvuru sonucu hakkında bilgilendirme SMS’i gönderilmektedir.Başvuru sonucunu SMS olarak almayan vatandaşların Ziraat Bankası MüşteriHizmetleri’ne ait numaralardan bilgilendirme almaları gerekmektedir. Buna ekolarak, gelir belgesi ile gerçekleştirilen bazı özel başvuru durumlarındavatandaşlar Ziraat Bankası müşteri temsilcileri tarafından aranabilmektedir.Başvuruların sonuçlanması sonucunda kredi kartlarının vatandaşları ulaşmasıyaklaşık 15 iş gününü bulabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

Ziraat Bankası başvuru sorgusu Ziraat Bankası internet sitesi ve Ziraat Bankası SMS bilgi sistemi ile aracılığı ile gerçekleşmektedir. Ziraat Bankası kredi kartı başvuruları konusunda oldukça detaylı bir incelemede bulunmaktadır. Ziraat Bankası tarafından sunulan kredi kartlarına sahip olmak isteyen vatandaşların bazı şartları sağlamaları gerekmektedir. Ziraat Bankası tarafından sağlanılması beklenen şartlar şu şekildedir:

 • Kredi notunun en az 1300 olması,
 • Kart limitinin başvuru sahibinin aylıkgelirinin dört katından fazla olmaması,
 • Bankacılık sicilinin herhangi bir soruntaşımıyor olması.

Bu şartları karşılayan vatandaşların kredikartı başvurusunun onaylanması zor olmayacaktır. Ziraat Bankası müşterilerindenekstra belge ya da koşul istememektedir. Tüm şartları taşıyan vatandaşlarınbaşvurularının reddedilmesi durumunda, gelir belgelerini yanlarına alarak ZiraatBankası şubelerinden yardım almaları gerekmektedir. Ziraat Bankası şubelerikredi kartı başvurusu sürecinde gerekli teknik destek ve yardımı sağlamaktadır.

Ziraat Kart Çeşitleri

Ziraat Bankası kartları çeşitleri kategorilerdenoluşmaktadır. Ziraat Bankası tarafından vatandaşlar için hazırlanan kartçeşitleri şu şekildedir:

 • Ziraat Bankası Combo Kart: Ziraat Bankası tarafından geçtiğimiz yıllarda kullanıma açılan Combo kart ile Ziraat Bankası’na ait tüm hesapları aynı kart ile yönetebilmek mümkündür.
 • Ziraat Bankası Combo Gold Kredi Kartı: Vatandaşlar için yurtiçi ve yurtdışında yapılan yüksek tutarlı alışverişlerde taksitli ödeme kolaylığı sağlamaktadır.
 • Ziraat Bankası Combo Platinum Kredi Kartı: Yüksek limitli bir karta ihtiyaç duyan vatandaşlar için hazırlanan Platinum Kredi Kartı ile 1.500 TL’den fazla tutardaki harcamalar taksitler halinde ödenebilmektedir.
 • Ziraat Bankası Kampüs Kart: Öğrenciler için hazırlanan bu kart türü, hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılabilmektedir. Ziraat Bankası Kampüs Kart öğrencilerden herhangi bir aidat ya da ek ücret talep etmemektedir.
 • Ziraat Bankası Genç Bankkart: Ziraat Bankası tarafından KYK bursu alan öğrencilere hizmet vermek için tasarlanan bu kart türü herhangi bir aidat ya da ek ücrete sahip değildir.
Ziraat Bankası Kredi Kart Aidatları

Ziraat Bankası kredi kartlarının aidatları başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için büyük bir merak konusudur. Ziraat Bankası tarafından hazırlanan kredi kartlarına dair herhangi bir ek ücret ya da hesap işletim ücreti yoktur. Hem Ziraat Bankası Combo Kredi Kartı hem de Ziraat Maximum Kredi Kartı bu özelliği sayesinde vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda, Ziraat Bankası kredi kartları ile yapılacak bakiye sorgulama ve  para çekme işlemlerinden ek bir ücret talep edilmemektedir. Limit üstü para çekme işleminde bulunan vatandaşlardan ise %1 oranında ücret kesilebilmektedir. Ziraat Bankası kullanıcıları limit işlemlerini değiştirmek için Ziraat Bankası mobil uygulamaları ve Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri’nden yardım alabilmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.