SON DAKİKA
Hava Durumu

Kredi Kullanacaklar Dikkat! En Uygun Kredi Başvurusu Yapmadan Önce Dikkat Etmezseniz Kredi Puanınız Düşebilir!

Bankalardan peş peşe gelen kredi faiz indirimleri gelmesi ile birlikte en uygun kredi oranları liderliğine özel bankalar oturdu. İhtiyaç kredilerinde faizleri %1 altına indirin özel bankalar, gerçekten en düşük kredi faizi veren bankalar mı? En düşük kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşların güncel oranlar ile yaptıkları kredi hesaplama 2019 işlemi ardından tercih ettikleri özel bankaların kredi notunun düşmesine neden olan uygulama ayrıntıları haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 24.11.2019 20:59
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Kredi Kullanacaklar Dikkat! En Uygun Kredi Başvurusu Yapmadan Önce Dikkat Etmezseniz Kredi Puanınız Düşebilir!

Özel bankalar ihtiyaç kredisi faiz oranlarını indirdi! Özel bankalardan gelen bu hamle ile ihtiyaç kredisi faiz oranları %1 altına inerken, en düşük faizli kredi veren bankalar TEB ve ING Bank oldu. Peki, gerçekten en uygun kredi veren bankalar TEB ve ING Bank mı?EN UYGUN KREDİ HESAPLAMA YAPILIRKEN ATLANILAN AYRINTI NE?


En uygun kredi hesaplama 2019 işleminde vatandaşlar, bankaların “başlayan faizlerle” ibaresini ihmal ediyor. Bu ibare ile başlayan kredi tanıtımlarında, kredi başvuru şartları incelenmeden yapılan müracaatlarda, tercih edilen bankaların aslında kendilerine yüksek faiz teklif ettiği anlaşılıyor.Bu noktada ihmal edilen ayrıntı sonrası yapılan kredi başvurusunda, tercih edilen bankanın en düşük faizle kredi veren banka olmadığı anlaşılıyor. Peki, burada sorun ne diyen okurlarımız için kredi puanından bahsedelim.Kredi Başvurusu Sonrası Kredi Notu Nasıl Etkilenir?

Bankalara yapılan kredi başvurusu sonrası, onaylanan kredi kullanılmadığı taktirde kredi puanı düşer. Birkaç kez bu işlemi tekrar etmeniz halinde, kredi puanınız riskli seviyeye inebilir! Yaşanan bu olumsuzluk ardından bankalara kredi müracaatlarında olumsuz cevap almanız muhtemeldir.EN UYGUN KREDİ VEREN BANKALARIN ŞARTLARI NE?


En uygun kredi veren bankalar, kampanyada ön plana çıkardıkları oranları yüksek kredi notuna sahip başvuru sahipleri için sunuyor. Yaygın olarak “başlayan faizlerle” reklamında geçen oran, Findeks kredi notu 1.850 ve üzeri başvuru sahiplerine sunuluyor. Kredi notunuz istenen şartları sağlamıyorsa, kullanacağınız kredi için faiz ödemesine daha fazla para harcamanız muhtemel!Kredi Başvurusu Öncesi Findeks Kredi Puanınızı Sorgulayın!

Bankaların şartlarında bahsettiğimiz ibareyi görüyorsanız, Findeks kredi notunuzu sorgulayarak kredi puanınızın bankanın aradığı şartlara uyup uymadığını kontrol etmelisiniz. Kredi notunuz uygun değilse başvuru yapmadan önce en uygun kredi veren bankalar listesini bir kez daha gözden geçirmeniz gerekebilir.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.