SON DAKİKA
Hava Durumu

Garanti BBVA Yüz Tanıma Teknolojisiyle Yeni Bir Döneme Geçiyor

Haber Giriş Tarihi: 12.07.2019 12:57
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Garanti BBVA Yüz Tanıma Teknolojisiyle Yeni Bir Döneme Geçiyor

Garanti BBVA müşterisini yüzünden tanıyacak! "Biyometrik yüz tanıma" teknolojisini hayata geçirmeyi planlayan Garanti BBVA mobil ödeme sistemlerinde yeni bir döneme geçiş yapıyor. Garanti Teknopark'ta çalışmalarını sürdüren mühendis ve teknisyenlerin projeleri ile banka müşterilerin alışveriş deneyimlerini çok daha kolay, hızlı ve güvenli gerçekleştirmeleri amacıyla biyometrik yüz tanıma teknolojisi kullanılacak.

Garanti BBVA tarafından yapılan yazılı açıklamada berlitildiği üzere, şirket, Pendik'te kurulu Garanti Teknopart'ta yürütülen çalışmalar neticesinde bankacılık ve ödeme sistemleri dünyasına ışık tutan, sektöre örnek olacak teknolojik yeniliklere imza atmaya hazırlanıyor.

Türkiye'de dijital bankacılığın bu günlere gelmesinde herzaman öncü ve lider bir rol üstlenen Garanti BBVA'nın sahip olduğu inovasyonkültürünün bir yansıması olan Garanti Teknopark kampüsü, çalışanlarınbirikiminden güç alan, her yeni teknolojik ürünün ticarileşmesi süreciöncesinde çalışanlar tarafından doğrudan deneyimlendiği bir Ar-Ge merkeziolarak da öne çıkıyor.

Biyometrik Yüz TanımaTeknolojisi Geliyor

Garanti BBVA'nın dijital bankacılık hizmetleri sürecinde erişmiş olduğu seviyenin arkadasındaki itici güç olan Garanti Ödeme Sistemleri, Garanti Teknoloji ve Mastercard ekiplerinin ortaklaşa yaptıkları çalışmalar sonucunda ödeme sistemleri dünyasında çok önemli bir projeye daha öncü olunuyor.

Garanti Teknopark'ta çalışanların alışveriş deneyimlerini çok daha hızlı, kolay ve güvenli şekilde gerçekleştirebilmeleri için "biyometrik yüz tanıma" teknolojisi hayata geçiriliyor. Böylelikle mobil ödeme sistemlerinde yeni bir döneme geçiliyor. Henüz pilot çalışma aşamasında olan yüz tanıma ile ödeme teknolojisi sayesinde banka müşterileri, sisteme bir kere biyometrik yüz tanımlama işlemi gerçekleştirdikten sonra yüzleriyle diledikleri kredi kartlarını eşleştirebilme imkanına sahip oluyorlar.

Bu kapsamda iş yerine yerleştirilen bir kamera ile POScihazının entegre edilmesiyle birlikte geliştirilen bu uygulama sayesindealışveriş sonrası ödeme işlemi saniyeler içinde tamamlanabiliyor. Yüz tanımaile ödeme teknolojisinin ödeme sistemleri dünyasına yeni bir boyut kazandırmasıamaçlanıyor.

"Bilgiler Asla Kopyalanamaz"

Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Işıl Akdemir Evlioğlu, teknolojide yaşanan hızlı gelişmelerin yanında bankacılık hizmetleri de aynı şekilde dijitalleşirken Türkiye'nin teknolojide öncü bankası Garanti BBVA olarak zamanın ötesinde müşterilerin hayatını kolaylaştıran hizmetler sunmak için çalıştıklarını kaydetti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.