SON DAKİKA
Hava Durumu

Ev İpotekli Kredi Veren Bankalar 2019

Haber Giriş Tarihi: 16.06.2019 07:42
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ev İpotekli Kredi Veren Bankalar 2019

Ev ipoteği karşılığı kredi sağlamakta olan bankalar, 2019 yılı içerisinde kara listede sayıldığı için kredi kullanma hakkı bulunmayan kişilerin, maddi ihtiyaçlarına karşılık vermektedir. Kredi çekmek konusunda kara listeye alınmanın haricinde, maaş ya da sicilinde haciz bulunan kişilerin ihtiyaç duydukları krediyi alabilmeleri için kullanacakları iki ayrı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi, kredi notu yüksek ve iyi gelire sahip bir kişinin kefil olması karşılığında kredi çekmektir. Diğeri ise, çekilen krediyi karşılayacak bir taşınmaza sahip olunmaktaysa, mevcut taşınmaz ya da gayrimenkulü ipotek ettirmek şartıyla, kredi çekmektir. İpotek altına alınabilecek bir gayrimenkulün varlığı söz konusu olduğunda, bankaların inisiyatifi dahilinde kredi çekme şansı bulunmaktadır. Ev ipoteği dışında araç ipotekli kredi veren bankalar da bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Ev İpotekli Kredi

Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredileri, yüksek tutarlı krediler için uygulanmakta olan bir yöntemdir. Limiti yüksek ihtiyaç kredisi talep eden kişilerin, bu krediye sahip olması amacıyla ipotek karşılığı kredi vermekte olan Ziraat Bankası, kişilerin acil ve önemli ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ziraat Bankası’ndan alınmakta olan ipotekli kredinin detayları şu şekildedir:

 • En fazla 48 ay vade uygulanır.
 • Çekilecek olan kredinin üst limiti, ipotekaltına alınacak olan taşınmazın ekspertiz değerine göre belirlenmektedir. Buincelemeye göre; gayrimenkulün %80’i, imarlı arsanın %50’ai ve işyerlerinin%75’i değerinde kredi çekme hakkı bulunmaktadır.
 • Kredinin alınması için belirlenen taşınmaz,ipotek altına alınacaktır.
 • Kredinin alınması süresi boyunca, hayat, konutve deprem sigortası uygulanmaktadır.
 • Banka şubesi tarafından gerekli görülmesidurumunda, kişilerden ek teminat talep edilebilir.
Halkbank Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi

Halkbank teminatlı kredisinin alınması için, bankaya bir konutun teminat gösterilmesi gerekmektedir. Mortgage yasası kapsamında hazırlanmış olan kredi türü, yüksek miktarlardaki kredilerin alınabilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Halkbank ev ipotekli ihtiyaç kredisinin detayları şu şekilde belirlenmiştir:

 • Söz konusu evin üzerine, birinci derecedenipotek uygulanmakta ve borcun bitmesine kadar ipotek kaldırılmamaktadır.
 • İpotek altına alınacak evin ekspertiz değerihesaplandıktan sonra, en fazla bu evin %80’i oranında kredi çekme imkanı bulunmaktadır.
 • Çekilecek olan ipotekli ihtiyaç kredisininvadesi, en fazla 48 ay olmaktadır.
 • 100.000 TL’lik bir ipotekli ihtiyaç kredisi için%1,52 oranında faiz uygulanmaktadır.
Denizbank Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi

Denizbank ev teminatlı kredi sayesinde, kişilerin ihtiyaç duyduğu yüksek miktardaki kredilerin alınabilmesi mümkündür. Ev teminatı karşılığı alınabilen bu ihtiyaç kredisi için 48 aya kadar vade uygulanabilmektedir. Oldukça düşük faiz oranlarıyla kredi çekme imkanı sunan Denizbank’ın kredi ve faiz detaylarını öğrenmek için www.denizbank.com.tr adresi ziyaret edilmelidir.

Vakıfbank Ev İpotekli Kredi

Vakıfbank ev teminatlı kredi yöntemi sayesinde, yüksek limitli kredileri kolaylıkla çekmek mümkündür. Yüksek meblağdaki acil nakit ihtiyaçlarını karşılama gereksinimi duyan kişilerin sıkça başvurmuş olduğu bu kredi türünde, 48 aya kadar vade uygulanabilmektedir. Vakıfbank tarafından verilmekte olan yüksek limitli ipotekli kredilerin detayları şu şekilde belirtilmiştir:

 • 48 aya kadar vade uygulanmaktadır.
 • 3 aylık dönemlerle ödeme imkânının olmasınınyanında, değişen taksit miktarları da bulunmaktadır.
 • Krediyi alan kişiye, hayat sigortasıyapılmaktadır.
 • İpotek olan konut için her ay konut sigortasıyapılmakta ve yenilenmektedir.
 • Geliri belirli bir miktarın üzerine geçen vearşiv araştırmasında olumlu sonuç veren kişilerin, bu kredilerden faydalanmahakkı bulunmaktadır.
 • Evin ekspertiz değerinin %80’i oranında kredialma imkanı bulunmaktadır.

Vakıfbank’tan ipotekli kredi almak için istenen belgeler şuşekilde belirtilmiştir:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Teminat gösterilen taşınmazın ekspertiz raporu
 • Teminat gösterilen gayrimenkulün kat mülkiyetive kat irtifakı tapusunun bir nüshası
 • Kredi talep eden kişinin ikamet adresine aitfaturaların aslı
Türkiye İş Bankası Ev İpotekli Kredi

Türkiye İş Bankası ev teminatlı kredisiyle verilmekte olan en son limit, belirlenmiş konutun ekspertiz değerinin %50’si oranıyla sınırlı kalmaktadır. Bu kredi için ipotek ettirilmesi tercih edilen konutlar, mesken olarak kullanılmakta olan evlerdir. İmarı bulunan arsaların ipotek ettirilmesi, banka tarafından kabul edilmemektedir. İpotek altına girecek olan ev için; birinci derece, birinci sıradan ipotek uygulanmaktadır. Yüksek limitli ihtiyaçları karşılamak amacıyla verilmekte olan ipotekli ihtiyaç kredilerinde, banka tarafından uygulanan sigortanın vergi ücreti yer almamaktadır.

Akbank Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank ev teminatlı kredileri sayesinde, yüksek tutarlı nakit ihtiyacının karşılanması ve uzun vadede borcun geri ödenmesi sağlanmaktadır. Sahip olunan evin ipotek altına girmesi karşılığında verilmekte olan ipotekli ihtiyaç kredilerine sahip olmak isteyen kişiler; maaş bordrosu, vergi levhası, şirket için vergi levhası ya da kuruluş ilan fotokopisi, emekliler için banka defterlerini gelir belgesi olarak kullanabilir ve teminat gösterebilirler. Akbank’tan ev ipotekli kredi almak için istenen şartlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • İstihbarat ve riskin olumlu sonuç vermesi,
 • Kredi taksitlerinin, mevcut ailenin sahip olduğugelir miktarının %50’sinden fazla olması,
 • İpotek ettirilecek bir taşınmaza sahip olunması.
Garanti Bankası Ev İpotekli Kredi

Garanti Bank ev teminatlı kredilerin işleyişinde, sadece Türk Lirası kullanılabilmektedir. Sahip olunan konutun teminat gösterilmesi sonucu alınmakta olan kredilerde, yüksek limitler uygulanmaktadır. Genel olarak bir kefil talep edilmeyen ev ipotekli kredilerde, gerekli görülmesi durumunda banka tarafından kefil istenebilir. 48 aylık vadeye aşamayan ipotekli krediler için her ay aynı faiz oranı işlemektedir. Teminat olarak gösterilmekte olan konutun, kredi talebinde bulunan kişinin üzerinde kayıtlı olması önemlidir.

HSBC Bank Ev İpotekli Kredi

HSBC ev teminatlı krediler kapsamında, üzerinde kayıtlı bir konut bulunan kişilerin ihtiyaç duyduğu yüksek meblağlar karşılanabilmektedir. 48 aya kadar çıkmakta olan vade seçeneklerine sahip krediyi çekerken, sigorta primlerini de düşük oranda ödenmektedir. HSBC’den ev ipotekli kredi çekmek için istenen belgeler, şu şekilde belirtilmiştir:

 • Kimlik Kartı,
 • Gelir Belgesi,
 • Teminat gösterilen konutun tapu fotokopisi,
 • Son 1 ay içerisindeki SGK bildirgesi,
 • Kredi talebinde bulunan kişinin ikamet ettiğikonuta ait olan, son 3 aylık faturalarının aslı.
TEB Ev İpotekli Kredi

TEB ev teminatlı kredilerin verilmesi için, kredi talebinde bulunan kişinin teminat gösterdiği evin, kendi üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. Kişilerin gereksinim duyduğu tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanmış olan, TEB Bireysel Finansman Kredisi sayesinde, mevcut evin ekspertiz değerinin %60’ına kadar kredi çekilme olanağı sağlanmaktadır. TEB tarafından verilmekte olan ipotekli kredilere uygulanan asgari faiz oranı %0,5 iken, azami faiz oranı %1,60 olarak belirlenmiştir. Ayrıca çekilmiş olan kredilerin binde 5 oranında kredi tahsil ücreti kesilmekte ve kişilerin geri ödemesi sırasında oluşturulan aylık taksitlere yansıtılmaktadır.

QNB Finansbank Ev İpotekli Kredi

QNB teminatlı kredi modeli, büyümek ve işlerini ilerletmek için nakit ihtiyacı duymakta olan KOBİ’lere verilmek üzere tasarlanmıştır. Çeşitli sebeplerden dolayı nakde ihtiyaç duyan KOBİ’lere verilmek üzere hazırlanan bu kredi modelinin üst limiti, 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir. 120 aya kadar vade fırsatı sunan bu krediden faydalanabilecek olan KOBİ’lerin yıllık toplam cirosu, 0 – 20 milyon Türk Lirası arasında değişmektedir. Kredi için teminat gösterilen konutun ekspertiz değerinin %75’i, teminat gösterilen arsanın ise %50’si kadar kredi alma imkanı sunan QNB Finansbank, ödenen kredilerin tamamını Türk Lirası üzerinden karşılamaktadır. İpotek altına alınması için teminat gösterilen gayrimenkullere sigorta yaptırmak mecburidir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.