SON DAKİKA
Hava Durumu

İşletmenin Faaliyetlerini Kolaylaştıran Teminat Mektupları Hizmeti Ziraat Bankası’nda

Teminat mektupları; resmi kurum ve kuruluşlarla düzenlenen diğer tüzel ve gerçek kişilere hitaben yazılmaktadır. Teminat mektupları ile belirlenen iş veya hizmetin belirtilen şartlar ve süreler içinde yerine getirileceği, aksi halde işi yüklenen kişinin tazminat ödeyeceği teminat edilmektedir. İşletmelerin yaptığı iş anlaşmalarında bir tür garanti yöntemi olan Teminat Mektupları, Ziraat Bankası tarafından da yazılmaktadır.

Haber Giriş Tarihi: 09.06.2020 12:20
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
İşletmenin Faaliyetlerini Kolaylaştıran Teminat Mektupları Hizmeti Ziraat Bankası’nda

İş anlaşmaları sırasında taraflar arasındaki görevlerin yerine getirilmesi konusunda taahhüt niteliğinde olan Teminat Mektupları, Ziraat Bankası tarafından da yazılmaktadır. Taraflardan birinin iş anlaşmasında bulunan taahhütleri yerine getirmemesi durumunda tazminat ödediği Tazminat Mektupları’nın Ziraat Bankası tarafından hangi şartlarda ve nasıl yazıldığının detayları ise bugünkü haberimizde.ZİRAAT BANKASI TEMİNAT MEKTUPLARI’NIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?Ziraat Bankası’nın, işletmelerin faaliyetlerini kolaylaştırmak ve yapılacak işe yönelik teminat alabilmeleri için yazılan Teminat Mektupları’nın özellikleri aşağıdaki gibidir:  • Teminat mektupları kullanılacağı duruma göre; geçici, kesin, avans ve serbest konulu mektup olarak dövize endeksli ya da TL cinsinden düzenlenebilmektedir.
  • Teminat mektupları süreli veya süresiz olarak hazırlanabilmektedir.
  • Müşteri teminat mektubu devrelerinde veya peşin olarak komisyon ödemektedir.


TEMİNAT MEKTUBU YAZDIRMAK İÇİN NE YAPILMALIDIR?Teminat mektubu hizmetinden faydalanmak isteyen tüzel ya da gerçek kişiler, Ziraat Bankası şubeleri üzerinden teminat mektubu yazdırabilmektedir. Sadece şubeler üzerinden gerçekleştirilebilen bu hizmetten faydalanabilmek için teminat mektubunu yazdıracak kişinin, şubede belirlenen gerekli belgeleri ibraz etmesi gerekmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.