SON DAKİKA
Hava Durumu

Ev Almak İsteyenlere Müjde! 3 Banka Daha Konut Kredisi Faiz Oranını Düşürdü!

Haber Giriş Tarihi: 11.07.2019 08:23
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ev Almak İsteyenlere Müjde! 3 Banka Daha Konut Kredisi Faiz Oranını Düşürdü!

Gayrimenkul sektörünü canlandıracak konut kredisi faiz indirimleri hız kesmeden devam ediyor. Özelbankaların yanında kamu bankaları da konut kredisi kampanyalarındagüncellemeler yapmaya başladı. Özellikle kendi evinde oturmak isteyenvatandaşların ve konuta yatırım yapmak isteyenlerin sabırsızlıkla beklediğikonut kredisi faiz oranları indirimleri gerçekleşmeye devam ediyor. Bankalarınbirbiri ardına yaptığı indirimler konut kredisinden faydalanarak ev sahibiolmak isteyen kişilere umut olsa da yine de beklenilen %0.98 seviyesinin çoküstünde seyretmeye devam ediyor.

Ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren özelbankalar ile kamu bankalarının girdiği konutkredisi faiz oranları indirim yarışı tüm hızıyla sürüyor. Ev sahibi olmakisteyen vatandaşlar sabrederek faiz oranlarının daha da düşmesini bekliyor.Özellikle Merkez Bankası'nın bir sonraki toplantısında faiz oranları düşürmekararına neredeyse kesin gözüyle bakılırken konut kredisi kullanacak olanvatandaşlar da beklemeye devam ediyor. Vatandaşların beklentisi mevcut durumda%1.5 seviyelerinde olan konut kredisi faiz oranlarının %0.98 ile %1seviyelerine geri çekilmesi yönünde. Ancak bankaların henüz bu yönde bir adımatmadığı görülüyor.

Üç Banka Daha Faiz OranlarınıGüncelledi

Geçtiğimiz günlerde özel bankaların başlattığı konut kredisifaiz oranlarında indirim kampanyaları, kamu bankalarının da bu yarışa ortakolmasıyla birlikte giderek daha çok memnuniyet verici olmaya başladı. Bugüneözel konut kredisi faiz indirim haberleri arasında üç farklı bankanın konutkredisi kampanyası haberleri yer alıyor.

Daha önce kamu bankaları olarak bankacılık sektöründefaaliyetlerini sürdüren T.C. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konutkredisi faiz oranlarında indirim yaparak yeni kampanyalarını müşterilerininbilgisine sunmuştu. 11 Temmuz 2019 Perşembe günü itibarıyla da Garanti BBVA,QNB Finansbank ve Vakıf Katılım Bankası konut kredisi faiz oranlarında indirimyaptıklarını açıkladı.

Garanti BBVA GüncelKonut Kredisi Faiz Oranı!

Geçtiğimiz süreçte de konut kredisi faiz oranında indirimyapan ve kademeli olarak faiz oranlarını güncellemeye devam eden Garanti BBVA,konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşları sevindirecekkampanyalar yapmayı sürdürüyor. Bir önceki düzenlemede %1.71 seviyesineindirilen konut kredisi faiz oranı, bugün itibarıyla revize edilerek %1.65seviyesine düşürüldü. Garanti BBVA'dan kullanılan 100 bin liralık konut kredisiürünlerinde uygulanacak olan faiz oranı %1.65 olarak duyuruldu.

Vakıf Katılım GüncelKonut Finansman Kar Payı

Ülkemizde katılım bankaları arasında faaliyetlerini sürdürenVakıf Katılım Bankası, müşterilerini memnun edici faiz oranı güncellemelerinedevam ediyor. Konut finansmanı katılım payı olarak adlandırılan oranlarda dahaönceden %1.85 olarak belirlenen konutkredisi faiz oranı, yapılan son güncelleme ile ciddi anlamda düşüşgösterdi.

11 Temmuz Perşembe itibarıyla kamuoyuna duyurulan kampanyadetaylarına göre Vakıf Katılım Bankası'ndan konut finansmanı temin ederek evsahibi olmak isteyen müşteriler, %1.59 katılım payı oranı üzerinden işleme tabitutulacak. Böylece Vakıf Katılım Bankası konut kredisi faiz oranı dagüncellenmiş oldu.

QNB Finansbank GüncelKonut Kredisi Faiz Oranı

11 Temmuz Perşembe günü konut kredisi faiz oranlarındaindirim yapan bir diğer özel banka da QNB Finansbank oldu. QNB Finansbankyetkililerinden yapılan açıklama ile konut kredisi faiz oranı %1.99seviyesinden %1.84 seviyesine indirildi.

Konut Kredisi Faiz Oranıİndirimleri Devam Edecek Mi?

Bankaların sunduğu konut kredisinden yararlanarak ev sahibiolma hayali kuran vatandaşlar, söz konusu kredilerde faiz indirimlerinin devamedip etmeyeceğini merakla bekliyor. Özel bankaların ve kamu bankalarınınbirbiri ardında konut kredisi faiz oranları düşürmesinden memnuniyet duyanmüşteriler, bu indirimlerin daha ne kadar devam edeceğini merak konusu halinegetirdi. Özellikle Merkez Bankası'nın bir sonraki toplantıda faiz oranlarınıdüşürmesi beklenilirken, bu indirimin konut kredisi faiz oranlarına dayansıması öngörülüyor. Böyle bir tabloda konut kredisi faiz oranlarındaindirimlerin devam etmesini söylemek mümkün gözüküyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.