SON DAKİKA
Hava Durumu

Garanti Kredi Kartı Başvurusu 2019

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2019 16:29
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Garanti Kredi Kartı Başvurusu 2019

Garanti kredi kartlarına başvurmak için vatandaşlar tarafından sağlanması gereken belirli koşullar bulunmaktadır. Garanti kredi kartı başvurusu yapmak isteyenlerin Garanti Bankası tarafından talep edilen tüm koşulları karşılamaları gerekmektedir. Garanti BBVA tarafından hazırlanan farklı nitelik ve özelliklere sahip kredi kartlarına sahip olmak isteyen vatandaşların zaman kaybetmeden istedikleri kartlar konusunda karar kılmaları ve başvuruda bulunmaları tavsiye edilmektedir.

Garanti Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

Garanti kredi kartları başvuruları çeşitli kanallar aracılığı ile yapılabilmektedir. Garanti Bankası kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların aşağıdaki adımları izlemeleri gerekmektedir:

 • Garanti Bankası Online Başvuru Sistemi: Garanti Bankası vatandaşlar için hazırladığı online başvuru sistemi ile büyük bir kolaylık sağlamaktadır. www.bonus.com.tr ya da www.garanti.com.tr internet sitelerini kullanarak başvuru işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların T.C. kimlik ve cep telefonu numaralarını sağlamaları yeterlidir.
 • Garanti Bankası Mobil Bankacılık Uygulaması: Garanti Bankası’na ait kredi kartları başvurusunda kullanılan bir diğer yöntem ise mobil bankacılık uygulamasıdır. Mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra gerçekleştirilen başvuru işleminin sonuçlanması yaklaşık 3 dakika sürmektedir.
 • Alo Garanti Müşteri Destek Hattı: 444 0 333 Alo Garanti hattı ile kredi kartı başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. Otomatik yanıtlama sistemi ile vatandaşlardan istenen bilgilerin sağlanması durumunda başvuru işlemi yaklaşık 5 dakika içerisinde sonuca ulaşmaktadır.
 • Garanti Bankası Şubeleri: İkamet edilen adrese yakın bir yerde konumlanan Garanti Bankası şubelerini ziyaret eden vatandaşlar, banka görevlileri tarafından sağlanan başvuru formunu doldurarak işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.
 • Garanti Bankası ATM’leri: Türkiye’nin çeşitli illerinde hizmet veren Garanti Bankası ATM’lerinden “Kartsız İşlemler” sekmesi ve sonrasında “Kredi Kartı Başvurusu” kategorisi seçilerek başvuru işlemi tamamlanabilmektedir.
 • SMS Yolu ile Başvuru: Bonus Kart başvurusunda bulunacak vatandaşlar, “BONUS” yazıp bir boşluk bırakarak T.C. Kimlik numaralarını da ekleyerek 3340’a kısa mesaj gönderebilmektedir. Bonus Flexi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar ise aynı işlemi “FLEXİ” ve TCKN aralarında boşluk bırakarak aynı numara aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir.
Garanti Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Garanti kredi kartları başvurularında istenen belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması büyük bir öneme sahiptir. Garanti Bankası tarafından kredi kartı başvurularında talep edilen belgelerin listesi şu şekildedir:

 • Kamu kurumlarında çalışan vatandaşlar için kanıt niteliği taşıyan maaş bordrosu,
 • Gelir belgesinin yetersiz bulunduğu durumlar için ek gelir durumunu kanıtlayacak nitelikte hazırlanan kira ya da iş yeri kira sözleşmesi gibi ekstra belgeler,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için T.C Kimlik kartı,
 • Ücretli çalışan vatandaşlar için e-Devlet ya da SGK kurumlarından alınacak SGK hizmet belgesi,
 • Esnaf ya da işverenler için güncel işletme defteri hesap özeti ya da vergi beyannamesi.
Garanti Bankası Kredi Kartı Alma Şartları

Garanti Bankası kredi kartı şartlarını yerine getirmek vatandaşlar için son derece büyük bir öneme sahiptir. Garanti Bankası tarafından vatandaşlardan talep edilen şartların yerine getirilmediği durumlarda kredi kartı başvuruları olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir. Garanti Bankası tarafından hazırlanan kredi kartlarına sahip olmak için talep edilen şartlar şu şekildedir:

 • Garanti Bankası kredi kartına başvuracak vatandaşların kredi notu en az 1255’ten düşük olmamalıdır. Ancak, uzun bir süredir Garanti Bankası ürünlerini kullanmakta olan vatandaşlar için bu durum geçerli değildir. Garanti Bankası müşterilerinin kredi notlarının düşük olduğu durumlarda dahi başvuru işlemi olumlu sonuçlanabilmektedir.
 • Vatandaşların herhangi bir şekilde yasal veya idari takip içerisinde olmamaları önemlidir. Kredi kartı, ek kart ya da kredi borçlarından dolayı takipte olan vatandaşların kart başvuruları olumsuz olarak sonuçlanmaktadır.
 • Vatandaşların sahip oldukları tüm banka ve kredi kartlarının toplam limiti maaşlarının dört katını aşmamalıdır. Bu şartı yerine getirmeyen vatandaşların başvuru talepleri reddedilmektedir.
 • Vatandaşlar adına düzenlenen aktif bir haciz kaydı bulunması durumunda kredi kartı başvuruları reddedilmektedir.
Garanti Kredi Kartı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti kredi kartları sorgulamasında bulunmak isteyen vatandaşların Garanti Bankası ya da Bonus tarafından kullanılan internet sitelerini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Her iki internet sitesi de vatandaşlar için kredi kartı başvuru sonuçlarını sorgulama imkanı sağlamaktadır.  Garanti Bankası kredi kartı başvuruları sonrasında ALO Garanti ya da Garanti Bankası şubeleri de hizmet vermektedir.

Garanti Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Garanti kredi kartlarının başvuruları genellikle üç dakika içerisinde cep telefonuna gelen onay mesajı ile sonuçlanabilmektedir. Ancak, onay mesajı almayan kullanıcıların zaman kaybetmeden banka ile iletişim kurması gerekmektedir. Kredi kartı başvurusunun reddedilmesi düşük kredi notu yüzünden gerçekleşebilmektedir. Aynı zamanda, kişinin sahip olduğu tüm kredi kartlarının toplam limitinin kişinin sahip olduğu aylık maaşın dört kat fazlası olması sonucunda kredi kartı başvuruları reddedilebilmektedir. Kredi kartı başvurusu reddedilen vatandaşların kredi notunu yükseltmeleri ve belirli bir sürenin ardından yeniden kart başvurusunda bulunmaları tavsiye edilmektedir.

Garanti Kredi Kartım Ne Zaman Gelir?

Garanti kredi kartının gelmesi için öncelikle başvuru sürecinin olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Garanti Bankası tarafından onaylanan kredi kartlarının vatandaşlara ulaşması yaklaşık olarak 15 iş gününü bulabilmektedir. Ancak, vatandaşların yaşadıkları bölge ya da kargo durumunda yaşanacak aksaklıklar yüzünden belirli durumlarda aksamaların olabileceği göz ardı edilmemelidir.

Garanti Kredi Kartı Çeşitleri

Garanti kredi kartları çeşitleri farklı avantajve özelliklere sahiptir. Garanti Bankası tarafından kullanıma sunulan kredikartlarından bazıları şu şekildedir:

 • Garanti Bankası Bonus Özellikli Kredi Kartı,
 • Garanti Bankası Bonus Özellikli Ek Kart,
 • Garanti Bankası Bonus Özellikli Genç Kart,
 • Garanti Bankası Bonus Taraftar Kartları.
Garanti Kredi Kartı Özellikleri

Garanti kredi kartlarının özellikleri kart türüne göre küçük farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak tüm Garanti Bonus kartlarının ortak özellikleri şu şekildedir:

 • Yurtiçi ve yurtdışı alışverişlerinde bonuspuanlar toplamak mümkündür.
 • Kazanılan bonus puanlar fatura ve aidat ödemeleriya da cep telefonu TL yükleme işlemleri esnasında kullanılabilmektedir.
 • EFT, Havale ya da para transfer işlemleriniGaranti mobil uygulaması ile hızlı bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür.
 • Mağaza ve internet alışverişleri sonrasında taksitliödeme avantajlarına sahiptir.
Garanti Bankası Yıllık Kredi Kartı Ücretleri

Garanti bankası kartlarının yıllıkücretleri en güncel haliyle şuşekilde açıklanmıştır:

 • Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı: 102,5 Türk Lirası,
 • Garanti Bankası Bonus Ek Kart: 51 Türk Lirası,
 • Garanti Bankası Bonus American Express Kredi Kartı: 134 Türk Lirası
 • Garanti Bankası Bonus Flexi Kredi Kartı: Yıllık kredi kartı ücreti alınmamaktadır.
 • Garanti Bankası Bonus Genç Kredi Kartı: Yıllık kredi kartı ücreti alınmamaktadır.
 • Garanti Bankası Aynalı Bonus Kredi Kartı: 102 Türk Lirası
 • Garanti Bankası Taraftar Kredi Kartı: 102,5 Türk Lirası

Kredi kartınız varsa; fakat borcunu ödeyemiyorsanız Garanti kredi kartı yapılandırma yazımızı inceleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Banka Kartı

Garanti bankasının banka kartları birçok avantaja sahiptir. Garanti Bankası banka kartına sahip kullanıcılar birçok farklı lokasyonda hizmet veren Garanti ATM’leri aracılığı ile diledikleri işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Garanti Bankası kredi kartı ve Garanti Bankası banka kartlarına sahip olan kullanıcılar kartlar arası işlemlerini internet bankacılığı ve Garanti mobil uygulamaları aracılığı ile ücretsiz bir şekilde yapabilmektedirler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.