SON DAKİKA
Hava Durumu

Son Dakika: Vakıfbank İhtiyaç ve Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü!

Haber Giriş Tarihi: 09.07.2019 08:26
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Son Dakika: Vakıfbank İhtiyaç ve Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü!

Son dönemde vatandaşları sevindiren haberler peş peşe gelmeye başladı. Ev satın almak isteyenlerin merakla beklediği konut kredisi faiz oranlarında özel bankaların birbiri ardına yaptığı indirimlere kamu bankaları da katılmaya başladı. Uzun süredir hem ihtiyaç kredisi faiz oranlarında hem de konut kredisi faiz oranlarında indirim yapması beklenen kamu bankaları arasında ilk adımı Vakıfbank attı. Son dakika gelişmesi olarak kamuoyuna duyurulan ilanlara göre Vakıfbank konut kredisi ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarında indirime gitti.

Ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren bankaların müşterilerine sundukları konut kredilerinde yüksek faiz oranı uygulamaları, uzun bir süredir ev sahibi olmak isteyen vatandaşların hayallerini ertelemesine neden oluyordu. Ancak son dönemde bankalar birbirleri ile rekabet edercesine söz konusu faiz oranlarında indirimler yapmaya başladı. Kendi evinde oturmak için veya yatırım amaçlı ev satın almak isteyen vatandaşlar da bankaların konut kredisi faiz oranlarını indirmelerini memnuniyetle karşıladı. Özel bankaların yaptığı faiz oranı indirimlerinden sonra kamu bankalarının da ne yapacağı merakla bekleniyordu. Bu konuda ilk adım Vakıfbank'tan geldi.

Daha önceki durumda bankalar tarafından vatandaşlara sunulan konut kredisi paketinde en uygun konut kredisi veren banka unvanına sahip olan T.C. Ziraat Bankası hala konut kredisi faiz oranları indiriminde sessiz kalmasına rağmen Vakıfbank kredi faiz oranlarını güncelleyerek müşterilerine memnuniyet verdi. Zira bir kamu bankası olarak Vakıfbank hem konut kredisinde hem de ihtiyaç kredisinde uyguladığı faiz oranlarında indirim yaptı.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı Güncellendi

Daha önceden Vakıfbank, müşterilerine sunduğu konut kredisinde uyguladığı %1.79 faiz oranıyla gündeme gelmişti. Son dakika gelişmesi olarak kamuoyuna duyurulan ilana göre Vakıfbank sarı panjur konut kredisi faiz oranı güncellenerek %1.55 oranına düşürüldü.

Bu bağlamdaVakıfbank en fazla 120 ay vadeli olmak üzere 100bin liraya kadar konut kredisikullanımlarında müşterilerine %1.55 oranından hizmet sunuyor. Bunun yanında 100bin TL'nin üzerindeki kullanımlarda ise Vakıfbank konut kredisi faizi %1.59oranı üzerinden uygulanıyor.

Öte yandanVakıfbank tarafından yapılan açıklamaya göre; söz konusu sarı panjur konutkredisi faiz oranından;

  • VakıfbankKredi Kartı
  • EkHesap
  • OtomatikÖdeme Talimatı
  • HaldenAnlayan Paket
  • BankamızSigorta Paketi (Ferdi Kaza Sigortası, Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortası,Kredili Hayat Sigortası, DASK, Sarı Panjur Konut Paket Sigortası)
  • İnternetBankacılığı, Mobil Bankacılık
  • HavuzHesabı

Ürünlerinden en az birine sahip olan veya yeni başvuruda bulunan müşteriler faydalanabilmektedir. Bununla birlikte sigorta prim bedelleri kredi tutarı, yaş, cinsiyet, vade, ödeme planına balı olarak farklılık gösterebilmektedir. Vakıfbank tarafından söz konusu faiz oranı güncellemesine ilişkin bir diğer açıklama da sarı panjur konut kredisinde uygulanan faiz oranının Findeks Kredi Notu'na göre değişiklik gösterecek bolması ve vadeye karşılık gelen faiz oranı kredi notu 1800 ile üzerinde olan müşteriler için geçerli olduğudur.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Faiz OranıDa Düşürüldü!

Son dönemde kamu bankaları arasında faiz oranı güncellemeleri yapan ilk banka olan Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranları için de bir güncelleme yaptı. Buna göre Vakıfbank, ihtiyaç kredisi fazi oranları güncel 2019 listesi ile bazı ihtiyaç kredisi paketlerinde uyguladığı kredi faiz oranlarını %2,09 seviyesinden %1,99 seviyesine indirmiş oldu.

Vakıfbank'ın ilk adımı attığı faiz indirimlerinin akabinde vatandaşlar aynı güncellemeleri diğer kamu bankaları olan Halkbank ve T.C. Ziraat Bankası'ndan beklemeye başladı. Özel bankaların peş peşe yaptığı konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları indirimlerinin ardından vatandaşlar aynı indirimleri kamu bankalarından da bekliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.