SON DAKİKA
Hava Durumu

Nakit Sıkıntısı Çekenlere Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar!

Haber Giriş Tarihi: 14.07.2019 08:12
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Nakit Sıkıntısı Çekenlere Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar!

Nakit para ihtiyacı hemen hemen herkesin gündemine gelen birkonudur. Zira günlük yaşamda veya iş hayatında nakit para ihtiyacı ile karşılaşıldığı durumlarda vatandaşlarsıklıkla bankaların yolunu tutmaktadır. Ancak bankalar da mevcut şartlaraltında kredi ürünlerini kullandırabilmek için birtakım koşullar vedeğerlendirme yapmaktadır. Böylesi durumlarda olumsuz yanıtlarla karşılaşankişiler, bankalar dışında farklı kuruluşların sağladıkları krediseçeneklerinden yararlanabilmektedir.

Ülkemizde bankacılık alanında faaliyetlerini sürdüren finans kuruluşları dışında vatandaşlarakredi desteği sunan pek çok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Nitekim bufaaliyetlerde bulunan firmalara bakıldığında çoğunluğun özel şirketler olduğugörülmektedir. Bankalara yaptıkları kredi başvurularında olumsuz sonuçlar alankişiler, nakit ihtiyaçlarını genellikle bu tip kuruluşların olanaklarındanyararlanarak çözüme kavuşturabilme şansına sahiptir. Bu noktada bankalarlaarasında hukuki problemler bulunan kişiler bu hizmetlerden yararlanarak maddigüçlüklerini karşılayabilmektedir.

Bankalar DışındaKredi Desteği Sunan Şirket ve Kurumlar

Bankacılık Düzenlemeve Denetleme Kurumu (BDDK)tarafından belirlenen hukuki usul ve esaslara uygun olarak bankalar dışındakredi olanağı sunan şirketlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu tiphizmetleri gerçekleştiren özel sektör kuruluşları genellikle şu işsektörlerinde faaliyetlerini sürdüren kuruluşlardan oluşmaktadır:

 • Pamuk Finans veya Şeker Finans gibi finansalkiralama kuruluşları
 • Faktoring firmaları
 • Finansman şirketleri
 • Holdingler
 • Yabancı bankaların Türkiye'de bulunan şubeleri
 • Varlık yönetim şirketleri
 • Ulusal ve uluslararası ödeme kuruluşları

Söz konusu kurum ve kuruluşlar, nakit ihtiyacı duyankişilere sundukları kredi seçeneklerinde bir banka gibi hareket ederek BDDKdüzenlemelerine tabi olacak şekilde hizmetlerini yerine getirmektedir. NitekimBDDK tarafından da denetim altında tutulan bu şirketlerin yanında, nakitihtiyacı duyan kişilere sunulan alternatif seçenekler de bulunmaktadır. Buseçenekler genellikle özel sektörde faaliyetlerini sürdüren büyük çaplıfirmalar olmaktadır. Bunlara bakıldığında;

 • EVKUR
 • Koç Fiat Kredi
 • Koç Finansman
 • Mercedes Benz
 • Orfin
 • Turkcell
 • Volkswagen Doğuş

gibi büyük şirketlerin bu alanda faaliyet gösterdiğigörülmektedir. Bu kuruluşlar hakkında detaylı bilgileri ve kredi veren finansholdingleri listesine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Kredi Veren Finans Holdingleri

1.Alj Finansman:Sadece araç firmalarına olan taleplerde gerekli finansman desteklerisağlamaktadır. Araç alımında ihtiyaç duyulan, bankalar tarafından taşıt kredisiolarak adlandırılan finansman seçeneğini sunmaktadır.

2.DD Finansman:Konut kredisi konusunda gerekli finansman destekleri sunan şirket, genelanlamda yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının ülke içinde herhangi birgayrimenkul satın almasında hizmet sağlamaktadır.

3.Hemenal:Anlaşmalı mağazalardan temin edilebilecek senet karşılığı alışveriş yapabilmeimkanı sunmaktadır.

4.EVKUR: Mağazaiçinde senet karşılığı olarak ihtiyaç duyulan tüm mobilya ve beyaz eşyaürünleri için belirli tutarlarda kredi kullandırılabilmektedir. Bankalarınihtiyaç kredisi gibi hizmet vermektedir.

5. Koç Fiat Kredi:Acenteden alınacak olan Fiat markalı otomobil, panelvan, ticari araçlar gibipek çok seçenekte Koç firması olarak gerekli finansman desteği sunulmaktadır.

6.Koç Finans:sahibinden.com internet sitesi üzerinden herhangi bir araç ilanında kredibaşvurusunda bulunulması halinde finansal destek sağlanmaktadır.

7.Mercedes BenzFinansman: Financial Services AG kuruluş kaynaklı hizmete sunulan bu kredi,özellikle Mercedes Benz motorlu taşıtlarının satın almasında kullanılmaktadır.Bununla birlikte satın alınan Mercedes Benz marka taşıtların sigorta ve kaskofırsatları da bu kredi kapsamında karşılanmaktadır.

9.Şeker MortgageFinans: Konut satın almayı düşünenlere, bankaların sunduğu konutkredilerinde yer alan vade seçeneklerinden daha fazla fırsat sunan bu kuruluş,sadece konut kredileri ile sınırlı kalmayıp ayrıca eğitim, tadilat ve borçkredilerinde de hizmetler sağlamaktadır. Öte yandan çiftçi ve esnafların zorlukyaşamamaları için en uygun kredi seçenekleri de bu kuruluş bünyesinde hizmetesunulmaktadır.

10.Turkcell Finansman:Turkcell satış mağazalarından alınacak herhangi bir teknolojik cihazınödemesinde kolaylık sağlanması amacıyla kredi fırsatları sunulmaktadır. Bubağlamda kredi niteliği bulunan bu finans seçeneklerinden 36 ay vadeye kadarfaydalanılması mümkün olmaktadır.

11.Tırsan Finansman:Tırsan Finansman, motorlu taşıt kredileri sunan bir kuruluştur. Kişilere kredidesteğinin yanında uygun ödeme fırsatları ve sigorta finansmanı desteğisağlamaktadır.

12.TEV Finans:PNB Paribas adıyla otomobil satın almak isteyen kişilere taşıt kredisine benzerfinansman desteği sağlanmaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.