SON DAKİKA
Hava Durumu

İslami Usulde Faizsiz Kredi Sunan Bankalar 2020 Yılında Finansman Desteğine Devam Edecek!

Faizsiz kredi veren 5 katılım bankası üzerinden kar payı oranı farkı ödeyerek 2020 yılında da kredi kullanabileceksiniz. İslami usullerde kredi sunan, ''sıfır faizli kredi'' prensibiyle hareket eden Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Kuveyt Türk, Türkiye Finans ve Albaraka üzerinden nakit desteği alabilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 29.12.2019 22:28
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
İslami Usulde Faizsiz Kredi Sunan Bankalar 2020 Yılında Finansman Desteğine Devam Edecek!

Faizsiz kredi veren bankalar, ülkemizde katılım bankası adıyla kredi imkânı sunan bankalardan oluşmaktadır. Genellikle İslami usullere göre müşterilerine kredi olanağı sağlayan bu bankalar, sadece ülkemizde değil tüm Dünya’da genellikle katılım payı adı altında işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Katılım Bankalarından Faizsiz Kredi 


Katılım bankalarından faizsiz kredi alma durumu genel olarak dini açıdan banka işlemlerini faiz yolu ile gerçekleştirmek istemeyen kişiler için sunulmuş bir alternatif olarak bilinmektedir. Buna göre faizle iş yapmak istemeyen müşteriler için özel olarak kurulmuş olan bu bankalar, katılım payları ile müşterilerinin işlemlerini halleder.Ülkemizde de birçok bankanın aynı zamanda katılım bankacılık alanında faaliyet gösterdiği ve katılım payları ile müşterilerine hizmet verdiği bilinmektedir. Ancak pek çok kişinin en fazla yanıldığı durum katılım bankalarının ek olarak hiçbir gelir almadıkları anlamına gelmediğidir.Katılım payı ile çalışan bu bankalar, müşterilerinden faiz yerine katılım paylarını almakta ve onlara bankacılık işlemlerini gerçekleştirirken katılım payı üzerinden işlem yapmaktadırlar.Ülkemizde Hangi Katılım Bankalarından Faizsiz Kredi Alınabilinmektedir?

Ülkemizde faizsiz kredi almak için kişilerin başvurabileceği pek çok farklı katılım bankası bulunmaktadır. Herhangi bir ihtiyacını gidermek için katılım payı ile hareket eden bankalara başvurmak isteyen kişiler, katılım payı prensibinden faydalanarak bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirler.Buna göre ülkemizde faizsiz kredi veren katılım bankaları şunlardır:•    Ziraat Katılım Bankası,
•    Vakıf Katılım Bankası,
•    Kuveyt Türk Katılım Bankası,
•    Türkiye Finans Katılım Bankası,
•    Albaraka Türk Katılım Bankası,Yukarıda verilen bankalar, katılım payı hesabı ile kredi kullanmak isteyen müşterilerine faizsiz kredi sağlayan bankalardır. Siz de katılım payı hesabı ile faizsiz kredi kullanmak isterseniz yukarıda verilen katılım bankalarını ve genel şartlarını inceleyebilir, konut, taşıt ya da ihtiyaç kredileri hakkında gereken detayları alabilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.