SON DAKİKA
Hava Durumu

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu 2019

Haber Giriş Tarihi: 17.06.2019 17:34
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu 2019

Yapı Kredi kredi kartlarına başvurmak için vatandaşların ihtiyacı olan kart tipinde karar kılmaları çok önemlidir. Yapı Kredi bankası, farklı özellik ve avantajlar sunan kredi kartlarına sahiptir. Yapı Kredi kredi kartı sahibi olmak isteyen vatandaşların uygulayabilecekleri birçok pratik yöntem bulunmaktadır. Yapı Kredi bankası başvuru sürecinde ve sonrasında müşterilerin işlemlerini kolaylaştıracak uygulamalar sunmaktadır.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Seçenekleri

Yapı Kredi kredi kartları başvurusu için izlenecek beş basityöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekildedir:

 • Yapı Kredi Müşteri’ne ait 0850 222 0 444numaralı hat aracılığı ile başvuru.
 • Daha önce Yapı Kredi ürünlerini kullananvatandaşlar için Yapı Kredi mobil uygulamaları yolu ile başvuru.
 • Yapı Kredi’ye ait olan WorldCard kartları vePlay Kart için 4421 numaralı SMS hattı aracılığı ile başvuru.
 • Yapı Kredi’ye ait www.yapikredi.com.trinternet sitesi aracılığı ile başvuru.
 • Türkiye’nin çeşitli illerinde müşterilerin ihtiyaçlarınıçözüme kavuşturmak için hizmet vermekte olan Yapı Kredi şubeleri aracılığı ilebaşvuru.
Yapı Kredi Mobil'den Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Mobil yolu ile başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların daha önceden Yapı Kredi ürünlerini kullanmış olması gerekmektedir. Yapı Kredi mobil uygulamaları kullanıcılarının havale, EFT ve bakiye görüntüleme gibi hizmetleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi için hazırlanmıştır. Daha önce Yapı Kredi ürünlerini kullanan ya da Yapı Kredi bankasında hesap sahibi olan vatandaşlar, mobil uygulamaya giriş yaptıklarında “Yapı Kredi Mobil Ürün ve Başvurular” bölümünden kredi kartı başvurusu işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Kredi kartlarında birçok avantaj sağlayan, başvuru yapabileceğiniz diğer bankalar şunlardır:

Online Kredi Kartı Başvurusu

Online yolla kredi kartına başvurmak isteyen vatandaşlar içinYapı Kredi internet sitesi de hizmet vermektedir. Yapı Kredi’ye ait www.yapikredi.com.tr ya daWorldCard tarafından kullanıma sunulan www.worldcard.com.trinternet siteleri kredi kartı başvuruları için pratik çözümlere sahiptir. YapKredi kartlarına başvurmak isteyen vatandaşlar, her iki internet sitesinde deyer alan “Hemen Başvur” seçeneğine tıklayarak karşılarına çıkan başvuru formunudoldurarak işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Online kredi kartıbaşvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar için daha önce Yapı Kredi ürünlerinikullanmış olma şartı aranmamaktadır.

SMS İle Kredi Kartı Başvurusu

SMS yoluyla kredi kartına başvurmak isteyenvatandaşlar için iki seçenek bulunmaktadır. Yapı Kredi kredi kartı WorldCard başvurusunda bulunmak isteyenvatandaşlar “WORLD” yazıp boşluk bırakarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlıknumaraları ile 4421 numaralı hat aracılığı başvurularınıgerçekleştirebilmektedirler. Başvuru sonucu hakkında bilgi edinmek isteyenvatandaşlar ise benzer şekilde “WORLD” yazıp boşluk bırakarak, TürkiyeCumhuriyeti vatandaşlık numaraları ile beraber 4407 numaralı hattanfaydalanabilmektedir. Yapı Kredi tarafından öğrenciler için hazırlanan PlayKart başvurusunda bulunacak öğrencilerin “PLAY” yazıp boşluk bırakarak TürkiyeCumhuriyeti kimlik numaraları ile birlikte 4421’e kısa mesaj göndermeleribeklenmektedir. Başvuru sonucu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenöğrenciler aynı işlemleri yaparak 4407 numaralı hatta kısa mesajgönderebilmektedirler. Yapı Kredi kartlarına SMS yolu ile başvuruda bulunmak yada başvuru sonucu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar kendi operatörleritarafından 1 SMS karşılığında ücretlendirilmektedir.

Telefon Bankacılığı ile Kredi Kartı Başvurusu

Telefon bankacılığını kullanarak başvuru yapmakisteyen vatandaşlar Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri aracılığı ile işlemlerinitamamlayabilmektedir. Yapı Kredi bankasına ait 444 0 444 numaralı Yapı Kredi TelefonBankacılığı hattı kredi kartı başvurusu ve başvuru sonrası bilgi işlemlerikonusunda vatandaşlar için her türlü teknik desteği sağlamaktadır.

Worldcard Çeşitleri

Worldcard’a ait kredi kartları özellikleribakımından farklı kategorilere ayrılmıştır. Yapı Kredi Worldcard çeşitleri şuşekilde listelenmektedir:

 • Yapı Kredi World Eko Aidatsız Kredi Kartı,
 • Yapı Kredi Play Öğrenci Kredi Kartı,
 • Yapı Kredi World Sanal Kredi Kartı,
 • Yapı Kredi Opet Worldcard Kredi Kartı,
 • Yapı Kredi World Business Kredi Kartı,
 • Yapı Kredi WorldCard Gold Kredi Kartı,
 • Yapı Kredi WorldCard Platinum Kredi Kartı,
 • Yapı Kredi WorldCard Standart Kredi Kartı.
Hangi Kredi Kartını Seçmeliyim?

Hangi kredi kartının seçileceği vatandaşların ihtiyaçlarına göre değişiklikgöstermektedir. Örneğin yüksek limitli kredi kartı ihtiyacı olan vatandaşlarınYapı Kredi World Business, Yapı Kredi WorldCard Gold ya da Yapı Kredi WorldCardPlatinum seçeneklerinden birine sahip olmaları tavsiye edilmektedir. Standartbir kredi kartına ihtiyaç duyan vatandaşların ise WorldCard Standart, WorldSanal ya da World Eko Aidatsız kredi kartlarından birine sahip olmalarıönerilmektedir. Yapı Kredi aynı zamanda puan özellikli Opet World kredi kartınıkullanıma sunmaktadır. Play Öğrenci Kredi Kartı öğrenciler için çeşitlikolaylıklar sağlamaktadır.

Yapı Kredi Worldcard ÖneÇıkan Kampanyaları

YapıKredi Worldcard’ın önemli kampanyalarışu şekildedir:

 • YapıKredi tarafından hazırlanan kredi kartları puan özelliği ile vatandaşlar içinçeşitli avantajlara sahiptir. Vatandaşlar harcamaları sonrası elde edecekleripuanlar sayesinde kredi kartı aidatlarını ödeyebilmektedirler.
 • YapıKredi kartları ile toplanan puanlar ile SGK prim borçları ya da bireyselemeklilik gibi ödemeler kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
 • Limitarttırmak ya da kart şifresi değiştirmek SMS ya da mobil uygulamalar ile hızlıbir şekilde sağlanabilmektedir.
 • Yurtiçiya da yurtdışı alışverişleri sonrası taksitlendirme ve taksitli ödemeseçeneklerine sahiptir.
 • Havaleya da EFT işlemleri hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.
 • YapıKredi kartları ile yapılan internet alışverişleri güvenli bir şekildegerçekleştirilebilmektedir.
Yapı Kredi Kredi KartıFaizleri ve Ücretleri

Yapı Kredi kartlarının faizve ücretleri sahipolunan kart türüne göre değişiklik göstermektedir. Yapı Kredi tarafındanyapılan açıklamaya göre taksitli nakit avans faizleri %2,02 olarakbelirlenmiştir. Yapı Kredi gecikme faiz oranı ise en güncel hali ile %2,52olarak açıklanmıştır. Yapı Kredi tüm vatandaşlar için 12 ay vadeli taksitlinakit avans çekimi imkanı sağlamaktadır.

YapıKredi tarafından hazırlanan bazı kredi kartlarına ait güncel ücretler şuşekildedir:

 • YapıKredi WorldCard Kredi Kartı: 91 TL,
 • YapıKredi WorldCard Gold Kredi Kartı: 104 TL,
 • YapıKredi World Platinum Kredi Kartı: 117 TL,
 • YapıKredi Crystal Kredi Kartı: 450 TL,
 • YapıKredi Adios Kredi Kartı: 121 TL,
 • YapıKredi Play Öğrenci Kredi Kartı: Ücret alınmamaktadır.
 • YapıKredi Opet WorldCard Kredi Kartı: 104 TL
 • YapıKredi World Eko Kredi Kartı: Ücret alınmamaktadır.
Yapı Kredi Kredi KartıBaşvuru Sorgulama

YapıKredi kartlarının başvuru sorgusuyapmak isteyen vatandaşlar için farklı yöntemler bulunmaktadır. Yapı KrediKredi Kartı sorgusunda en çok tercih edilen yöntem www.yapikredi.com.tr internet sitesi tarafındanhazırlanan “Kredi Kartı Başvuru Sorgulama” sayfasıdır. Yapı Kredi internetsitesi tarafından hazırlanan sorgulama sayfası aracılığı ile T.C. kimliknumarası ve cep telefonu numarası gibi bilgiler girilerek sorgulama işlemitamamlanabilmektedir. Aynı zamanda, Yapı Kredi WorldCard veya Yapı Kredi PlayÖğrenci Kartı için başvuruda bulunan vatandaşlar 4407 numaralı SMS hattındanfaydalanabilmektedirler. Sorgulama yapacak vatandaşların WorldCard başvurularıiçin “WORLD”, Play kart başvuruları için “PLAY” yazıp boşluk bırakarak T.C.kimlik bilgilerini de ekleyerek 4407 numaralı hatta SMS göndermeleri tavsiyeedilmektedir. SMS sorgulaması sonrası başvuru sonucu kısa bir süre içerisindevatandaşların cep telefonu hatlarına yine SMS olarak gönderilmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.