SON DAKİKA
Hava Durumu

Kredi Kartı Nakit Avans Faizi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kredi kartı nakit avans faizi hesaplama nasıl yapılır? Maximum Kart, Garanti Bonus, Paraf Card, Card Finans, Akbank kredi kartı nakit avans faizi hesaplamasının detayları

Haber Giriş Tarihi: 04.07.2019 18:57
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Kredi Kartı Nakit Avans Faizi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kredi kartı nakit avans faizi hesaplama yapmak için hesaplama aracını açtıktan sonra:

 • Tutar miktarı,
 • Vade (ay cinsinden),
 • Aylık faiz oranını yazın ve hesapla butonunabasın.

Nakit avans faizini hesaplamış olacaksınız. Her bankanın kredi verdiği tutar miktarı, kredinin vadelendirme süresi ve aylık faiz oranı miktarı değişiklik gösterdiğinden her banka için nakit avans faizi hesaplaması farklı olacaktır. Duruma örnek vermek gerekirse, Halk Bankası 3 ile 12 ay arasında taksit yaparken, DenizBank 4 ile 12 ay arasında taksit yapabiliyor. İşin işine farklı faiz oranları girdiği zaman nakit avans faizi değişiklik göstermiş oluyor.

Maximum TaksitliNakit Avans Hesaplama

Maximum taksitli nakit avans hesaplama işlemini önceden yaparak ne kadar aylık ödeme yapacağınızı ve faiz oranı gibi önemli bilgilere önceden ulaşabilirsiniz. Bin TL değerinde nakit avans çekmek istediğiniz var sayalım. 6 taksitle avansı ödemek isterseniz, aylık ödemeniz gereken miktar 182 TL olacaktır. Toplamda ödemeniz gereken bedel ise bin 92 TL’dir. Nakit avans faizi sürekli olarak değişim gösterdiğinden,bankanın sitesinden güncel faiz oranını takip etmenizde fayda var. Maximum Kart sahibi iseniz günün dilediğiniz saati Mobil uygulamadan ya da İş Cep’ler üzerinden nakit avans başvurusu yapmanız mümkün. Ayrıca başvuru yapmak için diğer başvuru kanalları:

 • İnternet şubesi,
 • Bankamatikler,
 • Şubeler,
 • 0 850 724 0 724 hatlı telefon şubesidir.
Maximum TaksitliNakit Avans Uygulama Detayları Nelerdir?

Maximum taksitli nakit avans uygulama detayları arasında ilk sırada faiz konusu geliyor. Nakit avans çektiğiniz günden itibaren, ödeme yapılana kadar ana para üzerinden faiz işliyor. Nakit faiz tutarına ek olarak, yüzde 5 değerinde BSMV ödemeniz gerekir. Yurt içi bankalarından nakit çekim ücreti için çekilen tutan yüzde 3’ü + 9 TL işlem bedeli ödersiniz. Erken ödeme yapmanız halinde, nakit avans için belirlenmiş olan işlem ücreti iptal edilemez. Yasal düzenlemeler nedeni ile bir yıl içinde en fazla 3 defa nakit çekim işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem yaptığınız kredi kartınızın limitleri artırılmaz. Fakat kartınızı hala alışverişlerinizde kullanmaya devam edebilirsiniz. Banka gerekli görmesi halinde nakit çekme işlemine engel koyabilir. Nakit avans çekerken en fazla kredi kartınızın limiti kadar işlem yapabilirsiniz.

Garanti Bonus’tanÜcretsiz Nakit Avanslar

Garanti Bonusücretsiz nakit avans sayesinde nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman,formalite olmadan, uygun faiz oranlarından faydalanarak ve sabit faiz oranlarıile çekim işlemini gerçekleştirin, geri ödemeyi yaparken rahat edin! Başvuruyapmak isteyen müşteriler aşağıdaki kanallardan birini tercih edebilirler:

 • Bonus Flaş,
 • Garanti BBVA ATM,
 • Müşteri İletişim Merkezi (444 0 333 hattındanulaşabilirsiniz)
 • Garanti BBVA Mobil,
 • Garanti BBVA internet bankacılığı.
Garanti Bonus’tanÜcretsiz Nakit Avans Tutarları Ne Kadar?

Garanti Bonus ücretsiz nakit avans tutarları bin TL için 5 taksit yapılması halinde aylık 214 TL’dir. Faiz tutarı 60 TL olup, toplamda ödenmesi gereken borç tutarı bin 73 TL’dir. Eğer bin TL’yi 12 taksitle geri ödemek üzere çekerseniz, aylık taksidiniz 96 TL’ye düşer ve faiz tutarı 134 TL olur. Bu durumda ödemeniz gereken tutar bin 162  TL olarak hesaplanır. 5 ile 12 taksit arasında müşterilere yüzde 2 faiz oranı uygulanmaktadır. Faiz oranının içine KKDF (yüzde 15) ile BSMV yüzde 5 dahil edilmemiştir. Avans kapama işlemi yapmak için kanallarınız yalnızca Müşteri İletişim Merkezi’dir. Garanti Bankası’nın ATM’lerinden ya da bankanın internet bankacılığından taksitli nakit avansı kapatamazsınız. Taksitli avans özelliğinden faydalanmak için işlem başına en az 500 TL en fazla da 20 bin TL harcama yapabilirsiniz. ATM’lerde işlem yapabileceğiniz tutar 10 bin TL’dir.

Paraf Card’danTaksitli Nakit Avans Fırsatları

Paraf Card taksitlinakit avans sayesinde 200 TL ile 15 bin TL arasındaki nakit ihtiyaçlarınızıkarşılayabilirsiniz. Hemde 3, 6 ya da 9 taksit yaptırabilirsiniz. Aylık yüzde2,15 faiz oranı sayesinde geri ödemelerinizi bütçe dostu yapacaksınız. Başvuruyapmak için kullanabileceğiniz kanallar arasında:

 • Halkbank şubeleri,
 • Halkbank mobil şubesi,
 • Halkbank internet şubesi,
 • 0 850 222 0 400 nolu telefon hattı yer alır.

Kampanya 31 Aralık 2019 tarihine kadar geçerlidir. Kartınızdabulunan limit dahilinde taksitli avans çekebilirsiniz. Fırsattan faydalanmakisteyen kişilerin kredi kartlarının bireysel olması gerekiyor.

Paraf Card’danTaksitli Nakit Avans Fırsatları Ödeme Miktarları Ne Kadar?

Paraf Card taksitli nakit avans ödemeleri bin TL için şu şekilde hesaplanmıştır:

 • 3 taksit kullanmak isteyen kişiler yüzde 2.15faiz oranı ile ayda 350 TL taksit ve 43 TL faiz öderler. Toplam ödeme bin 52TL’dir.
 • 6 taksit kullanmak isteyen kişiler yüzde 2.15faiz oranı ile ayda 182 TL taksit ve 76 TL faiz öderler. Toplam ödeme bin 92TL’dir.
 • 9 taksit kullanmak isteyen kişiler yüzde 2.15faiz oranı ile ayda 125 TL taksit ve 111 TL faiz öderler. Toplam ödeme bin 113TL’dir.
Paraf Card’danTaksitli Nakit Avans Fırsatları Kullanım Koşulları Nelerdir?

Paraf Card taksitlinakit avans kullanımı sırasında dileyen müşteriler erken kapamayapabilirler. İşlemin iptali söz konusu değildir. Erken kapama yapmak isteyenkişilerin banka şubelerinde işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiriyor. Bufırsattan faydalanan müşterilerin hesap kesim tarihlerini sonradandeğiştirmemeleri gerekiyor. Ticari kartlar söz konusu avantajlardanfaydalanamıyor. Nakit avans çekmek isteyen müşterinin kartının limitininbulunması gerekir. Halk Bankası kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklıtutar.

Card Finans’tanÜcretsiz Taksitli Nakit Avans

Card Finans ücretsiz taksitli nakit avans çekmek çok kolay ve kredi çekmek kadar avantajlı! Önceden belirlenmiş faiz oranlarından faydalanacağınızdan, piyasadaki faiz oranlarının değişmesinden etkilenmezsiniz. Nakit avans, müşterilerin formalite olmadan ihtiyaç kredisi çekmesi için sunulmuş bir uygulamadır! Nakit avans miktarını, ödenecek toplam tutarı, faizi, BSMV’yi, işlem ücretini ve eğer bütün masrafları hesaplamak için bankanın internet sitesinde yer alan hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Başvuru yapmak isterseniz 0 850 222 0 900 hatlı numarayı arayabilirsiniz. Ya da:

 • QNB Finansbank internet şubesine girin.
 • Kart işlemlerini seçin.
 • Nakit avans sekmesine tıklayın.
 • Taksitli nakit avans menüsüne tıklayın.
Card Finans’tanÜcretsiz Taksitli Nakit Avans Kullanım Koşulları Nedir?

Card Finans ücretsiztaksitli nakit avans kullanımı sırasında 300 TL ile 4 bin TL arasındayapacağınız harcamalar geçerli olacaktır. Taksitli nakit avans çekerken ekstraücret ödemeyeceksiniz. KKDF ve BSMV miktarı toplam faizin üzerine eklenir.Aylık faiz oranı yüzde 2 olarak hesaplanmıştır. Ek kart sahipleri avantajdanfaydalanamazlar.

Akbank’tanMüşterilerine Nakit Avans

Akbank nakit avans sayesinde nakit ihtiyacınıza hızlı çözüm bulabilirsiniz. Başvuru yapmak isteyen kişiler telefonlarının mesaj kısmına büyük harflerle NA yazdıktan sonra, kartın son 6 hanesini tuşlamalılar. Ne kadar avans çekmek isterseniz boşluk bırakıp yazdıktan sonra mesajı 5990’a gönderin. Sonuç cep telefonunuza bir iki dk içinde gelecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.