SON DAKİKA
Hava Durumu

Ev Alacaklara Müjde! Halkbank Kampanyalı Konut Kredisi Faiz Oranını İndirdi!

Haber Giriş Tarihi: 12.07.2019 07:59
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ev Alacaklara Müjde! Halkbank Kampanyalı Konut Kredisi Faiz Oranını İndirdi!

Özel bankaların konut kredisi faiz oranlarında indirim yarışı sürerken, kıyasıya rekabete kamu bankaları da birbiri ardına dahil olmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde T.C Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın yapmış olduğu konut kredisi faiz oranlarındaki indirimlerin ardından Halkbank da kampanyalı konut kredisi faiz oranını indirdi!

Halkbank'ın müşterilerinin kullanımına sunduğu kampanyalı konut kredisi faiz oranları ile ilgili olarak sıcak bir gelişme yaşandı. Banka yetkilileri tarafından dün akşam saatlerinde yapılan açıklama ile birlikte Halkbank güncel konut kredisi faiz oranlarında indirim yapıldığı kamuoyuna duyuruldu. Yapılan son güncelleme ile Halkbank kampanyalı konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu?

Halkbank KonutKredisi Faiz Oranında İndirim Yapıldı!

Halkbank tarafından müşterilerin kullanımına sunulan HesaplıEvim Konut Kredisi kampanyasında sıcak bir güncelleme yaşandı. Kampanyakapsamında müşterilere sunulan konut kredisi faiz oranında 2 puanlık birindirim yapıldı. Daha önce Halkbank tarafından yapılan güncellemenin ardından%1.55 seviyesine kadar çekilen konut kredisi faiz oranları, dün yapılanaçıklamayla birlikte %1.53 seviyesine kadar düşürülmüş oldu.

Bu kapsamda Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası ile 100 bin TL'ye kadar olan kullanımlarda 10 yıl vade seçeneğinde %1.53 faiz oranı uygulanıyor. Bununla birlikte 100 bin lira ile 500 bin lira arası konut kredisi kullanımlarında %1.55 oranı uygulanırken, 500 bin lira ve üzeri konut kredilerinde ise %1.59 faiz oranı uygulanmaya devam edilecek.

Öte yandan Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisikampanyasından 15 yıl vade seçeneği ile yararlanmak isteyen müşterilerinfinansman desteğinde ise %1.84 faiz oranı üzerinden konut kredisi uygulanacak.

Halkbank KonutKredisi Masrafları Ne Kadar?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, bankaların kendilerine sundukları konut kredisi faiz oranları kadar bu kredileri kullanımlarda karşılaşacakları masrafları da merak ediyor. Nitekim bankalar müşterilerine konut kredisi finansmanı sağlarken bir yandan, dosya masrafı, ekspertiz ücreti ve ipotek tahsis ücreti gibi masrafların da karşılanmasını talep ediyorlar.

Kredi Pazarı tarafından yapılan araştırmaya göre Halkbank'ınmüşterilerine sunduğu Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyasında;

  • 800 TL ekspertiz ücreti
  • 150 TL ipotek tahsis ücreti
  • Çekilen kredi tutarının %0.5'i oranında kreditahsis ücreti

masraflarının konut kredisi talebinde bulunan müşterilertarafından ödenmesi gerekiyor.

Halkbank KonutKredisi Ödeme Hesaplama

Dün akşam saatlerinde yapılan Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası kapsamında faiz oranları indiriminin ardından ev satın almak için konut kredisi kullanmayı düşünen vatandaşlar, Halkbank'ın cazip kampanyasına yoğun ilgi gösteriyor. Son güncelleme ile ilgili olarak bir hesaplama yapıldığında; 200 bin TL seviyesinde konut kredisi kullanımında 10 yıl vade üzerinden aylık ödeme taksiti 3 bin 680 TL oluyor. Bu tutarda konut kredisi kullanımında toplam geri ödeme miktarı ise 441 bin TL olarak hesaplanıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.