SON DAKİKA
Hava Durumu

Kamu Bankalarında İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Olur Mu, Faizi Ne? İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank

İhtiyaç kredisi faiz indirimine giden bankalarda vatandaşlar, ihtiyaç kredisi yapılandırma taleplerine karşılık verilip verilmeyeceğini merak ediyor. %1,05 seviyesine inen Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz indirimi sonrası yüksek faizden kredi çeken vatandaşlar, banka şubelerine ihtiyaç kredisi yapılandırma olur mu sorusunu yöneltiyor. Gazete Banka olarak ihtiyaç kredisi yapılandırma olur mu sorusunun yanıtı ile birlikte ihtiyaç kredisi yapılandırma hesaplama ve kredi yapılandırma Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank ayrıntılarını haberimizde bir araya getirdik…

Haber Giriş Tarihi: 31.12.2019 14:05
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Kamu Bankalarında İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Olur Mu, Faizi Ne? İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ihtiyaç kredisi faizlerini düşürdü! Düşen faizlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar, yüksek faizden çektikleri ihtiyaç kredilerini yapılandırarak daha az faiz ödemek istiyor. Kamu bankaları indirdikleri faiz ardından ihtiyaç kredisi yapılandırma yapıyor mu?İHTİYAÇ KREDİSİ YAPILANDIRMA OLUR MU, NASIL YAPARIM?


İhtiyaç kredisi yapılandırması Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından uygulanıyor. Kredi yapılandırma talepleriniz için ihtiyaç kredisi ürününden yararlandığınız kamu bankasının şubesine başvuruda bulunmanız yeterli oluyor.İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Faizi Ne Oldu, Kaça Düştü?

İhtiyaç kredisi yapılandırma faizi %1,05 faizli ihtiyaç kredisi için %1,12 seviyesine çekildi. Yüksek kredi faiz oranı ile ihtiyaç kredisi kullanan vatandaşlar, %1,12 faiz oranı ile Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası’ndan kredi yapılandırma yapabilirler.İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Başvuru Evrakları Nelerdir?

İhtiyaç kredisi yapılandırması için nüfus cüzdanınızla birlikte banka şubenize başvurmanız yeterlidir.İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Şartları Nelerdir?

İhtiyaç kredisi yapılandırma şartları başında, kredi kullanmış olduğunuz bankanın faiz indirimi ardından kredi yapılandırma onayını açması gereklidir. Kredi yapılandırma onayının açılması ardından banka şubenize nüfus cüzdanınızla birlikte başvuruda bulunarak, aşağıdaki iki şartı sağlamanız yeterlidir:* Bankanın kredi yapılandırma faiz oranının kabul edilmesi* Yapılandırılacak olan kredinin en az %25 fazla tutarında yapılandırma kredisi kullanımıZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ YAPILANDIRMA HESAPLAMA


Kamu bankalarından kredi yapılandırma yapacak okurlarımız için 50.000 TL tutarında yapılandırma kredisi tutarı kullanarak ihtiyaç kredisi yapılandırma hesaplama işlemi sonuçlarını bir araya getirdik. Kredi yapılandırma Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank için farklı vadelere göre ödenecek aylık taksit tutarları şu şekilde gerçekleşir:* 60 ay vadede kredi yapılandırma aylık taksiti 1.219,31 TL* 48 ay vadede kredi yapılandırma aylık taksiti 1.420,29 TL* 36 ay vadede kredi yapılandırma aylık taksiti 1.761,01 TL* 24 ay vadede kredi yapılandırma aylık taksiti 2.451,21 TL* 12 ay vadede kredi yapılandırma aylık taksiti 4.539,57 TLKREDİ YAPILANDIRMA NEDİR?


Kredi yapılandırma mevcut kredi koşullarının değişmesi ile birlikte daha kolay ödeme yöntemleriyle yeni kredi kullanılarak, mevcut kredinin kapatılması için uygulanan işleme verilen isimdir. Kredi yapılandırma terimi mevcut kredisini ödemekte güçlük çeken kişilerle birlikte düşen faiz indiriminden yararlanarak daha düşük faizle kredisini yenilemek isteyen kişiler için de kullanılır.Kredi Yapılandırma Avantajlı Mı, Ne Zaman Yapılmalı?

Kredi yapılandırma işleminden avantaj sağlamak için aşağıdaki şartların optimum düzeyde karşılanması gereklidir:* Yapılandırılacak olan kredide ödenmeyen taksit sayısının az olması* Yapılandırma için ekstra faiz ilave edileceği için kredi faiz oranı indiriminin yüksek olmasıKredi Yapılandırma Mantıklı Mı, Alternatifi Ne?

Kredi yapılandırma işleminin mantıklı olabilmesi için yukarıda sıralanan iki şartın optimum düzeyde sağlanması gereklidir. Aksi taktirde yapılandırma faizinin yüksek olması ya da mevcut kredi için faiz ödemesinin yüksek olması sebebiyle, kredi yapılandırma işleminden avantaj kazanılmaz.Kredi yapılandırma işleminin alternatifi ise yeni kredi kullanımıdır. İhtiyaç kredisi yapılandırma yerine yeni kredi kullanımı bazı şartlarda daha avantajlı olabilir. Kredi limiti yüksek olan kişiler, müşterisi oldukları ya da farklı bir bankadan ihtiyaç kredisi kullanarak mevcut kredisini kapatma yoluna gidebilirler.Bankaların güncel kredi kampanyaları, kredi faiz indirimleri ve güncel kredi faiz oranları için /haberi/kredi linki üzerinden Kredi sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.