SON DAKİKA
Hava Durumu

Son Dakika! Ziraat Bankası Kredileri Faiz Oranları Düştü! Ziraat Kredi Hesaplama ve Başvuru Yolları

Türkiye'nin en çok şubeye sahip bankası Ziraat Bankası; konut, taşıt, ihtiyaç ve esnaf kredilerinde kampanyalar düzenliyor. Yüzde 0,99 faiz oranlarından başlayan cazip koşullu Ziraat kredi başvurusu ve hesaplaması hakkındaki tüm detayları haberimizde hazırladık. Ziraat kredi paketlerine göre detaylı tüm bilgilere haberimizden ulaşacaksınız.

Haber Giriş Tarihi: 04.12.2019 12:42
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Son Dakika! Ziraat Bankası Kredileri Faiz Oranları Düştü! Ziraat Kredi Hesaplama ve Başvuru Yolları

Ziraat Bankası, birçok kredi türünde düzenlediği kampanyaları sürdürüyor. Taşıt, konut, ihtiyaç ve esnaf kredisinde cazip koşullarla kredi fırsatları sunan bankanın finansal desteği sürecek.Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?Tüketici Kredisi olarak da bilinen bu kredi kişilerin tüm finansal ihtiyaçlarını karşılaması için Ziraat bankası tarafından sunulan düşük faizli ihtiyaç kredisidir. Banka müşterilerine 60 aya kadar vade imkânı sağlanmaktadır.Tüketici Kredisi olarak da bilinen İhtiyaç Kredisinin özellikleri şunlardır: • Ziraat Bankası müşterilerin tercih edebileceği ödeme seçeneklerini sunmaktadır.
 • Yukarıda da belirtildiği gibi 60 aya varan vade imkanı sunulmaktadır.
 • Bu krediyi alabilmek için teminat gösterilmesi gerekmektedir.
 • İhtiyaç Kredisi alan müşterilere Hayat Sigortası da yaptırılabilir.


Minimum 12 ay, maksimum 60 aya kadar vade aralığı bulunan bu kredinin faiz oranı ise %1.25’tir.  Örnek vermek gerekirse 5000 TL limitli 12 ay vadeli bir ihtiyaç kredisinin %1.25 faiz oranı göre 500,80 TL olacaktır. İhtiyaç (Tüketici) Kredisinin 12 ay, 24 ay, 32 ay, 48 ay ve 60 ay vade seçenekleri mevcuttur.Tüketici kredisine Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat Bankası web sitesinden, Ziraat Mobil uygulamasından, İnternet Şubesinden, ATM’lerden başvurabilir ve dilediğiniz takdirde Çağrı Merkezin arayarak da başvurunuzu oluşturabilirsiniz.Ziraat Bankası Konut Kredisi %0,99'dan Başlıyor!Birikimi olmayan ya da yeterli birikimi olmayanlar müşteriler için satın alınacak evin teminat olarak gösterilmesi koşuluyla verilen uygun faizli konut kredisidir. 36 aydan 180 aya kadar vade seçeneği mevcuttur. Ziraat Bankasının Konut Kredisi faiz oranı %0.99’dur.Konut Kredisinin özellikleri şunlardır: • Satın alınacak konutun değerinin %80’ine kadar kredi alınabilir.
 • Kredinin verileceği gayrimenkul üzerine ipotek konulur ve uygun görüldüğü takdirde ek ödeme de talep edilebilir.
 • Ziraat Bankası Konut Kredisi alan müşterilerine Hayat Sigortası, Deprem Sigortası ve Konut Sigortasını da sunulmaktadır.


Konut Kredisi için gayrimenkule ipotek tesis edildiği için kefil istenmez. Anca başvuran kişinin yeterli geliri yoksa banka uygun gördüğü takdirde kefil isteyebilir. Kat mülkiyeti olan gayrimenkuller için konut kredisi alınabilir. Arsa, depo ve dükkan gibi gayrimenkullere konut kredisi verilmez.Alacağınız konut adına Konut Kredisi talep etmeniz için konutun %80’inin tamamlanmış olması gerekmektedir. Yani çatı dış kaplama, kapı ve pencerelerinin tamamlanmış olması gereklidir.Ziraat Bankası şubelerinden, web sitesinden, mobil uygulamasından, internet şubesinden, ATM’lerden ve çağrı merkezinden başvuru yapılabilir.Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 0 Km ve İkinci Eller İçin Sunuluyor!Ziraat Bankası tarafından 0 km ya da 2.el otomobil almak isteyenler için aylık düzenli ödemelerle başvurabileceği uygun faizli taşıt kredisidir. 0 km araç alınacaksa kredi geri ödenene kadar araç ipotek altında teminat olarak tutmaktadır. 2.el araç için taşıt kredisi alınmışsa araç rehin tutulmaktadır.Bu kredinin özellikleri şunlardır: • 0 km ve en fazla 5 yıllık otomobiller için taşıt kredisi verilmektedir.
 • Ziraat Bankası bu kredi için 60 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.
 • Ruhsat kredi alanın üzerine kayıtlıysa, hafif ticari araç olarak kabul edilen minibüs, kamyonet ve pick-up gibi araçları finanse etmek için de taşıt kredisi alınabilir.
 • Araç banka tarafından rehin alınır ve gerekli görülürse ek ücret de talep edilebilir.
 • Ziraat Bankası taşıt kredisi alan müşteriler için Hayat Sigortası ve Kasko ürünlerini de sunmaktadır.


Kaskolu Taşıt Kredisinin faiz oranı %1.19’dur. Kaskosuz Taşıt Kredisinin faiz oranı ise %1.21’dir. Bu krediye Ziraat Bankası Şubeleri, Ziraat Bankası Web sitesi, Mobil uygulama, İnternet şubesi, Atm’ler ve Çağrı merkezlerinden başvurmak mümkündür.Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Uygun Şartlarda VeriliyorEsnafların nakit ihtiyaçlarını karşılama amacını taşıyan bu kredi aynı zamanda KOBİ olarak da bilinmektedir. Ziraat Bankası tarafından verilen uygun faizli esnaf kredisi esnafların işlerini geliştirmesi için sunulan finans imkanıdır.Bu krediden yararlanabilmek için kişinin Ticaret ve Sanayi Odası, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası veya Ticaret Borsası üyesi olması zorunludur.Esnaf Kredisi almak için gerekli olan özellikler şunlardır: • Bu krediyi almak isteyen esnafın muhakkak Türkiye sınırları içinde çalışması gereklidir. 
 • 60 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır.
 • Ziraat Bankası esnaf kredisi için %1.85’lik bir faiz oranını yürürlüğe koymaktadır.


KOSGEB’e üye olan esnaflar için Ziraat Bankası esnaflara destek kredisi de vermektedir. Bu krediden KOSGEB veri tabanına kayıtlı küçük ve orta ölçekli esnaflar yararlanabilir. KOBİ’lere destek amaçlı kredi faizinin tamam ya da bir bölmü KOSGEB tarafından ödenmektedir.Ziraat Bankası Esnaf Kredisine başvurabilmek için kişilerin şahsen Ziraat Bankası şubelerine gidip, başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvurabilmek için esnafın bağlı olduğu oda ya da borsa tarafından verilen üyelik belgesinin de yanında olması gereklidir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.