SON DAKİKA
Hava Durumu

En Uygun Emekli Kredisi Hangi Bankada? 2020 Emekliler İçin Banka Banka Kredi Oranları ve Şartları

Emeklilere 2020 yılında birçok banka uygun faizli kredi vermeye devam edecek. Emekliler için özel kredi kampanyaları düzenleyen bu bankalardan cazip koşullarda kredi kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası, Halkbank, Aktifbank, Şekerbank, Garanti BBVA, ING Bank ve Albaraka Türk üzerinden uygun faizli emekli kredisi alabilirsiniz. Faizsiz emekli kredisi veren katılım bankalarına da başvuruda bulunarak sıfır faizli finansman kullanabilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2019 17:22
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
En Uygun Emekli Kredisi Hangi Bankada? 2020 Emekliler İçin Banka Banka Kredi Oranları ve Şartları

Emekliye en uygun kredi, emekli maaşı alan ve kredi çekmek isteyen vatandaşların araştırdığı konulardan birisidir. Emeklilerin sabit geliri olduğu için birçok banka emeklilere uygun faiz oranlarıyla kredi temin etmektedir.Nakit ihtiyacı olan, borç kapatmak isteyen, konut ya da taşıt kredisi almak isteyen emeklilere, bankalar çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Nakit ihtiyacı olan emeklilere en uygun emekli kredisi veren bankalar, emeklileri kendi müşterileri yapmak için birçok kredi kampanyaları sunmaktadır.Emekli maaşının 10 ila 15 katı arasında kredi verilmesi bu kampanyalardan birisidir. Emekli aylığının %50’sinden fazlası taksit ödemeleri için kullanılamaz. Emekli aylığının en fazla yarısı geri ödemelerde kullanılabilir.Emeklilere verilen uygun krediler faizli krediler ve faizsiz krediler olarak ikiye ayırmak mümkündür. Emeklilere ihtiyaç kredisi aldıklarında 36 aya varan vade, taşıt kredisi aldıklarında 48 aya varan vade seçeneği sunulmaktadır.2020 EN UYGUN EMEKLİ KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?


 • Emeklinin krediyle ilgili herhangi bir borcunun ve icra takibinin olmaması,
 • Emeklinin kredi sicilinin temiz olması
 • Emeklinin 75- 80 yaşın üzerinde olmaması
 • Emekli olarak çalışılıyorsa resmi geçerliliği olan belgeyle kanıtlanması,
 • Kredi talebinin ihtiyaç ve taşıt kredilerinde 60 ayı geçmemesi,
 • Talep edilen taksitlerin aylık gelirin yarısını geçmemesi,
 • Kredi almak için ipotek verilecekse eş rızasının yazılı olarak bankaya verilebilmesi şartlarını sağlayan her emekli, emekli kredisi alabilir.


EMEKLİLERE EN UYGUN KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?


Emeklilere birçok banka uygun faizli kredi vermektedir. Uygun faizli emekli kredisi çekmek isteyen emekliler, maaşlarını çektiği bankalardan kredi çekebilir. Böyle bir durumda uygulanacak olan faiz oranları da değişiklik gösterebilir.Emeklilere uygun faizli kredi veren bankalar şunlardır: • Ziraat Bankası Uygun Faizli Emekli Kredisi
 • Halkbank Mutlu Emekli Kredisi
 • Aktifbank Caziip Koşullarda Emekli Kredisi
 • Şekerbank Emekli Kredisi
 • Garanti BBVA Emekli Kredisi
 • ING Bank Düşük Faizli Emekli Kredisi
 • Albaraka Türk Faizsiz Emekli Kredisi


Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredisi 

Maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emeklilere “Emeklinin Artısı Kredisi” adı altında konut kredisi ve ihtiyaç kredisi hizmetleri verilmektedir.Emeklilere %0,99 faizle 100 bin liralık konut kredisi verilmektedir. Aynı zamanda ihtiyaç kredilerine %1,49 oranında faiz oranı belirlenmiştir. Halkbank Mutlu Emekli Kredisi

Emekli maaşlarını Halkbank’tan alan ve emekli maaşını Halkbank’a transfer eden emeklilere “Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi” adı altında kredi verilmektedir.Emeklilerin tüm nakit ihtiyaçları için %1.49’dan başlayan faiz oranları uygulanmaktadır. Bu kredi için 60 aya varan de imkânı sunulmaktadır.Aktifbank Emekli Kredisi (PTT Kredisi)

Aktifbank, maaşını PTT’den çeken emekliler için özel ihtiyaç kredisi vermektedir. Aktifbank, emekliler için kefilsiz şartsız kredi imkânı sunmaktadır.Verilen emekli kredisinin üst limiti 60 bin TL ve uygulanan faiz oranı %2,45 olarak hesaplanmaktadır.Şekerbank Emekli Kredisi (Emekli Maaşını Alanlara)

Emekli maaşını Şekerbank’tan çeken emeklilere özel ihtiyaç kredisi temin edilmektedir. Emeklilere verilen kredi, %1,69’dan başlayan faiz oranıyla 100 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.Garanti BBVA Emekli Kredisi (SGK Emeklilerine)

Garanti BBVA, SGK emeklilerine özel kredi ve faiz oranları sunmaktadır. %1,94’den başlayan faiz oranları mevcuttur. Emeklilere özel gelir belgesiz, destek, taşıt ve konut kredisi verilmektedirAyrıca emeklilere 60 aya varan vade seçenekleri de sunmaktadır.ING Bank Emekli Kredisi (Maaşını Taşıyanlara Özel)

Emekli maaşını, İNG Bank’a taşıyan emeklilere 60 ay vadeye veren ödeme seçenekleriyle %1.49’dan başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sunulmaktadır. FAİZSİZ EMEKLİ KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?


Emeklilere en uygun kredi veren bankalar arasında katılım bankaları da vardır. Diğer bankalardan faizli kredi çekebildiği gibi katılım bankalarından faizsiz kredi de çekebilir.Türkiye’de faizsiz kredi veren bankalar katılım bankalarıdır.Emeklilere en uygun faizsiz emekli kredisi veren katılım bankalaru şunlardır: • Ziraat Katılım Bankası 
 • Vakıf Katılım Bankası  
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası 
 • Albaraka Türk Katılım Bankası’dır.


Faizsiz emekli kredilerine başvuruda bulunmak isteyen emekliler; kimlik belgesi ve emekli aylığı dökümü ile birlikte banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilmektedir. En uygun kredileri veren bankaları takip etmek istiyorsanız /haberi/en-uygun-kredi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.