SON DAKİKA
Hava Durumu

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2019 09:32
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Emekliye faiz olmadan kredi kullandıran bankalarsayesinde, aktif olarak çalışmayan emekliler dahi kredi fırsatlarındanfaydalanabilmiş oluyorlar. Emekliyefaizsiz kredi farklı bankalar tarafından müşterilere sunuluyor. En çoktercih edilen bankalar arasında:

  • PTT
  • Kuveyt Türk
  • Halkbank
  • Fibabanka gibi kurumlar yer alıyor.

Bu ve diğer bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin, bankaların ön gördüğü şekilde başvurularını tamamlamış olmaları gerekiyor. Bu başvurular aşağıda açıklanan şekillerde farklı kanallardan tamamlanabiliyor. Bankaların hepsinin çalışma prensibi ve kredi kullandırma ilkeleri benzer olsa da, farklılıklar da söz konusu olabiliyor. Bu nedenle kredi kullanmak isteyen kişilerin bankalar arası karşılaştırma yaptıktan sonra tercih yapmaları önem kazanmış oluyor. Arazi alımı için kredi arıyorsanız arsa için kredi veren bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

Finansbank Emekli Kredisi

Finansbank kredisikullanmak istiyorsanız, banka tarafından tamamlanması gerektiği belirtilenevraklarınız ile başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Emekli konumunda bulunanvatandaşların kredi kullanmak için başvuru yapmaları gerektiği durumlarda bankaşubelerine gitmeleri gerekiyor. Diğer bir değişle, internet, mobil bankacılıkya da SMS üzerinden yapılan kredi başvuruları kabul edilmemiş oluyor.Bankanızın şubesini ziyaret ederken yanınızda mutlaka TC kimlik belgeniz ya dabunun yerine geçen (üzerinde mutlaka okunur şekilde TC kimlik no bulunmalıdır)pasaport ve ehliyet benzeri belgelerin bulunması gerekiyor. Emekli olduğunuzadair gelir belgenizin yanınızda olduğundan emin olun.

Garanti Emekliye Kredi

Garanti kredi kullanmak isteyen emekliler, 60 ay vadeile 15 bine kadar kredi ihtiyaçlarını giderebiliyorlar. Emekliler, kredibaşvurusu yapmadan önce bankanın internet sitesinde yer alan kredi hesaplamaaracından faydalanabilirler. Bu sayede örnek bir aylık ödeme planı oluşturulmuşolacak, kişiler rahat bir şekilde ödeme yaptıklarından emin olacaklardır.Başvuru yaparken vatandaşlık numarası bulunan nüfus cüzdanınız ileişlemlerinizi yapın. Emekli tanıtım kartı, emekli aylığı tahsisi belgesi ya daemekli maaşının gösterildiği banka hesap cüzdanı kişilerin başvurularınıyapmaları esnasında yeterli oluyor. Banka, kısa sürede kişinin kredibaşvurusuna olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapıyor.

ING Bank Emekliler İçin Kredi

ING Bank krediavantajlarından yalnızca emekliler faydalanmıyor. Emeklilerin dışındaçalışmayan öğrenciler ve ev hanımları da gerekli koşullarını yerinegetirdikleri zaman bu kredi avantajlarından faydalanmış oluyorlar. Kredifırsatlarından faydalanmak isteyen kişilerin kredi notu durumlarına görebankaya teminat ya da ipotek göstermeleri gerekebiliyor. Eğer ipotekgösterecekseniz, mutlaka yazılı şekilde eşin rızasının alınmış olmasıgerekiyor. Teminat gösterilmesi gereken durumlarda ise, teminat bedelinin en azkredi bedeli değerinde olması bekleniyor. Bu bedelin hesaplanması içinekspertizler değerlendirme yapıyor.

Vakıfbank Emekli Kredisi

Vakıfbank kredi için avantajlı seçenekler sizleribekliyor. Bireysel krediler sayesinde emekli dahi olsanız, ihtiyaçlarınızçözümsüz kalmayacak. Emeklilierin kullanması için uygun olan 3 farklı kredipaketi bulunuyor. Bu kredi paketleri kişilerin özel ihtiyaçları için özelolarak hazırlanmış paketler şeklinde karşımıza çıkıyor.

  • Taksitli ihtiyaç kredisi
  • Taşıt kredisi
  • Sarı panjur ev kredisi şeklinde bu kredi türlerisıralanabilir.

Taksitli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler evlilikve eğitim gibi giderlerinde, taşıt kredisi ile otomobil alımlarında, sarıpanjur ev kredisinde ise uzun zamandır hayalini kurmuş olduğunuz eve sahipolmanın keyfini kolay ve hızlı yoldan, en iyi bankanın garantisi ile birlikte çıkaracaksınız.

TEB Anında Emekli Kredisi

TEB kredi ile nakit ihtiyaçlarınız için rahat bir nefes almaya ne dersiniz? Bu kredi türü teminat karşılığı kullandırılan bir kredi olup, kredi kullanan kişi için, kredi vadesi süresi boyunca hayat sigortası yapılmış olur. Kredi kullanmak isteyen kişilerin gerçek kredi statüsünde olmaları gerekmektedir. Ticari nitelikli kişi iseniz, kredi kullanmanız mümkün olmayacaktır. Bankaya son olarak emekli olduğunuza dair yazılı bir belge sunmanız gerekecektir.

NOT: Emekliler gibi ev hanımlarına kredi veren bankalar da mevcuttur. Çalışmayanlar için kredi imkanı tanıyan bankaları sitemizden inceleyebilirsiniz.

Denizbank Emekli Kredisi

Denizbank kredi avantajlarından faydalanmak isteyenemekli vatandaşların bilmesi gereken noktalardan ilki, kişilerin kredi notunagöre ek belge ya da teminat istendiğidir. Özellikle kredi notu düşük olankişilerin kredi kullanmaları daha zordur. Bankalar bu kişilerden kefiltalebinde bulunabilir. Kefillerin kefil özelliğine sahip olmaları; belirli birkredi notuna ve sabit gelire sahip olmaları beklenir. Başvuru yaparkenyanınızda nüfus cüzdası aslı ve fotokopisi, kredi çeşidine göre ek belge ve sonolarak gelir belgesi göstermeniz gerekecektir. Bu belgelerin tamamlanmasındansonra banka size kısa sürede dönüş yapacak. Emekliye faizsiz kredi yanıtı olumlu ise, bankadan paranızıçekebileceksiniz.

Ziraat Bankası Emekliler İçin Kredi

Ziraat Bankası kredifırsatları saymakla bitmiyor. Yalnızca emekliler değil, bütün vatandaşlar sabitbir gelirleri olmaları koşulu ile, kredi avantajlarından faydalanabiliyorlar.Peki bankaya başvuru yapan kişilerin ne gibi gelir belgesi göstermesigerekiyor? Eğer özel sektör çalışanı konumunda iseniz, SGK hizmet dökümünüalmanız yeterli olacaktır. Bu belgede son aya ait, şirket tarafından onayalınmış maaş yazısı da yer almalıdır. Eğer maaşınızı zaten Ziraat Bankası’ndaalıyorsanız, maaş bordrosu almanıza gerek kalmayacaktır.

Aktif Bank Emekliler İçin Kredi Fırsatları

Aktif Bank kredi sayesinde kamu çalışanları veemekliler yaşadı! Kamu çalışanları için turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktansonra Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan e bordro çıktısı almakgerekiyor. Bu çıktının mutlaka kurum tarafından kaşe ile onaylanmış olmasışartı aranıyor. Kuruma ait olan kurum kimliği de kişilerin yanındabulundurulmalıdır. Bu belgeyi temin ettikten sonra, nüfus cüzdanınız ile bankaşubelerinden başvuru işlemlerinizi tamamlamış oluyorsunuz! Kredi kullanmakAktif Bank ile işte bu kadar kolay!

Emeklilere N Kolay Kredi

N Kolay krediemekli vatandaşlara sunmuş olduğu kolaylıklar sayesinde, vatandaşların birnumaralı tercihi haline geldi! Emekli olanların gelir belgesi göstermesi içinilk olarak turkiye resmi web sitesine girmeleri gerekiyor. Buradan e hizmetlerbölümünü tıklayın. Bu bölümden barkodu olan maaş dökümünüzü alabilirsiniz.Maaşınız N Kolay Kredi bankası hesabına yatıyor ise bu aşamayı atlayarakdoğrudan kimlik belgeniz ile size en yakın banka şubelerinden başvuruişlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Başvuru yaptıktan sonra, emekliler için özel olarakhazırlanmış kredi faiz oranları yüzünüzü güldürecek! Fakat bu oranların süreklideğişeceğini akılda tutarak, güncel takip yapmanız gerektiğini aklınızdançıkarmayın.

Akbank’tan Emekliye Kredi

Akbank kredi kullanmak isteyen emekli ve rantiyelerinyüzleri gülmeye devam ediyor. Bankaya başvuru yapmak için ise gelir belgesi ilebirlikte kimlik göndermeniz yeterli oluyor. Kira elde edilen gayrimenkulüntapusunun başvuru yapan kişinin üzerine kayıtlı görünmesi gerekiyor. Bununlaberaber banka onaylı hesap ekstresi olması gerekiyor. Bu belgelerin yanınakiracınız ile yapmış olduğunuz kira kontratını eklere iliştirin. Kredikullanmak istediğiniz limit miktarına göre Akbank sizden ek belge, kefil ya dateminat talebinde bulunabilir.

Emekliler ve rantiyeler koşulların uygun olması halindefarklı ihtiyaçlarına çözüm bulmuş oluyorlar. Bu ihtiyaçlar arasında en çokbaşvuru yapılanları:

  • Yeni bir araç satın almak ya da mevcut aracınmodelini yükseltmek için taşıt kredisi
  • Ev satın almak için konut kredisi
  • Eğitim giderleri, beyaz eşya satın alımı,mobilya ihtiyaçları, elektronik eşya giderleri için kredi kullanmak yer alıyor.

Siz de belgelerinizi tamamladıktan sonra, bankaya başvuru yapın, bütün nakit ihtiyaçlarınızı gidermenin keyfini doya doya sunun! Hızlı kredi ihtiyacı olan emeklilerimiz anında kredi veren bankalar yazımızdan detayları öğrenebilirler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.