SON DAKİKA
Hava Durumu

EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALAR LİSTESİ 2020 (Güncel 10 Banka)

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2020 yılı içerisinde avantajlı emekli kredisi desteğine devam edecekler. Emekliler için faizsiz ya da düşük faizli kredi veren bankalar listesini, kredi kullanım koşullarını ve tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 15.01.2020 08:05
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALAR LİSTESİ 2020 (Güncel 10 Banka)

Emekliler için faizsiz (sıfır faizli) ya da uygun faizli kredi veren bankalara başvurmak için öncelikle kendinize en uygun bankayı tespit etmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise genel başvuru şartlarına uygun olmanız gerekmektedir.Emeklilere faizsiz ya da düşük faizli kredi sunan bankaları birçok ortak şartı bulunmaktadır.Bu şartlar şu şekildedir:  • 75 yaşını geçmemek, başka bir bankada kredi ödemenizin olmaması. 
 • Aylık taksitlerin maaşınızın %70'ini geçmemesi gibi olan ana unsurlardır.


Bu şartlara sahip iseniz faizsiz kredi veren bankalara, kredi koşullarına, emeklilere düşük faizli kredi veren bankalar, yazımızdan okuyarak sizin için en uygun bankayı tespit edebilirsiniz. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Fibabanka ve Denizbank'tır.Emekliye uygun (düşük) faizli kredi veren bankalar ise Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, PTT, Denizbank ve Aktifbank'tır.Faizsiz krediyle alakalı tüm haberleri /haberi/faizsiz-kredi sayfamızdan takip edebilirsiniz.EMEKLİYE FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALAR 2020


Emekli vatandaşların, faizsiz kredi alabilmek için belirli şartlar ve koşullara uygun olması gerekmektedir. Bu şartlar hem müşterinin yaşam haklarının ihlalini önlemek adına hem de müşterinin avantajlarını belirtmek adına konulan kurallardır.Emekli vatandaşların faizsiz kredi alması için gereken şartlar ise şu şekildedir: • Emekli bireyin kredi sicilinin temiz olması.
 • Hakkında herhangi bir haciz veya yasal takip sürecinin bulunmaması.
 • Emekli bireyin faizsiz kredi alabilmesi için 75 yaşı aşmamış olması veya bazı bankaların 80 yaş sınırını geçmemiş olması. Bazı bankaların yaş limiti, bankanın koşul ve kampanya koşullarına göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Kişi hala aktif olarak çalışma hayatına devam edebiliyor ise ispatlanabilir bir gelir belgesine sahip olması.
 • Emekli bireyler kredi çekme talebinde bulunurlar ise belirli vade sınırları içerisinde çekebilmektedirler. İhtiyaç kredilerinde 36 ay, taşıt kredilerinde ise 48 aya kadar olan bir vade sınırı vardır. Fakat bireyin maaşı ve konumu göz önünde bulundurmak sureti ile banka kendi inisiyatifi altında vade sürelerinde ve taksit tutarlarında değişiklikte bulunabilirler.
 • Emekli bireyin kredi talebinin onaylanması için, toplam tutarın aylık maaşının yarısına göre daha az olması gerekmektedir.


NOT: Kredi talebinde herhangi bir ipotek söz konusu ise, birey evli olduğu takdirde eşinin yazılı izni ile başvuruda bulunabilmektedir.Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

 • Kuveyt Türk Emekli Kredisi
 • Albaraka Türk Emekli Kredisi
 • Fibabanka Emekli Kredisi
 • Deniz Bank Emekli Kredisi


Tüm katılım bankaları, faizsiz kredi anlayışıyla finansman desteği sunmaktadır. Katılım bankalarının finansal destek anlayışlarını videomuzdan inceleyebilirsiniz.

EMEKLİYE UYGUN FAİZLİ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR? (7 BANKA)


Emeklilere en düşük faizli kredi veren bankalar hangileridir sorusu bir çok emeklinin kafasında olan bir soru işaretidir. Emekliler aşağıda bahsettiğimiz bankalardan kendilerine en uygunu seçtikten sonra kendilerine en yakın şubeye uğrayarak kredi sorgulaması yapabilirler.Bir kimlik ile birlikte hızlıca kredilerini hesaplayabilir, taksit tutarları hakkında daha net fikir edinebilirler.Emekliye uygun faizli kredi veren bankalar ise şu şekildedir: • Ziraat Bankası
 • Halk Bankası
 • Vakıf Bank
 • İş Bankası
 • PTT
 • Deniz Bank
 • Aktif Bank


Albaraka Türk Faizsiz Emekli Kredisi (Sıfır Faizli)

Emeklilere düşük faizli kredi veren bankalar listesinde en başta Albarak Türk bulunmaktadır. Düşük faizli Albaraka Türk emekli kredisinin özellikleri ise şu şekildedir: • 20.000 TL'ye kadar faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır.
 • Sağladıkları krediden kendileri tahsis ücreti kesmektedirler, tahsis ücreti ortalama aldığı kredinin %0.5'i kadardır.
 • Emekli bireye verdiği krediden sonra, kaza sigortası primi almaktadırlar. Bu müşterinin yaşı, durumu veya gelir düzeyine göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Nüfus cüzdanı ve emekli cüzdanı ile birlikte bankadan başvuru yapabilmektedirler.
 • 20.000 TL gibi bir ücrette 12 ay vade ile ayda yaklaşık 1.874 TL gibi bir ödeme yapmaktadırlar. Toplam ödenilen miktar yaklaşık 22.500 TL'ye tekabül etmektedir. Bu ödemeler kişinin durum ve şartlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.
Kuveyt Türk Faizsiz Emekli Kredisi Fırsatı (Uygun Koşullarda)

Kuveyt Türk sıfır faizli emekli kredisinin özellikleri ise şunlardır: • 20.000 TL'ye kadar emeklilere sıfır faizli kredi imkanı sağlanmaktadır.
 • Ek olarak emeklilere ihtiyaç kart adı altında 20.000 TL limitli bir kart türü de sunmaktadır. Kişinin harcadığı tutarın üzerinden kredi olarak hesaplanmaktadır. Bu kart için ortalama alınan kar payı %1,51 gibi bir orandır.
 • %0.5 gibi bir oranda tahsis ücreti alınmaktadır.
 • Feri kaza sigortası prim ücreti alınmaktadır.
 • Kuveyt Türk bankasından 20.000 TL çektiğiniz takdirde 12 ayda ortalama ödeyeceğiniz tutar 1.869 TL'ye tekabül etmektedir.
Kuveyt Türk faizsiz kredi seçenekleriyle ilgili yazımızı da ayrıca inceleyerek konut, taşıt, ihtiyaç kredileri hakkında bilgi alabilirsiniz.Fibabanka Emeklilere Özel Kredi (18 Ay Vade Seçeneği)

Fibabanka faizsiz emekli kredisi 3 bin lira limit üzerinden belirlenmiştir. 3 bin lirayı 18 aya kadar süren vade imkanları ile vermektedir.Emekli müşterilere faizsiz ilk kredi veren bankalardan biri olan Fibabanka'nın faizsiz kredi imkanını kullanmak için güncel kampanya ve koşullarını inceleyebilir veya kimliğinizi alarak Fibabankaya başvuruda bulunabilirsiniz.Başvuru için bir adet kimlik fotokopisi ve maaş cüzdan fotokopinizi götürmeniz yeterli olacaktır. Bu kredide işlem ücreti ve sigorta bedeli bulunmaktadır, bundan dolayı 465 lira gibi bir kesinti ücreti söz konusu olmaktadır. Kredi çekmek isteyen emekli bireyler bu konuyu göz önünde bulundurarak fikir sahibi olabilirler.

Denizbank Sıfır Faizli Emekli Kredisi (Dosya Masrafsız)

Denizbank 1000 TL tutarında ki krediyi emeklilere özel dosya masrafı almadan, bir sigorta ücreti uygulamadan emeklilere düşük faizli kredi veren bankalar arasındadır.Denizbank emeklilere sıfır faizli kredi imkanı tanımaktadır, başvuruda bulunan emeklilerden istenen şart ise mevduat hesaplarında 2 adet otomatik ödemede fatura bulundurmasıdır. Otomatik ödemede olan faturaların bir yıl boyunca aksama yapmadan ödenmesi bu konudaki en büyük hususlardan biridir.Yapılan anlaşmada kredi ödemesinin herhangi bir şekilde bozulmaması istenmektedir. Kredi verildikten sonra ödeme sırasında anlaşmayı bozmadan yararlanabilirsiniz.Başvuru için Denizbankın resmi sitesinden yararlanabilir veya en yakın şubeye maaş cüzdanınız ve kimliğiniz ile başvuruda bulunarak tek seferlik bu kredi imkanından yararlanabilirsiniz.NOT: 12 ay geri ödemeli olan bu kredi türü, tek sefere mahsus olup aylık 83 TL gibi bir taksit tutarına sahiptir. Ziraat Bankası Emeklilere Kredi Kampanyası (Düşük Faiz Seçeneğiyle)

Ziraat Bankası düşük faizli emekli kredisi almak için gerekli evraklar şunlardır: • Maaş cüzdanı.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Bireysel sizin adınıza kesilmiş bir adet fatura.
 • Kredi limiti yüksekliğine göre bir adet kefil.


Eğer Ziraat Bankası müşterisi iseniz, %0.10 gibi düşük faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Kampanya ve koşullara göre dışarıdan gelen müşterilerde bu kredi türünden yararlanabilmektedir.Ayrıca maaşınızı Ziraat Bankası üstünden alıyor iseniz sadece kimliğiniz ile birlikte gidip başvuruda bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası emeklide yaşı üst limit olarak 68 yaşta belirlemiştir. Bunun haricinde kredi notunuz kredi çekme işlemi sırasında oldukça önem kazanmaktadır.NOT: Bireysel kredilerde taksit tutarının maaşın %50'sini, konut kredilerinde ise %70'i geçmemesi gerekmektedir. Ziraat Bankasının belirlediği üst limit tutarı ortalama 50.000 TL civarındadır.Halkbank Düşük Faizli Emekli Kredisi (36 Ay Vade İmkanı)

Halk Bankası düşük faizli emekli kredisi, Halk Bankasının maaşları kendilerinden alan müşterileri için tasarladığı bir kredi türüdür. Bu kredi emekli müşterilerin ihtiyaç doğrultusunda kolayca nakit akışını sağlamak adına gerçekleştirilmiştir.Diğer banka kuruluşlarının verdiği kredi oranlarına göre müşterilere daha uygun gelen Halk Bank kredisi, emekli vatandaşlar tarafından en çok rağbet gören kredi türüdür.36 aya kadar taksit veren Halk Bankası uyguladığı faiz oranı ise %2,11'dir. Aynı zamanda kefil veya ipotek istenmemektedir. Maaş cüzdanı ve kimlik ile başvuruda bulunabilirsiniz veya Halk Bankasına sms yolu ile başvuruda bulunarak kredi durumuzu da sorgulayabilirsiniz.VakıfBank PTT'ye Özel Emekli Kredisi (20.000 TL)

Emekli maaşını PTT'den alan müşterilere özel VakıfBank PTT'ye özel uygun faizli kredisi bulunmaktadır. Emeklilere düşük faizli kredi veren bankalar arasında olan VakıfBank müşterilerin nakit ihtiyacını hızlı ve kolay bir yoldan çözmeyi amaçlamaktadır.Başvuru için gerekli olan belgeler ise şunlardır: • Bir adet kimlik.
 • PTT şubesinden doldurulması gereken kredi başvuru formu.
 • Bu iki adımla birlikte kolayca başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. VakıfBank'ın sunduğu bu kredinin özellikleri ise şunlardır;
 • 20.000 TL üst limit.
 • 36 aya kadar varan vade seçeneği ile taksit oranı.
 • Düşük faiz imkanları.


Müşterilerin özel durumu ve imkanlarına göre faiz oraları ve toplam ücret ödemeleri değişebilmektedir. Başvuru sırasında VakıfBank tarafından ödeme koşulları değiştirilme hakkına sahiptir. Aynı zamanda 80 yaş üst limiti bulunmaktadır. 80 yaşından büyük müşteriler kredi talebinde bulunamazlar.VakıfBank'ın PTT ile anlaşmalı yaptığı kredi dışında bir kredi türü daha bulunmaktadır. PTT kredisi size uygun gelmediyse eğer 90.000 TL limitli kredi talebinde bulunabiliyorsunuz.En düşük 1.000 TL limit koyan VakıfBank da aldığınız kredi tutarına göre 3 ay ve 48 ay vade arasında taksit yaptırabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda 3 ay ertelemeli değişken taksitli kampanyalarından da yararlanabilirsiniz.En düşük %1,16, en yüksek ise %1,25 olarak belirlenen faiz oranları ile birlikte kredinize sahip olabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra kredi tahsis ücreti ve sigorta işlemleri için olan ücretler şube tarafından belirlenmektedir. En az 1 otomatik ödeme talimatı vererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aktifbank Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi (60.000 TL'ye Kadar)

Aktifbank uygun faizli emekli kredisi ile müşterilerinin ihtiyaç durumlarını hızlıca karşılamayı hedeflemektedir. Özek kredi desteği sayesinde diğer bankalara göre biraz daha fazla faiz oranı çıkarmaktadır. Fakat banka 60.000 TL gibi bir tutarı tek seferde verebilmektedir.Kredinin ödeme koşullarını kendinize göre uyarlayabilir, taksit oranlarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Faiz oranı %3,49 olan Aktifbank'a internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.Ertelemeli kredi seçeneklerinden faydalanmak isterseniz ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.PTT Emekli Kredisi (Düşük Faizle 40.000 TL)

PTT uygun faizli emekli kredisi, PTT emekli müşterilerine özel sunduğu avantajlar ile birlikte oldukça uygun ve kolay bir hale gelmektedir. PTT'nin bu kredi türünde en büyük şartı maaşı PTT'den alıyor almanız üzerinedir.Herhangi bir şekilde kefil veya ipotek şartı aranmamakla birlikte 40.000 TL'ye kadar kredi çekme haklarına sahiplerdir.Denizbank Emekli Kredisi (60 Aya Kadar Vade)

Denizbank düşük faizli emekli kredisi için kolayca başvuru da bulunabilirler. Başvuru için internet bankacılığını veya mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kimliğiniz ile birlikte en yakın DenizBank şubesinden başvuruda bulunabilirsiniz.55.000 TL'ye kadar olan kredi tutarlarında 60 aya kadar varan vadelerle krediye kolayca başvuruda bulunabilirler.Denizbank kredi faiz oranları ise şu şekildedir: • 10.000 TL'ye 12 ay vadede 1,52 faiz oranı uygulanmaktadır aylık 927,80 taksit ücreti alınmaktadır, kredi tahsis ücreti ise 50 TL'dir.
 • 10.000 TL'de 24 ay vadede ise %1,41 faiz uygulanmaktadır, aylık taksit tutarı 510,44 TL'dir, kredi tahsis ücreti ise 50 TL'dir.
 • 10.0000 TL'de 36 ay vadede %1,41 faiz oranında ise, 373,19 aylık taksit tutarı bulunmaktadır. Kredi tahsis ücreti 50 TL'dir.
 • 10.000 TL'de 48 ayda %1,41 faiz oranı uygulanmaktadır, aylık 305,93 TL taksit tutarı olup, 50 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır.
 • 10.000 TL'de 60 aya varan vadede, %1,41 faiz oranı ile birlikte ayda 266,63 TL taksit tutarı olup, 50 TL tahsis ücreti alınmaktadır.


NOT: Kredinin üst ve alt limiti değişiklik gösterebilmektedir, faiz oranları müşterinin özel durum ve koşullarını baz alarak değişiklik gösterebilir.

İş Bankası Emekli Kredisi (3 Ayda 1 Ödeme Fırsatı)

Emeklilere düşük faizli kredi veren bankalar arasında en sonda İş Bankasını inceleyeceğiz. İş Bankası düşük faizli emekli kredisinden yararlanmak için emekli maaşının ödemesini İş Bankasına geçirerek 3 ayda bir ödemeli özel kredi avantajından yararlanabilirler.İş Bankasının emeklilere özel verdiği konut, bireysel kredi, taşıt kredisi gibi kredi türlerinden yararlanabilirsiniz.Eğer maaşınızı İş Bankasına taşırsanız, ödeyeceğiniz kredi tutarı ve taksitlerde özel avantajlar ve kampanyalardan faydalanabiliyorsunuz. Özellikle esnek ödeme adı altında ki kampanya ve koşullar genelde emekli bireyler için oldukça avantajlı gelebiliyor.İş Bankası emekli kredilerine başvurmak için web sitesinden veya en yakın şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz.Başvuru için ihtiyacınız olan evraklar şunlardır: • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi.
 • Çalışan emekliler için gelir belgesi.
 • Emekli kartı.
 • Emekli maaş cüzdanı ve fotokopisi.


İş Bankası emekli kredisi vade ve taksit oranları ise şu şekildedir: • 10.000 TL'de 24 aya varan vadede 1,70 oranında faiz uygulanmaktadır, taksit tutarı ise aylık 531 TL'dir.
 • 10.000 TL'de 36 aya varan vadede, 1,70 oranı faizde, taksit tutarı aylık 394 TL'dir.
 • 10.000 TL'de 48 aya varan vadede, 1,70 oranı faizde, taksit tutarı aylık 328 TL'dir.


NOT: Talep edilen ücret üzerinden faiz ve taksit oranları değişebilmektedir, müşterinin özel durum ve şartları altında da faiz oranları değişebilmektedir.Tüm kredi haberlerine /haberi/kredi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.