SON DAKİKA
Hava Durumu

Vakıfbank Bankamatikte Para Kaldı (ACİL ÇÖZÜM)

Haber Giriş Tarihi: 28.07.2019 14:48
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Vakıfbank Bankamatikte Para Kaldı (ACİL ÇÖZÜM)

Vakıfbank ATM’sinde parası kalanlar banka çalışanları ya da çağrı merkezi ile görüşmelidir. Bankamatikler sıra beklemeden pek çok bankacılık işleminin yapılabileceği cihazlardır. ATM’ler hayatı çok kolaylaştırsa da bazı durumlarda problemlere de yol açabilirler. Bu problemlerin de başında paranın bankamatikte kalması geliyor. Vakıfbank bankamatikte para kaldı sorunu yaşayan bir kişi de hangi ATM'de işlem yaptığına göre çözüm yöntemlerine başvurmalıdır. Bu yolların dikkatli bir şekilde takip edilmesi daha fazla mağduriyet yaşamadan sorunun atlatılmasını da sağlar.Vakıfbank Bankamatikte Param Kaldı, Neden?
Bankamatikte paranın kalmasının nedenleri arasında gösterilebilecek ilk etken donanımsal olarak yaşanan arızalardır. ATM’ler çoğu zaman oldukça düzgün çalışan aletlerdir. Fakat bazı durumlarda bu cihazlarda problemler yaşanabilmesi de mümkündür. ATM’nin donanımda meydana gelen arızalar da paranın bankada kalmasına yol açabilir. Bunun yanı sıra bu arıza bankamatiğin kartını da yutmasına neden olabilir. Bunların dışında bankamatikte işlem yapılırken paranın sıkışmasına sebebiyet verebilecek diğer etkenler şu şekildedir:
  • Müşterinin işlem yapmakta gecikmesi,
  • Paranın bankamatiğe yanlış şekilde yerleştirilmesi,
  • Paranın yıpranmış ya da yırtık olması.
ATM Banka Şubesine Bağlı Olması Durumda Yapılması Gerekenler
Banka şubesine bağlı ATM’de paranın sıkışması halinde çözüm çok daha kolay bulunabilir. Bankamatikler farklı yerlerde olabilirler. Banka şubelerinin olduğu yerlerde de bu şubelere bağlı olan ATM’ler mevcuttur. Bu bankamatiklerin birisinde işlem yaparken paranın kalması sorunun yaşanması problemin daha hızlı bir şekilde halledilebileceği anlamına gelebilir. Vakıfbank’ın banka şubesinde bulunan bir ATM’de işlem yaparken parası sıkışan kişiler doğrudan güvenlik görevlisi ile iletişime geçmelidir. Bunun yanı sıra banka çalışanları da yine problemin giderilmesine yardımcı olabilecek kişilerdir. Ancak Vakıfbank bankamatikte parası kalan kişilerin bir süre ATM’nin önünde beklemesinde fayda vardır. Bazı hallerde sıkışan para bir süre sonra geri iade edilebiliyor. İlk olarak da bankamatiğin parayı geri verip vermeyeceği beklenmeli daha sonrasında bankanın güvenlik görevlisinden yardım talep edilmelidir. Banka çalışanı olmayan bir kişinin yardımına ise dikkatli bir şekilde yaklaşılmalıdır. Böyle bir durumdan faydalanmak isteyen dolandırıcıların olduğu unutulmamalıdır.ATM Banka Şubesine Bağlı Değilse Ne Yapılmalı?
Banka şubesine bağlı olmayan bankamatikte paranın kalması durumunda işler biraz daha zorlaşabilir. Böyle bir olayda yardım talep edebilecek bir banka çalışanı da olmayacaktır. Bundan dolayı yol kenarlarında, alışveriş merkezlerinde ya da duvarlara gömülü halde duran bankamatiklerde böyle bir sorunun yaşanmasının hemen ardından Vakıfbank’ın çağrı merkezi aranmalıdır. Vakıfbank 7 gün 24 saat boyunca telefon bankacılığı ile hizmet verebilmektedir. Bu yüzden de hangi saatte para bankamatikte kalırsa kalsın Vakıfbank’ın 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezi aranmalıdır. Ayrıca yine aynı şekilde banka şubesine bağlı olsa dahi mesai saatleri dışında ATM’de parası kalan kişiler de bu numara ile iletişime geçerek sorunu bildirebilirler.Bankamatikte Kalan Paranın Geri Alınması
ATM’de sıkışan paranın iadesi banka tarafından yapılmak zorundadır. Vakıfbank bankamatikte para kaldı sorunu yaşayan kişiler vakit kaybetmeden bunu bankaya bildirmelidir. Çağrı merkezi ile iletişime geçen kişiler de paranın kaldığı ATM’nin nerede olduğunu ve ne zaman bu olayın meydana geldiğini müşteri temsilcisine aktarmalıdır. Daha sonrasında banka ATM’den sorumlu olan banka şubesi ile iletişime geçerek durumu bildirecektir. Ardından da paranın müşteriye iade edilmesi talep edilecektir. Parası bankamatikte kalan kişilere de banka hangi şubeden ne zaman parayı geri alabileceklerini söyleyecektir. Paranın iadesinin yapılabilmesi için de genellikle 24 saat ya da 48 saat beklenmesi gerekebilmektedir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.