SON DAKİKA
Hava Durumu

Temmuz Ayı Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları! Hangi Banka Ne Kadar Faiz Uygulayacak?

Haber Giriş Tarihi: 01.07.2019 09:26
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Temmuz Ayı Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları! Hangi Banka Ne Kadar Faiz Uygulayacak?

Ev sahibi olmak isteyen milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren konut kredisi faiz oranlarında düşüş devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde yükselişe geçen konut kredisi faiz oranları geride bıraktığımız haziran ayının ikinci haftasından itibaren hızlı bir düşüş yaşamaya başladı. Temmuz ayının ilk haftası itibarıyla bankaların vatandaşlara sunduğu konut kredisi faiz oranlarında güncel durum ne? Hangi banka müşterilerine ne kadar konut kredisi faizi uyguluyor?

Bankaların müşterilerine sundukları konut kredileri, kur fiyatlarıyla doğrudan ilişkili olması sebebiyle geçtiğimiz dönemde oldukça yükselmişti. Özellikle kurdaki dalgalanmalardan olumsuz etkilenen bankalar, konut kredisi faiz oranlarında da artış gerçekleştirmişti. Ancak yaklaşık üç ay boyunca kademeli olarak artış gösteren konut kredisi faiz oranları geride bıraktığımız haziran ayının ikinci haftasından itibaren hızlı bir düşüş yaşadı. Ev almak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren ve sevindiren gelişmelerin akabinde bankalar da konut kredisi faiz indirimlerini peş peşe gerçekleştirerek müşterilerine pek çok cazip kampanya sundu.

Konut kredisi faiz oranlarında düşüş devam ederken haziran ayı itibarıyla %2,13 seviyelerinde seyreden faiz oranları, Temmuz ayına girmemiz ile birlikte %2.05’e kadar geriledi. Ev almak isteyen vatandaşlar için uygun fırsatların yaratıldığı bu dönemde Temmuz ayı başı itibarıyla en düşük konut kredisi faiz oranı, 100 bin TL’ye kadar alınan kredilerde %1.55 olarak dikkat çekti. Bu tutarın daha üzeri meblağlarda ise iki özel bankanın kampanyalı kredi ürününde kredi faiz oranlarının %1.59’a kadar düştüğü görüldü.

Güncel Konut Kredisi Hesaplamaları

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarınşu günlerde sıklıkla araştırdığı konut kredisi hesaplamalarında şu şekilde birtablo ile karşılaşılıyor: Temmuz ayının ilk işlem günü itibarıyla en uygunoranlı konut kredisi faizinde 150 bin TL tutarlı ve 10 yıllık vadeli konutkredisi hesaplaması yapıldığında kredinin geri ödemesinde aylık 2 bin 800 TL’likbir tutar ortaya çıkıyor. Bununla birlikte tüm ödenmelerin gerçekleşmesininardından 10 yıllık vadede toplam ödeme 336 bin TL’ye karşılık geliyor.

1 Temmuz İtibarıyla Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları

Haziran ayının ikinci yarısından itibaren düşüşe geçen konut kredisi faiz oranları 1 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla da düşüş seyrine devam ediyor. İşte ülkemizde müşterilerine konut kredisi veren bankaların güncel konut kredisi faiz oranları listesi…

  • T.C Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası’ndan alınankonut kredilerinde 100 bin TL’ye kadar kullanımlarda %1.55 oranında faizuygulanırken, 500 bin TL’ye kadar kullanımlarda %1,65, 500 bin TL üzerindekikullanımlarda ise %1,69 faiz oranı uygulanıyor.

  • Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Kampanyalı konut kredisiveren bankalardan olan İş Bankası %1.72 faiz oranı kullanıyor. Bankanın tabelakonut kredisi faizleri ise %2.2 oranından uygulanıyor.

  • VakıfBank Konut Kredisi Faiz Oranları

VakıfBank 10 yıllıkvadelerde, %1.79 faiz oranı kullanırken, Banka Gayrimenkulü Konut Kredisikampanyası dahilinde müşterilerine sunduğu kredilerde %1.30 konut kredisi faizoranı uyguluyor.

  • HalkBank Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi faizoranlarında ciddi indirime giden bankalardan olan HalkBank, 100 bin TL’ye kadarolan tüm kullanımlarda %1.55 faiz oranı uyguluyor. Bankanın 500 bin TL’ye kadarverdiği kredilerde ise %1.65 oranında faiz uygulanıyor.

  • ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

ING Bank konut kredisikampanyası dahilinde 5 yıl vadeli tüm tutarlarda %1.9 faiz oranı uygularken 10yıla varan vadelerde ise %1.74 oranında konut kredisi faizi sunuyor.

  • Garanti BBVA Konut Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası 1 Temmuzitibarıyla 750 bin TL’ye kadar kullanmalar için 5 yıl vadeli seçeneklerde %1.93konut kredisi faizi uygularken, 10 yıl vadeli seçeneklerde ise %1.85 faiz oranındanmüşterilerine konut kredisi fırsatı sunuyor.

  • Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank’ın haziran ayıbitişiyle birlikte bir kez daha uyguladığı faiz indiriminin ardından 84 ayvadeye kadar %1.93 faiz oranında konut kredisi verilirken, 120 ay vadelikullanımlarda ise %1.88 faiz oranı üzerinden konut kredisi sunuluyor.

  • Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası 5 yılvade seçenekli konut kredilerinde %1.98 oranında faiz uygularken, 10 yıl vadeliseçeneklerde ise müşterilerine %1.88 faiz oranı üzerinden konut kredisisağlıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.