SON DAKİKA
Hava Durumu

Yapı Kredi e-İpotek Devrini Başlatan İlk Banka Oldu!

Haber Giriş Tarihi: 01.07.2019 14:11
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Yapı Kredi e-İpotek Devrini Başlatan İlk Banka Oldu!

Yapı Kredi Bankası, ipotek işlemlerinde dijitalleşme hedefiyle hareket ederek bu doğrultuda Elektronik İpotek Tesisi’ni (e-İpotek) hayata geçirdi. Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile e-İpotek iş birliği protokolünü imzalayarak söz konusu sisteme dahil olan ilk özel banka olduk.” ifadelerini kullandı.

Her sektörde olduğu gibi bankacılık sektörü de dijitalleşme yolunda hızla ilerlemeye devam ediyor. Ülkemizde bankacılık sektöründe önde gelen bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası bu alanda hedeflerini gerçekleştirmek adına önemli bir adım attı. Yapı Kredi Bankası, ipotek işlemlerinde dijitalleşme hedefleri kapsamında Elektronik İpotek Tesisi’ni (e-İpotek) hayata geçirdi.

Yapı Kredi Bankası’nın bu teknolojik uygulamaya ilişkin yapmış olduğu kamuoyu açıklamasında görüşlerini ifade eden Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) ile Yapı Kredi arasında e-ipotek iş birliği protokolünün imzalanmasıyla bu sistemde var olan ilk özel banka olduklarını belirtti. Yapı Kredi bankası olarak insanı merkeze alan ve arka planında yüksek teknolojilerin bulunduğu uygulamalar ile dijitalleşmenin olanaklarını her alanda kullanmaya odaklandıklarını kaydeden Erdoğan, müşterilerinin beklentilerini anlayan ve bu beklentilere en uygun çözümleri sunan bankacılık yapısı kurmak adına çalışmalarına devam ettiklerini aktardı.

“Bu Uygulamayı Başlatan İlk Özel Banka”

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, bu teknolojik uygulamaya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında ipotekli kredilerin, banka müşterilerinin hayatlarına katma değer yaratabilecekleri alanların en başında geldiğine dikkat çekti. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile imzaladıkları iş birliği protokolü doğrultusunda hayata geçirdikleri e-İpotek sisteminin yararlarından da bahseden Erdoğan, bu uygulama sayesinde artık banka müşterilerinin ipotek işlemleri için banka şubelerine birden çok gelme problemini ortadan kaldırdıklarını ifade etti. “Düzenlenen belge sayısını azaltan, çalışma arkadaşlarımızın da iş yükünü hafifleten bu uygulama, ipotek tesis işlem sürecinin elektronik yolla 1 gün içinde tamamlanmasını sağlıyor.” diyen Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, bu uygulamayı hayata geçirmelerinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

Yapı Kredi Bankası olaraktüm müşterilerinin ve çalışanların hayatlarına kolaylık katmak için her türlüsorumluluğu aldıklarını dile getiren Erdoğan, e-İpotek uygulamasını başlatanilk özel banka olmaktan dolayı da büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Yapı Kredi Bankası’nın gayrimenkul ipoteği alanında dijitalleşme ile fark yaratmak adına 2016 yılında belirlenen planlamalar doğrultusunda çalışmalara başladığını aktaran Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, bankanın bu doğrultuda ilerlediği sürece ilişkin açıklamalarda bulundu. “Geçtiğimiz sene Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) entegrasyonu ile gayrimenkul işlemlerinde dijitalleşme geliştirmelerimizin ilk adımını attık.” diyen Erdoğan, banka müşterilerinin tapu kayıtlarına kolaylıkla erişebilmelerinin ve gayrimenkullerini sorgulama yapabilmelerinin mümkün olduğunu vurguladı. Bu şekilde müşterilerine etkin ve hızlı bir hizmet sağlayan Yapı Kredi Bankası’nın bu alanda çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.