SON DAKİKA
Hava Durumu

Ziraat Bankası Emekli Kredisi 2019

Haber Giriş Tarihi: 13.09.2019 13:01
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ziraat Bankası Emekli Kredisi 2019

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı kampanyası kapsamında verilen miktarın faiz oranları yapılan vade miktarına göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda emeklilere verilen krediler konut kredisi ve tüketici kredisi olarak sınıflandırılabilir. Emekli kredisi kapsamında bu iki kredi türünde ayrı başlıklar açılarak emeklilerin kredi kullanması kolaylaştırılmıştır.Ziraat Bankası Emekli Tüketici Kredisi
Emekliler için tüketici kredisi kapsamında banka, 20.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredide banka sabit %1,49 faiz imkanı ile kredi vermektedir. Kredinin vadeleri 12 ay ile 60 ay arasında değişiklik gösterirken, faiz miktarını vade miktarları etkilememektedir. Banka, yaş ilerledikçe kredi kapsamında yaptığı hayat sigortasının tutarlarını arttırmaktadır.Ziraat Bankası Emekli Kredisi 20.000 TL Kredi Ödeme Planı
20.000 TL emekli kredisi ödeme planı şu şekilde özetlenebilir:
 • 20.000 TL’nin 12 ayda ödenmesi durumunda aylık ödenmesi gereken tutar 1.867 TL olacaktır. Yıllık %24,93 maliyetle verilen bu vade türünde ödenmesi gereken tutar toplamda 22.504 TL olarak hesaplanacaktır.
 • Aynı kredinin 24 ayda ödenmesi halinde aynı faiz oranı ile ödenmesi gereken toplam tutar 24.887 TL olacaktır. Bu tutarın aylık ödemesi ise 1.032 TL’lik taksitlerle yapılmaktadır. Tutarın 24 ayda ödenmesi halinde yıllık maliyet oranı %24,36 olarak belirlenecektir.
 • 20.000 TL’nin 36 ayda ödenmesi halinde aylık ödemeler 758 TL taksitlerle yapılacaktır. Bu şekilde yapılacak ödemelerde toplam ödenecek tutar 27.399 TL olurken, yıllık maliyet oranı %24,16 olarak hesaplanacaktır.
 • Aynı kredinin 48 ay vade ile ödenmesi halinde ödenecek toplam tutar 30.067 TL olacaktır. Bu tutarın aylık ödemeleri 624 TL olurken, yıllık maliyet oranı %24,06 olarak hesaplanır.
 • 20.000 TL’nin 60 ayda ödenmesi halinde aylık ödenmesi gereken tutar 546 TL olur. Toplamda ödenecek tutar 32.877 TL olurken, yıllık maliyet oranı 524 olarak hesaplanır.
Bu kredide 20.000 TL için 100 TL kredi tahsis ücreti alınırken, yaşa göre değişen miktarlarda hayat sigortası ödeneği de alınmaktadır. Bunun yanında kredi kullanma yaşı tamamen emeklilikle orantılıdır. Banka herhangi bir yaş sınırı koymamıştır. Bu nedenle erken emeklilik kapsamında 35 yaşında dahi kredilerden yararlanılabilmektedir.Ziraat Emekli Kredisi Konut Kampanyası
Ziraat emeklilere özel konut kredisi kapsamında 100.000 TL limitle kredi kullanmak mümkün kılınmıştır. Bu kapsamda 120 ay vade imkanı sunulurken, bu kredide 500 TL kredi tahsis ücreti kullandırılmaktadır. Bu kredi için başvuru şartı, kişilerin 65 yaşını geçmemiş olmasıdır. Kredinin vadeleri uzun olduğundan başvuran emeklinin yaşı, banka için büyük önem arz etmektedir. Ziraat Bankası Emekliler İçin Konut Kredisi Ödeme Planı
Ziraat Bankası emekli konut kredisi kampanyalarında ödemeler bankanın belirlediği uygun vade miktarları çerçevesinde yapılmaktadır. Bu kapsamda yapılan vadelendirme hizmetleri için emeklinin yaşı, alınmak istenen kredi miktarı, kredinin kullanım alanı ve müşteri talebi değerlendirmeye alınmaktadır. Bu kapsamda 50.000 TL tutarında emeklilere özel standart bir konut kredisinin ödeme planı şu şekilde yapılabilmektedir:
 • Vade miktarı ne olursa olsun %0,99 sabit faiz oranı uygulanmaktadır. Bu kapsamda 50.000 TL’nin 120 ayda ödenmesi halinde aylık ödenmesi gereken tutar 1.428 TL olacaktır. Toplam ödenmesi gereken miktar, bu şekilde 172.237 TL olacak, yıllık maliyet oranı %12,80 olarak belirlenecektir.
 • Aynı tutarın, aynı faizle 60 ayda ödenmeye karar verilmesi halinde aylık 2.218 TL ödeme yapılması gerekecektir. Bu şekilde kapatılan borç için ödenmesi gereken toplam 134.007 TL olurken, yıllık maliyet oranı %13 olarak
 • 36 ayda ödenecek miktarlarda yıllık maliyet oranı %13,25 olacaktır. Aylık 3.316 TL olacak ödemelerle toplam ödenecek borç tutarı 120.269 TL olarak belirlenir.
 • 24 ay taksitle 50.000 TL olan borç, 113.745 TL olarak ödenir. Aylık ödemesi 4.702 TL olan borç, %13,57 yıllık maliyetle hesaplanır.
Ziraat Bankası Emekli Kredilerinden Yararlanma Koşulları
Ziraat emekli kredileri kullanma şartları şu şekilde sıralanabilir:
 • Emeklinin aylık geliri dolayında kredi imkanı sunulmaktadır. Aylık gelirinin emekli maaşından fazla olması halinde gelir kaynağının belgelenmesi ve gelir miktarı konusunda da gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir.
 • Kredilere başvuru yapan emeklilerin daha önce kredi notunu düşürme etkisi olan idari takip işlemi yaşamamış olması gerekmektedir.
 • Kredi notunun emekli kredisi almaya uygun olması gerekmektedir.
 • Emekli maaşının Ziraat Bankası’ndan alınması ve kredi borcunun bitişine kadar herhangi bir bankaya transfer yapılmayacağı taahhüt edilmelidir.
 • Ziraat Bankası’ndaki emekli maaşı hesabından ya da isteğe göre başka bir hesaptan otomatik ödeme talimatı verilmelidir. En az 2 fatura ya da kira ödemesi otomatik ödemeden alınabilir olmalıdır.
 • Emeklinin gelir kaynakları varsa belgelenmeli, kira gelirlerinde tapular bankaya gösterilmelidir.
 • Emekli, kefil ve teminat istemi durumunda eşinden yazılı izin almalıdır.
 • Müşteri, emekli maaşını temel teminat olarak bankaya gösterir. Bu nedenle maaşının tamamının ya da bir kısmının alınmasını gerektiren herhangi bir faaliyette bulunmuyor olmalıdır.
 Ziraat Bankası Emekli Kredileri Başvuru Belgeleri
Ziraat emeklilere kredi kampanyalarında istenen evraklar şöyle sıralanabilir:
 • İkametgah adresi ya da son aya ait fatura bankaya teslim edilmelidir.
 • Kimlik belgesinin aslı ve 2 adet fotokopisi bankaya verilmelidir.
 • Ziraat Bankası’na yapılan başvuruda verilen başvuru belgesi
 • Otomatik ödemelerin ne kadar zamandır yapıldığına ilişkin belgeler
 • Teminatların varlığı durumunda gerekli tapu ve kira belgeleri bankaya gösterilmelidir.
 • Tapu ve ruhsat bilgileri bankaya eksiksiz ulaştırılmalıdır.
Ziraat Bankası Emekli Kredisi Şube Başvuruları
Ziraat şubelerinden emekliler için kredilere başvurmak için T.C. kimlik no ile bankadan sıra alınmalıdır. Bireysel müşteri hizmetlerinden alınacak sıra ile bankanın bireysel kısımları kullanılmalıdır. Ardından banka tarafından verilecek form eksiksiz doldurulmalıdır. Formun doldurulmasının ardından banka tarafından 10 dakika içerisinde krediniz yanıt bulacaktır. Belgeleriniz hazır bir şekilde gitmeniz halinde kredinizi anında alma fırsatınız olacaktır.Ziraat Bankası Emekli Kredisi SMS Başvurusu
SMS yoluyla Ziraat Bankası kredilerine başvurmak için herhangi bir yol bulunmamaktadır. Banka, emekli kredisi gibi özel krediler için SMS başvurusunu kabul etmemektedir. Bu nedenle bu kredinin başvuruları için banka şubeleri ve internet yolunu kullanmak daha doğru olacaktır.Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Emekli Kredisi Başvurusu
İnternet yoluyla emekli kredisi başvuru yapmak için bankanın resmi sitelerini ya da internet uygulamasını kullanabilirsiniz. bu kapsamda mobil uygulamadan da resmi sitelerden de ne kadar kredide ne kadar ödeme yapacağınıza dair kredi hesaplama araçlarını görebilirsiniz. Bunun yanında bankanın internet adresinden yapacağınız başvuru için yapmanız gereken, kampanyalar kısmından Emeklinin Artısı kampanyasında tıklamak ve en altta bulunan Şimdi Başvur düğmesini kullanmak olmalıdır. Ancak en alta geçmeden önce kampanya ile ilgili bilgileri okumanız daha doğru olacaktır. Ardından sizden istenen T.C. kimlik numarası, istediğiniz kredi tutarı ve cep telefon numaranızı girdikten sonra en alt kısımda bulunan kod kısmına yanda gördüğünüz karmaşık sayı ve harfleri girmeniz gerekecektir. Bu şekilde yaptığınız emekli kredisi başvurusunun sonucunu 5 dakika içerisinde görebilirsiniz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.