SON DAKİKA
Hava Durumu

Son Dakika: Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranlarında İndirim Yaptı!

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2019 09:32
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Son Dakika: Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranlarında İndirim Yaptı!

Ev sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği ZiraatBankası konut kredisi faiz oranlarında sonunda indirim yapıldı. Bunun yanındaihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faiz oranları da düşürüldü! Bir süredir özelbankaların yaptığı faiz oranları indirimine, dün Vakıfbank'tan gelen yanıttansonra Ziraat Bankası da hızlı bir cevap verdi. Ziraat Bankası tüm kreditürlerinde; konut kredisi, taşıt kredisive ihtiyaç kredisi faiz oranlarını düşürdü.

Kredi çekmek isteyen ancak bankaların yüksek kredi faizoranları sebebiyle bu isteklerini erteleyen vatandaşlara müjdeli haber ZiraatBankası'ndan geldi. Son dakika gelişmesi olarak Ziraat Bankası müşterilerinesunduğu tüm kredi ürünlerinde faiz oranlarını düşürdü. Yapılan güncellemelerinakabinde konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faiz oranlarındaindirim yapıldı.

Ziraat Bankası KonutKredisi Güncel Faiz Oranı

Son dönemde özel bankaların müşterilerine sunduğu konutkredisi faiz oranlarında peş peşe indirim yapmalarının ardından vatandaşlartarafından kamu bankalarında da benzer indirimlerin yapılması beklentisioluşmuştu. Dün Vakıfbank'ın konut kredisi faiz oranında indirime giderek yapmışolduğu güncellemenin ardından gözler Ziraat Bankası'na çevrilmişti. NitekimZiraat Bankası da bu beklentilere yanıt vermekte gecikmedi ve konut kredisifaiz oranını düşürdü.

Yapılan güncelleme itibarıyla Ziraat Bankası'nınmüşterilerine sunduğu konut kredisi faizoranı %1.65 seviyesinden %1.50 seviyesine düşürüldü. Bilindiği gibi ZiraatBankası'nın 100 bin liralık kredi kullanımlarında uyguladığı faiz oranı %1.65'ti.Son dakika güncellemesi olarak belirlenen %1.50 faiz oranı da 100 bin lirakonut kredisi kullanımları için geçerli oldu. Öte yandan bankadan alınan 100bin lira ile 500 bin lira arasındaki konut kredilerinde ise %1.55 faiz oranıkullanılırken, 500 bin lira üstü kredilerde ise %1.59 faiz oranı uygulanıyor.

Ziraat Bankası tarafından yapılan bu güncellemenin akabindetüm kamu bankaları arasında en uygun konut kredisi faiz oranını uygulayan kısabir aradan sonra yine Ziraat Bankası oldu. Özel bankalarda ise ING Bank %1.54 faiz oranı ile konutkredisi kullanımlarında zirvedeki yerini sürdürüyor.

Ziraat Bankasıİhtiyaç Kredisi Güncel Faiz Oranı

Banka tarafından yapılan faiz oranı güncellemesi sadecekonut kredileri ile sınırlı kalmadı. Ziraat Bankası'nın müşterilerine sunduğuihtiyaç kredisinde faiz oranı %1.90 seviyesinden %1.80 seviyesine düşürüldü.Buna rağmen en uygun ihtiyaç kredisi veren banka TEB olmaya devam etti. TEB ihtiyaç kredisi kullanımlarındauyguladığı faiz oranı %1.69 olarak dikkat çekiyor.

Ziraat Bankası GüncelTaşıt Kredisi Faiz Oranı

Bir süredir Ziraat Bankası'nın kredi faiz oranlarındaindirim yapması bekleniyordu. Kamu bankalarının da özel bankalar gibi indirimrekabetine ortak olmasının ardından ZiraatBankası taşıt kredisi paketinde de faiz oranını güncelledi. ZiraatBankası'nın müşterilerine sunduğu taşıt kredisi kullanımında uygulanan faizoranı %1.76 olarak belirlendi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.