SON DAKİKA
Hava Durumu

Garanti BBVA Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Kampanyası!

Haber Giriş Tarihi: 14.07.2019 07:35
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Garanti BBVA Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Kampanyası!

Kira ödemekten sıkılan, artık kendi evinde oturmak isteyen kişileri sevindirecek gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son dönemde ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren özel ve kamu bankalarının müşterilerine sundukları konut kredisi faiz oranları indirimlerinden sonra çok cazip kampanyalar da gündeme geliyor. Son olarak Garanti BBVA ev sahibi olmak için konut kredisi ihtiyacı olan müşterilerine dikkat çekici teklifler sunmaya başladı. Garanti BBVA 240 ay vade seçenekleriyle enflasyona endeksli konut kredisi kampanyası hakkında detaylar haberimizde yer alıyor.

Konut kredisi kampanyası düzenleyen bankalar arasına Garanti BBVA da girmiş oldu. Daha önce; T.C Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi kamu bankalarının yanında Denizbank gibi özel bankaların da uyguladığı enflasyona endeksli konut kredisi ürünü Garanti BBVA müşterilerine de sunulmaya başlandı. Bankadan yapılan duyuruda önce sabit sonra değişken faizli konut kredisi olarak adlandırılan yeni kampanya ile konut kredisinde uygulanacak olan faiz oranlar enflasyon rakamlarına göre belirlenecek.

Garanti BBVAEnflasyona Endeksli Konut Kredisi Kampanyası

Garanti BBVA tarafından kamuoyuna yapılan açıklamada, “Bellibir süre sabit faizli kredi kullanmak, takip eden dönemde de gerçekleşebilecekfaiz değişimlerinden yararlanmak istiyorsanız, ‘Önce Sabit, Sonra Değişken FaizliMortgage’ tam size göre!” denildi.

Kampanyanın detayları ise şu şekilde açıklandı: Önce sabitsonra değişken faizli mortgage kampanyası ile 5 seneye kadar (1,2,3,4 ve ya 5sene) belirleyeceğiniz bir dönem boyunca kredinizi sabit faizlekullanabilirsiniz. Daha sonraki dönemde de sabit olarak belirlenen kredinizdönemsel olarak (1,3,6 veya 12 ayda bir olacak şekilde) Türkiye İstatistikKurumu (TÜİK) tarafından açıklanan TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi) yıllık yüzdedeğişim oranı baz alınarak hesaplanan güncel değişken faizli mortgage faiz oranınagöre otomatik olarak güncellenir.

Önce Sabit Sonra DeğişkenFaizli Mortgage Kampanyası Özellikleri

Bankadan yapılan açıklamaya göre önce sabit sonra değişken faizli mortgage kampanyasının özellikleri de uygun faizli konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenlere cazip seçenekler sunuyor. İlk olarak bu kampanyada edinilen finansmanı Türk Lirası cinsinden kullanmak mümkündür. Bunun yanında kampanyada müşterilerin tercihine sunulan vade seçeneklerinde maksimum vade sayısı 240 ay olarak belirlenmiştir.

Öte yandan önce sabit sonra değişken faizli mortgage kredisi sadece mesken satın alımı amacıyla ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Dolayısıyla Garanti BBVA’nın bireysel müşterilerinin kullanımına sunduğu bu kampanyadan şirketler yararlanamamaktadır.

Erken ödeme veya kapamalarda Garanti BBVA tarafından erkenödeme ücreti talep edilmemektedir. Bununla birlikte enflasyon endeksli konutkredisi kullanımında bankaya verilmesi gereken teminatında, kredi kullanaraksatın alınan evin ipotek gösterilmesi yeterli olmaktadır. Bunun dışında ayrıcabir teminat göstermeye gerek yoktur.

Önce sabit sonra değişken faizli mortgage kampanyası dahilinde başvuruda bulunan müşterilerde genel olarak kefil şartı aranmamaktadır. Ancak şubeler uygun gördükleri takdirde başvuruda bulunan kişilerden kefil talep etme hakkına sahiptir. Son olarak Garanti BBVA enflasyon endeksli konut kredisi kampanyasında satın alınması istenen konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullandırılmaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.