SON DAKİKA
Hava Durumu

Denizbank Genel Müdürü'nden Faiz Düşüşü Açıklaması!

Haber Giriş Tarihi: 24.07.2019 10:11
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Denizbank Genel Müdürü'nden Faiz Düşüşü Açıklaması!

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, bankanın gelecek hedeflerinden ve planlarından bahsetti. Açıklamasında Türki Lirası faizlerinde gerileme beklediklerine de vurgu yapan Ateş, Denizbank'ın 2019 yılının ilk 6 aylık dönemindeki performansını değerlendirmeye aldı. İşte Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş'in yaptığı açıklamadan kesitler...Türkiye'nin mevcut durumdaki ekonomisini, bankacılık sektöründe yaşanan güncel gelişmeleri ve Denizbank'ın 2019 yılının ilk 6 aylık döneminde göstermiş olduğu performansı değerlendiren Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, aynı zamanda bankanın yakın gelecekteki hedefleri hakkında da dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Hakan Ateş yaptığı açıklamada Türk bankacılık sektörünün sahip olduğu kredi hacminin 2019 yılının ilk yarısında kaydettiği büyümenin geçmiş dönemlerdeki performansın gerisinde kaldığını hatırlattı. Bu kapsamda ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren bankaların elde ettikleri kâr marjının da yavaşlama gösterdiğine dikkat çeken Ateş, bankaların aktiflerinin kalitesinde geçen senenin aynı dönemine göre bozulma olduğunu ve takipteki kredi oranının da %4.4 olarak gerçekleştiğini açıkladı."Bankaların Kârı Aratacak"
Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, 2019 yılının ikinci döneminde enflasyon rakamlarında yaşanması muhtemel gerileme eğilimine bağlı olarak kredilerde genişleme olacağını düşündüklerini kaydetti. Bu kapsamda bankaların takipteki kredi oranlarında da yavaşlama beklediklerini ifade eden Ateş, ekonomik büyümede gerçekleşecek hızlanmayla birlikte bankaların net faiz gelirlerinin yılın ikinci yarısında artacağını tahmin ettiklerini açıkladı. Kredi piyasasında yavaşlamanın bu dönemde Türk Lirası sirkülasyonunu da olumsuz etkilediğini, bu sayede iş hacimlerinde meydana gelen azalmanın, alacakların vadesinin uzamasının ve finansmandaki giderlerin artışının bankaların kârının düşürerek takipteki kredi oranlarını artırdığını ifade etti.Bu kapsamda Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, 2019 yılının ikinci döneminde Türk Lirası faizlerinde gerileme beklediklerini, bunun da bankaların kârının artmasını sağlayacağına vurgu yaptı.Denizbank'ın Amiral Gemisi MobilDeniz
Öte yandan yapmış olduğu açıklamasında Denizbank'ın 2019 yılının ilk 6 aylık döneminde gösterdiği performansın değerlendirmesini de yapan Hakan Ateş, bankanın söz konusu dönemde ortaya koyduğu performansın, beklentilerin üzerinde gerçekleştiğini kaydetti. Yılın geri kalan yarısında da hedeflerini tutturacaklarını düşünen Ateş, Denizbank kredileri ve mevduatlarının bankacılık sektöründeki payını koruduğuna dikkat çekti. Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, dijital platformdaki lider konumlarını sürdürebilmek için çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini, dijital bankacılıkta Denizbank'ın amiral gemisinin MobilDeniz olduğunu kaydetti. Bunun yanında Ateş, mobil cüzdan fastPay'in de ayrı bir fintech durumuna getirileceğini ifade ederek açıklamalarını tamamladı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.