SON DAKİKA
Hava Durumu

ERTELEMELİ KREDİ VEREN BANKALAR LİSTESİ 2020 (3 ya da 6 Ay Seçeneği)

Ertelemeli kredi veren bankalar 2020 yılında 3 ya da 6 ay öteleme seçeneğiyle kredi desteği sunuyor. Kredi başlangıç tarihini 3 ya da 6 ay sonraya erteleyerek kredi kullanabileceğiniz bankaları yazımızda hazırladık. Acil nakit ihtiyaçlarınızda İş Bankası, QNB Finansbank, Garanti BBVA ve Yapı Kredi bankaları ertelemeli kredi desteği veriyor. Kredi şartlarını, özelliklerini ve faiz oranlarıyla alakalı detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2020 12:07
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
ERTELEMELİ KREDİ VEREN BANKALAR LİSTESİ 2020 (3 ya da 6 Ay Seçeneği)

Bankaların 2020 ertelemeli ihtiyaç kredileri bankalarca belirlenen faiz oranları ile ilk birkaç taksitin ötelenmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Ertelemeli kredi esasen bankadan alınan kredinin yine banka faizi şartı ile ertelenmesi şeklinde olur. Burada banka ertelenen gün sayısı kadar ötelenen tutara ayrıca faiz işletir.Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır?


Vadesi ertelenmiş kredi almak için tüketicilerin kredi başvurusu sırasında bu isteklerini bankaya bildirmiş olması gerekir. Genellikle ertelemeli krediler tüketici kredilerinde 3 ay olarak belirlenmiştir. Burada örnek olarak bir kişi 12 ay vadeli 10.000 TL bir kredi almış olsun ve bu kredinin aylık taksiti 1100 TL olsun. Şayet bu kişi ilk ödemesini 3 ay ertelemek isterse bu durumda krediyi kullandıktan 3 ay sonra 3 x 1100 TL tutarın üzerine ayrıca aylık gecikme faizi eklenerek hesaplanacak tutarı bankaya ödemek durumundadır.Dolayısıyla kredi erteleme birçok kişi tarafından yanlış anlaşıldığı şekilde kredi taksitlerinin tamamını 3 ay sonraya kaydırmaz. Erteleme sadece ilk 3 kredi taksitini üçüncü ayda faizi ile birleştirerek ödeme imkanı sunar. Dolaysıyla 12 aylık bu örnek kredinin son taksiti yine kredi kullandırıldıktan sonraki 123 ay sonra bitecektir. Ayrıca faizsiz kredi veren bankalar listemizi de inceleyebilirsiniz.Ertelemeli Kredinin Avantajları Nelerdir?

Vadesi ertelenmiş kredi almanın tüketiciler açısından en büyük avantajı özellikle kredinin ilk kullanıldığı aylardaki mevcut nakit sıkışıklığı içerisine kredi taksiti ödemelerini sokmamaktır. Kredi ertelemenin başlıca avantajları şunlardır: • Özellikle nakit sıkışıklığının olduğu ilk 3 aylık kritik dönemde tüketicilere veya işletmeleri taksit yükü altına girmekten korur.
 • Kredi vadesini bozmadan ve uzatmadan refinansman imkanı sağlar.
 • Kredi erteleme faizleri bankaların gecikme faizlerinden daha uygundur.
 • Kredi erteleme sayesinde kişiler erteleme dönemi ödemeleri gereken taksitleri de nakit olarak kullanma imkanı elde ederler.
 • Özellikle işletme kredilerinde işletmeler alacaklarının tahsil süresine göre 2 veya 3 ay gibi kredi erteleme yaparak finansman kolaylaştırma imkanı elde eder.
 • Taksit erteleme yapmak aynı zamanda banka açısından da müşteriye sunulan bir kolaylık olarak bir pazarlama aracı olarak kullanılıyor.


Hangi Bankalar Ertelemeli Kredi Veriyor?


Vadesi ertelenmiş kredi veren bazı bankaları şu şekilde sıralayabiliriz: • İş Bankası ihtiyaç kredilerinde 3 aya kadar ve ticari kredilerde 6 aya kadar kredi erteleme yapabiliyor.
 • QNB Finasbank tüm kredilerinde 2 ile 4 ay arası erteleme imkanı sunuyor.
 • Garanti Bankası ertelemeli kredi kampanyası ile 3 ay erteleme imkanı sunuyor.
 • Yapı Kredi bankası sadece banka müşterilerine özel olarak 3 ay taksit erteleme imkanı sunuyor.


Yapı Kredi Bankası Ertelemeli Tüketici Kredisi

Vade ertelemeli olarak Yapı Kredi Bankası’nın vermiş olduğu tüketici kredileri 2020 itibari ile 3 aya kadar taksit erteleme imkanı sunmaktadır. Yapı Kredi taksit erteleme imkanını sadece ihtiyaç kredilerinde sunuyor. Ayrıca krediye internet bankacılığı kanalı ile başvurmuş olan banka müşterileri normalden daha avantajlı faiz oranları taksit erteleme yapabiliyor.İş Bankası Ertelemeli Tüketici Kredisi

İş Bankası’ndan vadeli ertelemeli kredi alan ihtiyaç sahipleri ilk kredi taksitlerini 6 aya kadar erteleme imkanı bulabiliyorlar. Ertelemeli kredi örneği olması açısından örneğin 24 ay vadeli 20.000 TL kredi çeken bir kişi 2-3 ay arası ertelemelerde aşağıdaki tutarları ilk taksit tutarı olarak ödüyor. Bu arada 24 aylık bu kredinin aylık normal taksitleri 962 TL olacaktır. • 2 ay kredi ertelemesi durumunda ikinci ay toplam 2054 TL ödemek durumundadır ve üçüncü aydan sonra normal 962 TL taksitini ödeyecektir.
 • 3 ay kredi ertelemesi durumunda üçüncü ay 2975 TL taksit ödemesi yapılması gerekiyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.