SON DAKİKA
Hava Durumu

Tarla İpotekli Kredi Veren Bankalar

tarla ipotekli kredi veren bankalar 2019

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2019 07:02
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Tarla İpotekli Kredi Veren Bankalar

Tarla ipotekli kredi veren bankalar 2019, genellikle kredi verirken birçok faktörü göz önünde bulunduran ve kredi kullanacak olan kişilere sağlamaları gereken birkaç önemli şart koşan bankalardır. Hangi kredi türü olursa olsun bankalardan kredi kullanmak isteyen kişiler, banka tarafından belirlenmiş olan birtakım şartları sağlamakla yükümlüdürler. Sağlanan bu şartların ardından vatandaşların ihtiyaçlarına göre kredi sağlayan bankalar, almış oldukları ipotekler ile yüksek limitli kredilere kadar kişiye kredi imkânı sunabilmektedirler.

Buna göre tarla ipotekli kredi, taşıt ipotekli kredi ve konut ipotekli kredi çeşitleri ile acil finansman ihtiyacında olan kişilerin finansman ihtiyacı ülkemizde yer alan hem kamu hem de özel bankalar tarafından karşılanabilmektedir. Başka varlıklarınızı teminat göstermek istiyorsanız ipotekli kredi veren bankalar yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tarlaİpotekli Kredi Veren Bankalar 2019 Hangileridir?

Arsaipotekli kredi veren bankalar,kişilerin sahip olmuş oldukları arsalar için ön değerlendirme yaptıktan sonrakredi veren bankalardan oluşmaktadır. Buna göre eğer kredi alınmak istenentarlanın imar durumu yoksa bankalardan kredi almak maalesef çok da mümkünolmayacaktır. Aynı zamanda arazinin belediye sınırları içinde bulunması dabankaların kredi verirken dikkat etmiş olduğu diğer bir özelliktir. Buna göreyukarıda verilen durumlara uyan kişilerin tarla ipotekli kredisi alabileceğibankalar şunlardır;

 • ZiraatBankası,
 • Vakıfbank,
 • BurganBank,
 • Denizbank,
 • HalkBankasıdır.

Yukarıdaverilen bankalar, tarla ipoteğine kredi olanağı sunan ve uygun faiz oranlarıylamüşterilerine yardımcı olan bankalardır. Buna göre tarla ipotekli kredisi almakisteyen kişiler, yukarıda verilen bankalara başvuruda bulunabilir ve kredihakkında gereken detayları öğrenebilirler.

İpotekliKrediniz Ziraat Bankasından

Ziraat Bankasından tarla ipotekli kredisi almak isteyen kişiler, özellikle uzun vadeli ve yüksek limitli bir kredi miktarı düşünüyorlarsa tam adreslerindelerdir. Türkiye’nin en köklü bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, tarla ipotekli kredileri ile müşterilerine yardımcı olan ve onlara uygun faiz oranında kredi imkânı tanıyan bankalardan bir tanesidir. Kredi geri ödemelerini düşük ödeme seçeneklerinden biriyle yapan kişiler, imarlı arazileri için bankadan kredi kullanabilmektedirler.

Ziraat BankasındanTarla İpotekli Kredisi Alma Şartları

Ziraat Bankasından arsa ipotekli kredi almak isteyen kişilerin sağlaması gereken şartlar şunlardır;

 • İpotekettirilecek olan tarlanın imar izninin olması gerekir.
 • İpotekettirilecek olan tarlanın aynı zamanda belediye sınırları içinde bulunmasıgerekir.
 • ZiraatBankası müşterileri için tarla ipotekli kredisine başvuran kişiler, verilecekolan kredinin hesaplanan ekspertiz değerinin %50’sine kadar bankadan kredikullanabilirler.
 • Bankakredi başvurusunda ek teminat talebinde bulunabilir bu yüzden ek teminatlarında kredi çekilebilmesi için sağlanması gerekir.
 • İpoteklikredi alacak olan kişiler bankanın şart koşmuş olduğu konut, hayat sigortası vezorunlu deprem sigortalarını mutlaka yaptırmalıdırlar.
ZiraatBankası Tarla İpotekli Kredisi Faiz Oranları

Devlet destekli olarak faaliyet gösteren Ziraat Bankasının tarla ipotekli krediler için uygulamış olduğu vade oranı ve faizi şu şekildedir;

 • ZiraatBankası, tarla ipotekli krediler için %1,53 oranında faiz,
 • Verilenkredi için maksimum 60 ay kadar vade,

İmkânıtanımaktadır. Yukarıda verilen arsa ipotekli kredi banka faiz ve vadeoranları 2019 için güncel oranlar olup, banka ipotekli tarla kredilerini buoranlar üzerinden hesaplayıp vermektedir.

VakıfbankArsa İpotekli Kredileri

Vakıfbank arsa ipoteği karşılığı taksitli kredi, imkânı sunan ve bu kredileri düzenli bir geliratı olan kişilere uygun koşullar altında veren önemli bankalardan bir tanesidir. Banka kişinin şahsına ait tarla ya da arsası bulunan kişilere arsa ipotekli kredilerini kullandırmaktadır.

VakıfbankTarla İpotekli Kredi Alma Şartları

Vakıfbanktan tarla ipotekli kredisi alma şartları, bankanın kendi prosedürlerine göre oluşturmuş olduğu ve kişilerin sağlamakla yükümlü olduğu şartlardır. Buna göre bankadan tarla ipotekli kredisi almak isteyen kişiler, şu şartları yerine getirmelidirler;

 • Kredibaşvurusunda bulunacak olan kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları,
 • Kredinotlarının yüksek olması,
 • Kredisicillerinin temiz olması,
 • Düzenlibir gelire sahip olabilmek ve bunu beyan edebilmek,
 • Bankatarafından yaptırılacak olan hayat sigortasını kabul etmek,
 • Sözügeçen tarlanın belediye sınırları içinde yer alması,
 • İpotekettirilecek olan arsanın piyasa ederinin bulunması,

Gibi şartlar bankanın kredi başvurusunda bulunurken kişilerden sağlamasını beklediği şartlardır. Buna göre tarla ipotekli kredisi almak isteyen kişiler, yukarıda verilen şartları sağlayarak bankaya uygun koşullar altında verilen teminatlı kredilerden faydalanmak için başvuruda bulunabilirler.

QNBFinansbank Tarla İpotekli Kredi

QNB Finansbank tarla ipotekli kredisi, bankanın diğer bankalara nazaran daha farklı bir sistemde müşterilerine sunmuş olduğu kredilerdir. Banka, tarla ipotekli kredi verirken, ihtiyaç kredisi olarak değil iş yeri kredisi olarak bu imkânı sağlamaktadır. Verilen tarla ipotekli krediler için müşterilerine 120 aya varan vade ve yaklaşık olarak 1.000.000 TL’ye kadar kredi kullandırabilen QNB Finansbank, müşterilerinden bu kredileri alabilmesi için sağlam bir teminat göstermelerini beklemektedir. Banka teminat olarak konut, arsa ya da iş yeri gibi taşınmazları güçlü teminatlardan sayarak kredi olanaklarını müşterilerine sunar. Ancak bankadan arsa ipotekli kredisi çekecek olan kişileri dikkat etmesi gereken en önemli husus; çekilecek olan kredinin arsanın ekspertiz değerinin %50’sine kadar hesaplanmasıdır.

HalkBankası Tarla İpotekli Kredi Avantajı

HalkBankasından tarla ipotekli kredi almakisteyen kişiler, banka ancak kredi karşılığında gösterebilecekleri birkonutları varsa kredi avantajından faydalanabilmektedirler. Ayrıca banka, tarlaipotekli kredi vermek için müşterilerinin sahip olduğu arsalar imardurumlarını da göz önünde bulundurmaktadır.

HalkBankası Arsa İpotekli Kredi Özellikleri

Halk Bankası ipotekli kredinin genel özellikleri ise şunlardır;

 • Krediverilirken sahip olunan taşınmazın kişilerin üzerine kayıtlı olmasıgerekmektedir.
 • Bankanınarsa ipotekli krediler için vermiş olduğu faiz oranları 2019 yılı için%1,59’dur.
 • Bankavermiş olduğu kredilerde maksimum 60 aya kadar vade seçeneği sunar.
 • Bankakredi olarak sahip olunan taşınmazın ekspertiz değerinin sadece %80’i kadarkredi imkânı sunar.
 • Krediverilecek olan arsanın belediye sınırlarının içinde yer alması gerekmektedir.
 • Bankakredi vereceği kişilerden duruma göre ek olarak kredi teminatıisteyebilmektedir. Bu yüzden kredi durumlarını banka ile bizzat görüşmekkişiler için daha mantıklı olacaktır.

Yukarıdaverilen özellikler dikkate alınarak kişiler banka üzerinden arsa ipoteklikredi alabilmektedirler.

HalkBankası Tarla İpotekli Kredi Hesaplaması

Buna göre Halk Bankasından tarla ipotekli kredi almak isteyen kişilerin 50 bin TL karşılığında ödeyecekleri miktarlar ve faiz oranı şu şekildedir.

Kredi Tutarı Vade Oran Faiz Oranı Aylık Taksit Toplam Tutar 50.000 TL 12 ay %1,59 4.701,31 TL 56.415,72 TL 50.000 TL 24 ay %1,59 2.616,08 TL 62.786,07 TL 50.000 TL 36 ay %1,59 1.932,78 TL 69.580,08 TL 50.000 TL 48 ay %1,59 1.599,73 TL 76.787,04 TL 50.000 TL 60 ay %1,59 1.406,54 TL 84.392,40 TL

Yukarıdaverilen tabloda kişiler, 50 bin TL Halk Bankasından tarla ipotekli krediçektiklerinden aylık olarak faiz oranlarıyla birlikte ödeyecekleri miktarlarlavade oranına göre değişen toplam tutarları görüntülemektedirler. Bu tabloyakredi çekecek olan kişilerin de gördüğü gibi vade oranı uzadıkça ödenecek olantoplam miktarda oldukça fazlalaşmaktadır. Bunun yanı sıra bankanın ekspertizücreti 800 TL, tahsis ücreti ise kişinin alacağı toplam kredi tutarının %5’ikadardır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.