SON DAKİKA
Hava Durumu

Sorgusuz Sualsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Haber Giriş Tarihi: 03.07.2019 05:55
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Sorgusuz Sualsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Sorgusuz sualsiz kredi veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyunuz. Banka verdiği toplu parayı geri alabilmek ve kendini garantide tutmak için müşterisine bir takım koşullar koyar. Fakat bazı durumlarda bankalar çok fazla sorgulama yapmadan kredi verebilir. Banka kendi inisiyatifini kullanarak, müşterisinden kefil istemeden hatta gelir belgesi dahi istemeden kredi verebilir.

Sorgusuz Sualsiz Kredi - Gelir Belgesi Vermeden Kredi

Aylık gelirinizi belgelemeden kredi çekmek istiyorsanız, bunu belli koşullar altında yapabilirsiniz. Bankaların her birinin uygulaması farklı olup, bazıları kredi konusunda daha esnek davranabiliyor. Bazı bankalar gelir belgesi konusunda ısrarcı olmayabilirler. Fakat bunun karşılığında söz konusu bankaların uyguladığı faiz oranları piyasada çalışan diğer bankalardan daha yüksek olabilir. Bu durumu da göz önüne almanız da yarar vardır.

Herhangi Bir Belge İstemeden İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Gelirinizi belgelemenizi istemeyen bankaların listesini yaptık. Kredi verirken hiçbir belge istemeyen bankalar şunlardır:

 • ING Bank ( bu koşullaverilen maksimum kredi miktarı 30.000 TL)
 • Enpara     ( bu koşulla verilen maksimum kredimiktarı 30.000 TL)
 • Odeabank (bu koşullaverilen maksimum kredi miktarı 30.000 TL)
 • N Kolay Kredi(Aktifbank) (bu koşulla verilen maksimum kredi miktarı 30.000 TL)
 • CEPTETEB ( bu koşullaverilen maksimum kredi miktarı 30.000 TL)
Gelir Belgesi İstemeden İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Belge ile gelir beyanı istemeyen bankalar, farklı kriterleri değerlendirerek de kredi verebiliyorlar. Bazı bankalar kredi için başvuran kişinin kredi notu yüksekse ya da üzerine kayıtlı bir gayrı menkulü varsa, o zaman aylık gelir belgesi olmadan da kredi verebiliyorlar. Bu bankalar şunlardır:

Odeabank

Odeabank kredi verirken müşterilerinden gelir belgesi istemiyor. Faiz oranını %1.29 olarak belirlemiş bulunan Odeabank, müşterilerinin kredi notuna göre bu faiz oranında değişiklik yapabiliyor. Gelir belgesi olmadan verdiği kredi geri dönüşü için Odeabank’ın müşterisine tanıdığı geri ödeme süresi maksimum 48 ay olabiliyor.

Denizbank

Denizbank kefil ya da gelir belgesi istemeden müşterilerine kredi kullandıran bankalardan birisidir. Bu kadar kolaylık sağladığı için Denizbank’ın faiz oranları piyasanın biraz üzerinde olup minimum % 1.55 olarak belirlenmiştir. Denizbank bu koşulla verebileceği kredi miktarını 55 000 TL’ye kadar çıkarabiliyor. Geri ödeme için bankanın müşterisine sunduğu süre ise en fazla 48 ay olarak görülüyor.

Akbank

Akbank isteyen müşterilerine belgesiz ve/veya kefilsiz kredi verebiliyor. Gelir belgesi göstermeden internet üzerinden ya da SMS ile başvuruda bulunulabiliyor. Akbank faiz oranları minimum % 1.39 seviyesindedir.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası minimum % 1.52 olan faiz sınırı ile gelir belgesi ibrazıistemeden müşterilerine kredi kullandırabiliyor. Bu avantajdan yararlanmak içinİş Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisi ile yüz yüze görüşmeniziöneriyoruz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası minimum faiz oranı %1.75 olmak üzere, gelir belgesi olmadan da başvuru yapan kişilerin kredi isteklerini karşılıyor. Ayrıca Garanti Bankasına ait bir kampanya olan Garanti İlk Kredim paketine başvuruda bulunarak da gelir belgesi olmadan kredi kullanılabiliyor.

Vakıfbank

Vakıfbank’ta %1.75 den başlayan faiz oranları ile birlikte fazla sorgulamadan kredi yani gelirbelgesi ibrazı istenmeden kredi verilebiliyor.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası’nın gelir belgesi olmadan kredi vermek için uygun bulduğu  faiz oranı %1.63’dür. Ziraat Bankası gelir belgesi beyanı olmadığı zaman, kişinin kredi notunun yüksek olup olmadığına bakıyor.

HSBC

HSBC başlangıç faiz oranı % 1.45 olmak üzere belirlediği çerçevede, gelir belgesi sorgulaması yapmadan müşterilerine kredi verebiliyor.

QNB Finansbank

QNB Finansbank da müşterilerine evrak konusunda  esnek davranabiliyor. Uyguladığı faiz oranımüşteri tarafından kabul edildiği takdirde gelir belgesi olmadan da krediverebiliyor. Yine QNB Finansbank’ın web uygulaması olan Enpara.com sitesi degelir belgesi olmadan çalışılabilecek güvenli bir yerdir.

ING Bank

ING Bank gelir belgesi veremeyen, müşterilerinin kredi notlarınıdeğerlendirerek kredi ödemesi yapabiliyor. ING Bank faiz uygulaması da,müşterisinin koşullarına göre farklılık gösterebilir. Kredi notu yüksek olanlardaha uygun faiz oranı ile kredi kullanabiliyor.

Anında Onaylı Kredi Veren Banka Listesi

Anında onayla kredi kullandıran bankalar da yazını başında belirtildiği gibi gelir belgesi, vb. herhangi bir belge verilmesi talebinde bulunmadan kredi kullandıran bankalardır. Bu bankalar mobil ve/veya internet bankacılığından ya da çeşitli web siteleri üzerinden yapılan kredi başvurularını onaylayan bankalardır.

Her gün biraz daha ve hızla gelişeninternet ortamında bankalar mümkün olduğu kadar şubelerinin yükünü hafifletmeyeçalışıyorlar. Bu nedenle bankaların çoğu ihtiyaç kredisi benzeri başvurularıdijital platform üzerinden yürütmeyi tercih ediyor.

Klasik olarak bankaların kredikullandırmak için istedikleri belgeler şunlardır:

 • Gelir Belgesi,
 • Nüfus cüzdanı,
 • Kefil, kefile aitevraklar,
 • İkametgah belgesive/veya faturadır.

Bütün bunları istemedenelektronik ortamda düzenlenmiş bulunan sözleşmeye onay verilmesi ile birliktebankaların kendi çalışma prensipleri doğrultusunda kredi kullandırma şekillerişunlardır:

 • Başvuru sahibini şubeyedavet ederek ödemeyi orada yapmak,
 • Krediyi başvurusahibinin hesabına havale ya da EFT ile yollayarak ödeme yapmaktır.

Artık bazı özel bankalar kendimüşterisi olmayan kişilere dahi online/dijital platform üzerinden  anında onaylı kredi verebiliyor.

Akbank

Akbank anında onaylı kredi verirken vereceği maksimum kredi limitini 50 000 TL ile sınırlandırmıştır. Geri ödeme vadesi ise en fazla 36 ay olabiliyor.

Yapı Kredi

Yapı Kredi anında onaylı kredi sistemi ile müşterilerine ihtiyaç ve konut kredisi kullandırıyor. Yapı Kredi bu platformda kullanılabilecek kredi miktarını 25 000 TL olarak sınırlandırıyor. Faiz oranın % 2.5 olarak belirlenirken, banka geri ödeme vadesini 36 aya kadar uzatabiliyor.

Yapı Kredi müşterisi olmadan da bufırsatları kullanmak isterseniz banka sizden sadece TC Kimlik No.su, doğumtarihi ve cep telefonu bilgilerini istiyor ve anında onaylı kredinizikullanabiliyorsunuz.

CEPTETEB

TEB kendi müşterisi olsun ya da olmasın başvuruda bulunanlara maksimum 12 500 TL limitinde anında onaylı ihtiyaç kredisi kullandırıyor. TEB Gelir Belgesiz Kredi fırsatından yararlanmak isteyenler 4466’ya TC kimlik no.su ile başvuruda bulunabiliyor. Geri ödeme sınırı en fazla 36 ay olabilen bu kredinin kullanımı sırasında, her müşteriye özel faiz oranları uygulanıyor.

Enpara.com

Enpara.com sitesi de belge istemedenkullanılabilecek çok güvenilir ve en tercih edilen platformlardan birsidir.Enpara.com müşterisine en fazla 30 000 TL’ye kadar kredi kullandırıyor.Enpere.com sitesinin avantajı belge istememesinin yanı sıra şubeye gidilmesigibi bir gereklilik de bulunmuyor. Enpara.com faiz oranını % 2.35 olarakbelirlemiştir. Geri ödeme süresi için de müşterisine en fazla 36 ay vadetanıyor. Bu siteden kredi başvurusu yapmak için TC Kimlik numarası, doğumtarihi ve başvuru için kullanacağınız cep telefonu numarası ile müracaatedebilirsiniz.

Fazla sorgulamadan krediveren bankalar hakkında güncel olarak size sunabileceğimiz bilgiler bunlardır.Bu konudaki, gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bankaların sorgusuz sualsizverdikleri krediler de olabilecek faiz oranları, geri ödeme vadesi ve/veyaşartları hakkındaki en son değişiklikler sitemizde düzenli olarakgüncelleniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.