SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye’de Arsa Yatırımı Yapmak İsteyenlerin Dikkatine: Albaraka’dan Yabancı Arsa Finansmanı Aylık Yüzde 0,92’den Başlayan Oranla!

Albaraka, arsa yatırımını Türkiye’de yapmak isteyen yabancı vatandaşlar için yabancı arsa finansmanı kampanyasını başlattı. Hayatını yurt dışında devam ettiren yabancı ülke vatandaşları arsa yatırımlarını Albaraka’nın aylık yüzde 0,92’den başlayan oranlarla kullandırdığı kredi ile yapabilecekler. 60 aya kadar vadelerle yabancı ülke vatandaşlarını arsa sahibi yapan bu kredinin şartları, kullanım detayları ve özellikleri bugünkü haberimizde.

Haber Giriş Tarihi: 20.06.2020 20:25
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Türkiye’de Arsa Yatırımı Yapmak İsteyenlerin Dikkatine: Albaraka’dan Yabancı Arsa Finansmanı Aylık Yüzde 0,92’den Başlayan Oranla!

Yurt dışında ikamet eden ve Türkiye’de arsa yatırımı yapmak isteyen yabancı vatandaşlara uygun faizli kredi haberi Albaraka’dan geldi. 60 aya varan vade seçeneği bulunan yabancı arsa kredisinde aylık yüzde 0,92’den başlayan faizlerle ödeme kolaylıkları da sunuluyor. Peki Albaraka’nın yabancı arsa kredisinin özellikleri ve kullanım şartları neler? Ne gibi masraflar ödeniyor?Arsanın Ekspertiz Değerinin Yüzde 100’üne Kadar Kredi Esnek Taksit İmkanlarıylaAlbaraka’nın yabancı ülke vatandaşlarına özel olarak sunduğu bu kredinin limiti, diğer arsa kredilerinde olduğu gibi ekspertiz değerine göre belirlenmektedir. Yabancılara özel arsa kredisinde krediye konu olan arsanın ekspertiz değerinin yüzde 50’sine kadar kredi kullandırılmaktadır. Müşterinin krediye ek teminat göstermesi durumunda arsanın yüzde 100 ekspertiz değerine kadar kredi kullandırımı yapılmaktadır. TL, dolar ve euro cinsinden kullandırılabilen bu kredide 60 aya varan vade seçenekleri ve vadeye göre değişen faiz oranları uygulanmaktadır. Aylık yüzde 0,92 faiz oranı 36 aya kadar olan vade süreleri için geçerlidir. 36-60 ay arası vadelerde aylık yüzde 0,98 faiz oranı uygulanmaktadır. Kredinin geri ödemeleri aylık eşit taksitler ya da esnek taksitlerle planlanmaktadır. Yabancı Arsa Kredisine Başvuru Şartları Nelerdir?Sadece yabancı uyruklu ve yerleşik hayatı yurt dışında olan vatandaşlar Albaraka’nın yabancı arsa kredisinden faydalanabilmektedir. Krediye başvuru sürecinde sağlanması gereken şartlar ise aşağıdaki gibidir:- Albaraka, krediye konu arsanın ekspertiz değerinin belirlenmesi için anlaşmalı olduğu firmalar aracılığıyla hizmet sunmaktadır. Ekspertiz hizmetinin ücreti krediden tahsil edilmektedir. - 18 yaşını doldurmuş yabancı uyruklu vatandaşlar başvuru yapabilmektedir. - Yabancı arsa finansmanına başvurular sadece Albaraka Türk şubeleri üzerinden yapılmaktadır. - Başvuru için bireysel müşterilerin satın alınacak arsanın tapu fotokopisini, kimlik kartını/pasaportunu/ikamet tezkeresini ya da yetkili yasal mercilere uygun görülen kimlik belgesini, yabancı kimlik numarasını, vergi kimlik numarasını, adres belgesini, gelir belgesini, maaş bordrosunu şubeye ibraz etmesi gerekmektedir. - Serbest meslek sahibi yabancı vatandaşlar vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tablosunu, cari yıl mizanını, faaliyet belgesini, varsa tapu fotokopilerini, kira kontratlarını, beyannamesini başvuru sırasında yanında bulundurmalıdır. - Yabancı arsa finansmanından faydalanmak isteyen kişi tüzel kişi ise; satın alınacak arsanın tapu fotokopisi, ortakların kimlik kartları, noter onaylı şirket imza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi örneği, oda kayıt belgesi, faaliyet belgesi, son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu, son 3 yılda düzenlenmiş vergi levhası fotokopisi belgelerini ibraz etmelidir. - Yabancı arsa finansmanında kredi tahsis ücreti yüzde 1 oranında tahsil edilmektedir. - Kredide satın alınmak istenilen arsanın ekspertiz ücreti ve ipotek ücreti de krediden tahsil edilmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.