SON DAKİKA
Hava Durumu

Kredi Alamayanlar İçin Alternatif Bankalar Listesi

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2019 08:05
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Kredi Alamayanlar İçin Alternatif Bankalar Listesi

Kredi alamayanlar için banka önerisi 2019 yılında güncellenmiş olup listeye birçok banka dahil edilmiştir. Kredi çekemeyenler için kredi imkânı tanıyan bankalar bulunmaktadır. Ancak bu bankalar sundukları krediler için alt ve üst limitler belirlemişlerdir. Kredi almak isteyen ancak birçok nedenden dolayı bankalardan kredi çekemeyen vatandaşlara Denizbank, Şekerbank, QNB Finansbank ve Akbank gibi bankalar tarafından kredi imkânı tanınmaktadır.

Kredi Alamayanlar İçin Banka Önerisi Araştıranların Kredi Alamama Nedenleri Nedir?

Kredialamama nedenleri 2019 yılındaBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından düzenlenmiştir. Birçokvatandaş hali hazırda bulunan borçları ve düşük kredi notları gibi nedenlerdendolayı bankalardan kredi çekememektedir. Kamu ve özel bankalar kendilerininbelirlediği kurallar çerçevesinde vatandaşlara kredi imkânı tanıyabilmektedir.Ancak çoğu banka düşük kredili vatandaşlara da kredi imkânı vermektedir.

Düşük KrediNotu Olanlar Kredi Alabilir Mi?

Düşük kredi notuna sahip olan vatandaşlar birçok bankadan kredi alabilmektedir. Ancak bu bankaların kredi miktarları oldukça düşük olup sadece bireysel kredi çekebilmektedirler. İhtiyaç kredisi başlığı altında düşük kredi notuna sahip vatandaşlara da kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ancak bazı kamu bankaları düşük kredi puanı olan vatandaşların kredi başvurusunu onaylamamaktadır.

Kredi NotuAralıkları Nedir?

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen kredi puan aralıkları bulunmaktadır. Belirlenen kredi puanlarının altında kalanlar düşük kredili olarak isimlendirilmektedir.

Kredi Notu Aralıkları ve Risk Grupları

BDDK tarafından belirlenen Findeks kredi notu aralıkları şu şekildedir:

 • 1700 ve 1900 puan arası çok iyi olarak isimlendirilmektedir. Bu puan aralığına sahip vatandaşlar istedikleri bankadan kolaylıkla kredi çekebilmektedir.
 • 1500 ve 1699 puan arası iyi olarak isimlendirilmektedir. Bu puan aralığında bulunan vatandaşlar da kolaylıkla kredi çekebilmektedir.
 • 1100 ve 1499 puan arası az riskli olarak isimlendirilmektedir. Bu grubun içinde genellikle devlet memurları ve orta gelirli bireyler yer almaktadır. Bazı bankalar az riskli gruptan kefil isteyebilmektedir.
 • 700 ve 1099 puan arası orta riskli grup olarak isimlendirilmektedir. Orta riskli gruba dahil olan vatandaşlardan 2 kefil ve ipotek ya da rehin istenebilmektedir.
 • 0 ve 699 puan arası ise bankaların kredi vermekten çekindiği en riskli grubu oluşturmaktadır. Bu gruba kredi veren bankaların sayısı her geçen yıl artış gösterse de belli kural ve şartlar çerçevesinde düşük miktarlarda kredi verilmektedir. Bu gruptan ise çoğu banka; ipotek, kefil ve teminat istemektedir.
Kredi NotuNasıl Yükseltilir?

Kredi notu yükseltme için öncelikle banka ile olan ilişkinin daha aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Uzmanların tavsiyelerine göre düzenli ödeme ve otomatik ödeme talimatı gibi işlemler bankaların vatandaşlara güvenini arttırmaktadır. Ayrıca bankalara yapılacak ödemelerin erkenden ya da belirtilen tarihler içinde hızlıca yapılması da önem taşımaktadır. Ancak kredi notu yükseltme işlemi hızla sonuçlanan bir işlem değildir ve süreç birkaç yıla kadar uzayabilmektedir.

Düşük KrediPuanı Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Düşük kredi puanı olanlara kredi veren bankalar 2019 yılında güncellenmiş olup listeye birçok banka daha eklenmiştir. Düşük kredi notuna sahip vatandaşlar birçok bankaya düşük miktarlarda bireysel ihtiyaç kredisi başlığında kredi başvurusu yapabilmektedir.

Başvuru Yapabileceğiniz Bankalar

Düşük kredi puanı olan vatandaşlara kredi veren bankalar şu şekildedir;

 • NKolay Kredi
 • AktifBank
 • BurganBank
 • FibaBanka
 • QNBFinans Bankası
 • VakıflarBankası
 • Akbank
 • TürkiyeEkonomi Bankası

Tarafındankredi notu düşük olan vatandaşlara düşük miktarlarda kredi imkânıtanınmaktadır.

Fiba BankaKredi Çekemeyenlere Kredi İmkanı 2019

Fibabankkredi alamayanlara krediveren bankalar arasında yer almaktadır. Fiba Banka aracılığı ile düşük miktarlardabireysel ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Fiba Banka tarafından düşük kredilivatandaşlara verilen kredi için belirlenen üst limit 10 bin Türk Lirasıdır.Fiba Bank tarafından belirlenen vade uzunluğu ise en fazla 24 ay olarak kabuledilmektedir.

Fiba BankaTarafından Kredi Başvurusunda Talep Edilen Belgeler

Fibabankdüşük kredilivatandaşlara ipotek ve kefil göstermeleri şartı ile kredi vermektedir. Ancakherhangi bir gelir belgesi talep etmemektedir. Fiba Banka tarafından istenenbir diğer evrak ise gayrimenkul tapusudur. Eğer yok ise araç ruhsatı gibikişinin malvarlığına dair belgeleri güvence olarak talep edebilmektedir.

Burgan BankKredi Alamayanlara Kredi İmkanı

Burgan Bankdüşük kredililere krediveren bankalararasında bulunmaktadır. Burgan Bank tarafından 48 ay vade ile verilen bireyselihtiyaç kredisi için herhangi bir belge talep edilmemektedir. Ancak faizoranları alınan miktara göre belirlenmektedir ve en düşük faiz oranı ise yüzde1,80’den başlamaktadır. Burgan Bank aracılığı ile kredi çekemeyen vatandaşlarkredi başvurusu yapabilmektedir.

N KolayKredi ile Kredi Alamayanlara Müjde

N KolayKredi, kredi alamayanvatandaşlara kredi imkânı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Aktif Bank’ıninternet şubesi olan N Kolay Kredi, birçok vatandaşa kredi imkânı tanımaktadır.Kredi başvuruları için üst limiti 30 bin Türk Lirası olarak belirleyen N KolayKredi, en fazla 48 aya kadar vade yapılmasına olanak tanımaktadır.

N KolayKredi ve PTT Kredisi

N Kolay Kredi PTTKredisiolarak da bilinen bir girişimde bulunmuştur. Aktif Bank’ıninternet şubesi olan N Kolay Kredi üzerinden onaylanan krediler PTT üzerindenalınabilmektedir. Aktif Bank ve PTT iş birliği neticesinde kredi almak dahakolay bir hale gelirken vatandaşlar da herhangi bir bankaya bağlı kalmak vehesap açmak zorunda kalmamaktadır. Ayrıca Aktif Bank’a bağlı ATM’ler aracılığıile de kredi alınabilmektedir.

Kredi NotuNasıl Öğrenilir?

Kredi puanıöğrenmek isteyenvatandaşlar kendi bankalarından bunu öğrenebileceği gibi ücretli servisleraracılığı ile de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan talepedebilmektedir. Kredi notunu öğrenmek isteyen vatandaşlara Akbank, Yapı veKredi Bankası, Garanti Bankası, T. C. Ziraat Bankası, ING Bank, Deniz Bankasıve Türkiye İş Bankası gibi bankalar tarafından hizmet sunulmaktadır. AyrıcaFindeks kredi notu gibi başlıklar altından da Findeks kredi puanı kolaylıklaöğrenilebilmektedir.

AkbankKredi Notu Öğrenme

Akbank kredi notunu öğrenmek isteyen Akbank müşterileri Akbank’ın mobil uygulaması aracılığı ile kredi notlarını kolayca öğrenebilmektedir. Bankanın Direkt uygulaması üzerinden başvuru ve nakit ihtiyaç başlığı altından kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir.

SMS ileKredi Başvurusuna İzin Veren Bankalar

SMS ile kredi başvuru yapılmasına izin veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar aracılığı ile yapılan kredi başvurularında herhangi bir belge talep edilmemektedir. İpotek, kefil ve teminat gibi güvenceleri de istemeden direkt olarak kimlik numarası ile yapılan başvuruları kabul eden bankalar bulunmaktadır.

Hangi Bankalara Başvuru Yapılabilir?

SMS ile kredi başvurusu yapılmasına izin veren bankalar şu şekildedir;

 • Akbank
 • NKolay Kredi
 • ZiraatBankası
 • AktifBank
 • Denizbank
 • ŞekerBankası
 • GarantiBankası
 • Türkiyeİş Bankası
 • ZiraatKatılım Bankası
 • VakıflarBankası
 • VakıfKatılım Bankası
 • TürkiyeEkonomi Bankası
 • QNBFinans Bankası

SMS ilebaşvuru alan bankalar arasında yer almaktadır.

BelgesizKredi Veren Bankalar 2019

Herhangi bir belge talep etmeden kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar düşük miktarda kredi vermesi ile bilinmektedir. Belgesiz kredi veren bankalar şu şekildedir;

 • AktifBank
 • ŞekerBank
 • QNBFinans Bankası
 • Odeabank
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.