SON DAKİKA
Hava Durumu

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu 2019

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2019 14:13
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Denizbank Kredi Kartı Başvurusu 2019

2019 yılı Denizbank kredi kartı müracaatı diğer yıllara oranla büyük ölçüde artış göstermektedir. Bunun sebebi Denizbank’ın Türkiye’de 1997 yılında kurularak günümüze kadar gelen süreçte halkın ihtiyaçlarına en iyi şekilde hizmet vermesiyle beraber Türkiye’nin lider bankalarından biri olarak görülmesidir. Hem kendi ülkesinde hem de uluslararası platformlarda finans alanında büyük başarılara imza atan Denizbank, halkın ekonomik gereksinimleri konusunda da büyük olanaklar ortaya koymaktadır. Özellikle gün geçtikçe kredi kartı kullanımının yaygınlaşması sonucunda Banka, kredi kartı başvurusu yapacak kişilere birçok avantajlı seçenekler sunmaktadır. Böylece Denizbank kredi kartı kullanan müşteriler kendilerine sunulan bu fırsatlardan yararlanarak ihtiyaçlarını gidermede büyük kolaylıklar elde edebilmektedir. Üstelik banka kullanıcılara başvuru sürecinin hızlı ilerlemesinde de imkân sağlamaktadır.

Denizbank Online Kredi Kartı Başvurusu

Büyükbaşarıların arkasında zaman kavramının önemli olduğu konusuna dikkat çekenDenizbank, müşterilerine internetüzerinden kredi kartı müracaatı olanağı tanımaktadır. Denizbank kredi kartıbaşvurusu yapmak isteyen ve 18 yaşını doldurmuş kişiler T.C. kimlik numaralarıve cep telefon numaraları ile bankaya gitmeye ihtiyaç duymadan bankanın kendineait internet sitesi aracılığı ile başvurularını rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.

SMS İle Şifre Alma

Kredikartı başvuru işleminden sonra kart sahipleri Denizbank’ın SMS aracılığı ileşifre edinme özelliğini kullanarak kartlarının şifrelerini oluşturabilmeimkânına sahiptir. Bu işlemi yapmak için müşteriler cep telefonlarının mesajbölümünden aralarında boşluk bırakarak sırasıyla “SIFRE” yazısını,belirledikleri dört basamaklı rakamı, kart üzerinde yazılan numaranın son dörtrakamını ve kartın arka tarafındaki güvenlik kodunun son üç basamağınıyazmaları ve 3280’e göndermeleri gerekmektedir.

Denizbank Bireysel Kartlar

Denizbank müşterilerine ihtiyaçlarıdoğrultusunda kullanabilecekleri kişiselkullanım amaçlı kartlarsunmaktadır. Bu kartlar temel olarak incelendiğinde 7 çeşide ayrılmaktadır:

 • Deniz Bonus Kart: Alışveriş tutkunları için tasarlanmış Deniz Bonus Kart ile kart sahipleri ülke içi ve dışında kolayca alışveriş imkânı elde etmekte ve yaptıkları alışverişlerde bonuslar kazanarak daha sonraki alışverişlerde hiçbir bir ücret ödemeden dilediklerini satın alabilmektedir.
 • Afilli Bonus Kart: Afilli Bonus Kart, kullanıcılara tiyatro-sinema bilet alımlarında ve  konaklama, yeme-içme, ulaşım vb.  ödemelerinde birçok indirim sunmaktadır.
 • Taraftar Kartlar: Taraftar Kart kullanan müşteriler, tuttukları takımlarının maçlarına bilet alırken indirim ve bonus kazanabilmektedir.
 • Emekli Bonus Kart: Emeklileri de unutmayan Denizbank’ın sunduğu Emekli Bonus Kart ile kullanıcılar, ev harcamalarını gerçekleştirirken taksit avantajına sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra tatil ödemelerinde ve uçak bileti alımlarında indirimler elde etmektedir.
 • D-Şarj Bonus: Gençler için oluşturulmuş D-Şarj Kart ile birçok alışverişte bonus kazanmak mümkün hale gelmektedir. Bu kartın kredi kartı özelliğinin olmasının yanı sıra D-Şarj Bonus bankamatik kartı özeliği de taşımaktadır.
 • Şehir Kartları: Deniz severlerin sıklıkla kullandığı Şehir Kartları, Adalar’da yapılan alışverişlerde bonus kazanma fırsatı vermektedir.
 • Net Kart: Şifre kullanımı olmadan alışveriş kolaylığı sağlayan kart çeşididir.
Ticari Kartlar

Denizbankher alanda olduğu gibi ticaret alanında da müşterilerinin yanında yeralmaktadır. Kullanıcılarına sunduğu iş harcamaları kartları ile ticaretsektöründe çalışan kişilerin ekonomik problemleri büyük bir oranda çözümeulaşmıştır. Bu kartlar kendi içlerinde 4 çeşitten oluşmaktadır:

 • Üretici Kart: Ekonomik olarak sorunlar yaşayan üreticinin yanında olan Denizbank, Üretici Kart ile tarım alanında ihtiyaç duyulan maddi giderlere göre nakit para olanağı sunmaktadır. Ayrıca üreticiler bankaya olan kredi kartı borçlarını her ay ödemek yerine yıl içerisinde tek seferde ödeme imkânına sahiptir. Bu karta başvuruda bulunmak isteyenler SMS aracılığıyla talepte bulunabilmektedir.
 • İşletme Kart: Üreticilere sağladığı fırsatlar haricinde bankanın işletme sahiplerine de hak tanıdığı avantajlı bir kart çeşididir. Kullanıcılar bu kart ile alışverişlerinde taksitlendirme imkânıyla ödeme kolaylığı elde etmektedir. Üstelik İşletme Kartı’na başvurmak oldukça kolaydır. Müşteriler internet üzerinden kart başvurularını gerçekleştirebilmektedir.
 • Çiftçi Kart: Çiftçiler Denizbank’ın kendilerine özel oluşturduğu Çiftçi Kart ile hem ülke içi hem de ülke dışında nakit para gereksinimlerini gidermektedir. Başvurular Denizbank Şubeleri’ne gidilerek ya da telefon üzerinden müracaat edilerek gerçekleştirilebilmektedir.
 • Business Kart: Şirket giderleri için kullanılan bu kart ile işletme sahipleri yaptıkları tüm harcamaların takibini kolaylıkla sağlayabilmektedir. Buna ek olarak tüm bu harcamalar gerçekleştirilirken nakit para ihtiyacına gerek duyulmamaktadır.
Kredi Kartı ve Faiz Ücretleri

Kredikartı kullanıcılarının en çok dikkat ettiği noktalardan biri de kredi kartına uygulanan faiz bedelleridir. Denizbank kredi kartı olan müşteriler, düşük faiz oranları ileekonomik açıdan avantaj elde etmektedir. Kredi kart borcunu zamanında ödeyenDenizbank müşterilerine faiz uygulaması yapılmamaktadır. Gelen hesap özetindekiborcun tamamını ödemeyen kart sahipleri ödemedikleri tutar oranındafaizlendirilmektedir. Bununla birlikte kredi kartını nakit ihtiyaçlarınıkarşılamak için kullanan müşterilere yapmış oldukları nakit  alışveriş oranında faiz işlemigerçekleştirilmektedir.

Denizbank Yıllık Kart Ücretleri

Denizbank’ınkart sahiplerine sunduğu uygun faiz oranlarının yanı sıra Denizbank senelikkart bedellerinin yüksek olmaması da bankanın tercih edilmesinin sebepleriarasında yer almaktadır. Bankanın prosedürleri içerisinde belirtmiş olduğu yıliçinde ödenen 3 temel ücretlendirmeler bulunmaktadır. Bunlar şu şekildesıralanmaktadır:

 • Üyelik Ücreti: Denizbank Taraftar Kart kullanıcılarından yıllık olarak ortalama 60-150 TL arasında üyelik ücreti alınmaktadır. Bunun yanı sıra Afilli Kart sahipleri senelik olarak ortalama 70-160 TL arasında ödeme yapmaktadır. Bu iki Denizbank Bireysel Kart dışında diğer kart sahiplerinden herhangi bir üyelik ücreti alınmamaktadır.
 • Nakit Avans Ücreti: Nakit avans konusunda insanlara büyük kolaylık sağlayan Denizbank, ülke içinde ve dışında yapılan nakit çekimlerde aynı oranda ücretlendirme yapmaktadır. Bu  ücretlendirme, Denizbank ve diğer bankaların ATM’lerinden yapılan nakit çekimlerde çekilen tutarın %3.95 i kadardır. Bununla birlikte yurt içi ve yurt dışında Denizbank ATM’lerinden  yapılan para çekme işlemlerinde 7.6 TL, diğer banka ATM’lerinden yapılan işlemlerden 12 TL ek ücret alınmaktadır.
 • Kart Yenileme Ücreti: Çeşitli sebeplerden dolayı kredi kartını yenilemek isteyen kullanıcılardan bu işlem için 4 TL ücret alınmaktadır. Bu alınan ücret 3’ ten fazla yenileme işlemlerinde uygulanmaktadır.
Denizbank Kredi Kartı Kampanyaları

Denizbankinsanlara sunduğu çeşitli kredi kartı seçenekleriyle birlikte birçok fırsatlar dasağlamaktadır. Bonus Kart kullanıcıları yaptıkları alışverişharcamalarında bonus ve indirim kazanarak bu olanaklardan yararlanabilmektedir.Bunun yanı sıra Afilli Bonus Kart kullanıcıları tüm BigChefs restoranlarındakullanabilecekleri %15 oranında indirim elde etmektedir. Ayrıca ekonomik yöndenbirçok zorluk yaşayan emekliler Emekli Bonus Kart ile alışverişlerinde çeşitliindirimler kazanmaktadır. Maç tutkunları için tasarlanmış Taraftar Kart,müşterilere tuttukları takıma ücretsiz bir şekilde destek verme imkânı sağlamaktadır.Bireysel Kartlar haricinde Ticari Kartlarda da geçerli kampanyalarbulunmaktadır. Ticari Kart çeşidi olan İşletme Kartı sayesinde işletmesahipleri yaptıkları çeşitli organizasyonlarındaki masraflarda birçokindirimler elde etmektedir.

Güvenli Alışveriş

Dünyadaartan güvenlik konusunda yetersizlikler sebebiyle kredi kartı sahiplerininkafasında emniyetli harcamalar hakkında birçok soru işaretleri yer almaktadır.Denizbank Chip&PIN ile bu soru işaretlerini ortadan kaldırmaktadır.Bankanın meydana getirmiş olduğu kredi kartlarında bulunan chip yardımıylakredi kartlarında görülen sahtekârlık işleminin önüne geçilmektedir. Buna ekolarak pin sistemi ile birlikte kredi kartını sadece kart sahibikullanabilmektedir.Günümüzdegittikçe yaygınlaşan online alışveriş konusunda da Denizbank 3D Secure ile alışverişlerdekigüvensizlik sorununu gidermektedir.

Kredi Kartları Kullanım Kılavuzu

Kredikart başvurumu ve kart temininden sonraki süreçte de kullanıcıların dikkatetmesi gereken önemli noktalar yer almaktadır. Denizbank müşterilerine kredi kart kullanımı için talimatlarvererek onlara yol göstermektedir. Kart sahipleri bankanın düzenlemiş olduğuavantajları elde edebilmek için düzenli olarak bankanın internet sitesiniincelemeleri gerekmektedir. Ayrıca nakit ihtiyaçlarda kredi kartı kullanılırkenişlenen faiz oranları göz önünde bulundurulmalıdır. Kart sahipleri, kredikartlarını kullanırken ödeme konusuna da önem vermelidir. Harcamalar sonucundaoluşan borçların ödeme zamanlarının geçirilmemesi kuralı oldukça dikkatedilmesi gereken bir konudur.

Asistans Hizmetleri

Banka, Denizbank kredi kartı müşterilerinin her türlü soru ve taleplerine çözüm yolları aramaktadır. Sunduğu müşteri hizmetleri kolaylığı ile hem internet üzerinden hem de telefon aracılığıyla kart sahiplerine yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte Denizbank’a istenilen zamanda ulaşmak oldukça kolaydır. Diğer bir ifadeyle kart kullanıcıları günün her saatinde tüm merak ettikleri konuları Denizbank’a iletebilmektedir.

Online kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bir diğer banka da İş Bankası'dır. İş Bankası kredi kartı başvurusu yaparak siz de cazip koşullarda birçok kampanyaya sahip kredi kartlarından birisine sahip olabilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.