SON DAKİKA
Hava Durumu

Konut Kredisi Faizi Yüksek Olanlara 7 Bankadan Yapılandırma Fırsatı

2020 konut kredisi fırsatlarında faiz oranları ve limitleri dikkat çekiyor. Konut kredinizi yapılandırmak istiyorsanız 7 banka sizler için fırsat sunuyor. Detayları haberimizden inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2020 08:14
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Konut Kredisi Faizi Yüksek Olanlara 7 Bankadan Yapılandırma Fırsatı

Konut kredisi; bankaların konut sahibi olmak isteyen kişilere yüklü miktarda nakit finanse ettiği kredilerdir. Konut kredilerinde o zamanki faiz oranları kullanılarak faizlendirme yapılmaktadır. Konut kredisi yapılandırma işlemi ise; kredi borcunun ödendiği sırada bankanın başka faiz oranları ile kalan borcu tekrardan hesaplaması işlemidir. Bu hesaba göre farklı faiz oranları ile tekrar geri ödeme planı oluşturulur. Bu ödeme planına göre kullanıcı kişi geri ödemelerini yapmaya devam eder.HANGİ BANKALAR KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA İŞLEMİ YAPMAKTADIR?


Kalan borcun farklı faiz oranları ile tekrardan hesaplanması işlemine kredi yapılandırma denilmektedir. Bazı bankalar konut kredisi gibi yüklü miktarlarda kredi yapılandırma işlemi yapmaktadır. Konut kredisi yapılandırma işlemi yapan bankalar ise şöyledir:• Ziraat Bankası,• Vakıfbank,• İş Bankası,• Halkbank,• Garanti BBVA,• ING Bank,• Yapı Kredi. KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA İŞLEMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


Konut kredileri yüklü miktarlar oldukları için, konut kredisi çekerken faiz oranlarına dikkat etmek gerekmektedir. Borcun ödemesi başladıktan sonra ödeme zorluğu çeken kişiler için yapılandırma işlemi yapılmaktadır. Ancak kredi borcu yapılandırma işlemi her zaman çok kârlı bir seçenek olmayabilir. O dönemki faiz oranı ile yapılandırma sırasındaki faiz oranına bu noktada çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Aynı oranda ya da daha fazla faiz oranı ile borcu yapılandırmak daha fazla ödeme yapmanıza sebep olacaktır. Bu sebeple faiz oranının yaklaşık 35-40 gibi oranlarda kâr sağlaması diğer masraflar da dahil edildiğinde yapılandırma ile kâr edilebilecek en düşük oranlardır. 20-30 gibi oranlarda faizin düşük olması, masraflar hesaplandığında çok kârlı bir seçenek olmayacaktır. Konut kredisi yapılandırma işleminde en fazla 72 ay vadeye kadar yapılandırma işlemi yapılmaktadır.KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA MASRAFLARI NELERDİR?


Konut kredisi yapılandırma işleminde bazı masraflar bulunmaktadır. Krediyi çeken kişinin erken ödeme cezası ve dosya masrafları gibi masrafların ödenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda her banka yapılandırma işlemi için farklı bir ücret isteyebilir. Bu sebeple yapılandırma işleminden önce toplam ödenecek faiz, vade süresi, ekspertiz ücreti, tahsis ücreti ve sigorta ücreti gibi masraflara önceden dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.