SON DAKİKA
Hava Durumu

Çiftçi Kredisi Başvurusu ve Şartları

Haber Giriş Tarihi: 20.08.2019 13:57
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Çiftçi Kredisi Başvurusu ve Şartları

Çiftçi kredisi başvurusu yapabilmek için; öncelikle kişilerin kendilerine uygun bir kredi alabilecekleri banka belirlemesi gereklidir. Kişiler bu bankanın kredi şartlarını ve özelliklerini inceledikten sonra; dilerlerse internet siteleri üzerinden başvuru formu doldurup başvuru yapabilmektedirler veya ilgili bankanın şubesine gerekli belgeler ile birlikte giderek başvuru yapabilmektedirler. Çiftçi kredisi başvurusu yapabilmek için 18 yaşın üzerinde olmak gereklidir. Kişiler projelerine bağlı olarak hibe kredi de alabilmektedirler. Ayrıca yeni çiftçiliğe başlayacak olan kişiler de var olan işletmelerini geliştirmek isteyen kişiler de ilgili çiftçilik kredilerden yararlanabilmektedirler. Çiftçi kredisi başvurusu yapmadan önce kişilerin Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıt yaptırmış olduklarından emin olmaları gereklidir. Çiftçi kredisi verilirken kişilerin kredi notları da dikkate alınmaktadır. Dolayısı ile herhangi bir bankanın kara listesinde olmamak kişilerin yararınadır.Çiftçi Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?
Çiftçi kredisi alabilmek için gerekli şartlar şunlardır: Çiftçi kredisi almak isteyen kişilerin; hali hazırda tarımsal bir faaliyetlerinin olması gereklidir. Çiftçi kredisi almak isteyen kişilerin; kredi notlarının ilgili krediyi almaya yeterli olması gereklidir. Çiftçi kredisi almak isteyen kişilerin; teminat talep edilmesi halinde teminat olarak gösterebilecekleri bir kefillerinin veya ipotek ettirebilecekleri bir taşınmazlarının olması gereklidir. Çiftçi kredisi almak isteyen kişilerin; aldığı ürünün ve teminatlarının sigortalanmasını onaylaması gereklidir.Çiftçi Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?
Çiftçi kredisi alabilmek için gerekli belgeler şunlardır:Öncelikle çiftçilik kredisi başvurusu yapmak isteyen kişinin nüfus cüzdanı gereklidir. Çiftçi kredisine başvuru yapmak isteyen kişilerin çiftçi olduklarını kanıtlamak amacı ile ÇKS adı verilen çiftçilik belgesi gereklidir.Kişinin hali hazırda var olan tarımsal işletmesinin tapu kaydı veya kira kontratı gibi belgeleri sunması gereklidir.Kişiden eğer herhangi bir teminat talep edilmiş ise; ilgili teminatlar ile ilgili belgeler gereklidir.Kişinin ilgili tarımsal işletmesinin bilanço ve gelir tablosunu sunması gereklidir. Ancak bunların son 3 yıla ait olması gereklidir.Finansbank Çiftçi Kredisinin Özellikleri Nelerdir?
Finansbank çiftçi kredisinin özellikleri şunlardır:Çiftçilere işletme kredisi ve yatırım kredisi adı altında iki çeşit kredi vermektedir. Yatırım kredi ürünlerinde 7 yıla kadar taksitlendirme yapılabilmektedir.Kişilere uygun faiz oranları uygulanmaktadır. Kişilerin aldıkları çiftçi kredisinin geri ödemesini; uygun vade seçenekleri ile yapabilmeleri mümkündür. Ayrıca kişiler her ay taksit ödemek zorunda değillerdir. İsterlerse hasat zamanlarında toplu olarak taksit ödeme imkanları bulunmaktadır. Kişilerin hesaplarında para olmasa dahi, mevduatlı hesapları ile anında ihtiyaçları kadar kredi alabilmelerine imkan tanınmaktadır. Bu krediye başvurmak için; https://www.qnbfinansbank.com adresine girilmesi gereklidir. Arama kısmına çiftçi kredileri yazıldığında hem çiftçi kredisi ile bilgi veren hem de çiftçi kredisine başvurma butonunun bulunduğu sayfaya yönlendirilmektedir.Şekerbank Çiftçi Kredisinin Özellikleri Nelerdir?
Şekerbank çiftçi kredisinin özellikleri şunlardır: Şekerbank çiftçi kredisi alacak olan kişilere 2 yıla varan vade seçeneği sunmaktadır. Şekerbank kişilere verdiği çiftçi kredisinin geri ödemesinde; kişilerden her ay ödemetalep etmemektedir. Kişiler isterlerse, hasat zamanında toplu olarak taksit ödemesiyapabilmektedirler. Tarla büyütme kredisi, tarım ekipmanları kredisi, tarımsal eko kredi ve kırsalkalkınmaya destek kredisi gibi krediler verilmektedir. Şekerbank çiftçi kredisi başvurusu yapmak için Şekerbank şubesine gidilmesi gereklidir. Kişi kendisine en yakın Şekerbank şubesini bulmak için; https://www.sekerbank.com.tr adresini ziyaret etmelidir.Ziraat Bankası Çiftçi Kredisinin Özellikleri Nelerdir?
Ziraat Bankası çiftçi kredisinin özellikleri şunlardır: 2019 yılında çiftçilere faizsiz kredi veren bir bankadır. 2017 yılından beri bu uygulamaya devam etmektedir. 31 Aralık 2019 tarihine kadar da bu uygulamanın devam edeceği kesinleşmiştir ancak sonrasında devam edilip edilmeyeceği bilinmemektedir. Tarım arazisi kredisi, traktör kredisi, küçük tarım ekipmanı kredisi ve genç çiftçi kredisi gibi krediler vermektedir. Genç çiftçi kredisi almak isteyen kişilerin; 18 ile 40 yaş aralığında olması ve tarımsal faaliyet ile ilgili bir projesinin olması gereklidir. Bu şartları sağlaması durumunda 30.000 TL’ye kadar hibe kredi alabilme fırsatı olduğu gibi, 100.000 TL’ye kadar da düşük faizli kredi alabilme fırsatı bulunmaktadır. Ziraat Bankası kişilere 7 yıla kadar vade seçeneği sunmaktadır. Kişiler esnek ödeme planı ile kredilerini geri ödeme imkanına sahiptirler.Denizbank Çiftçi Kredisinin Özellikleri Nelerdir?
Denizbank çiftçi kredisinin özellikleri şunlardır: Kişilerin tarımsal faaliyetlerini sürdürürken işletme konusundaki ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için, tarımsal işletme kredisi vermektedir. Tarımsal yatırım kredisi vermektedir. Tarımsal faaliyetler ile ilgili projesi olan kişilere projeli yatırım kredileri vermektedir. TMO makbuz senedine dayanan çiftçilik kredileri vermektedir. Tarımsal faaliyet ile alakalı herhangi bir elektronik ürünün senedinin karşılığında kredivermektedir. Genç çiftçilere destek vermek amacı ile genç çiftçi kredisi vermektedir. Bu kişilerinöncelikle 32 saatlik bir eğitim görmeleri ve sonrasında çiftçilik yapmak ile ilgili birplanlarının olması gereklidir. Denizbank, benim bahçem benim tarlam kredisi vermektedir.Vakıfbank Çiftçi Kredisinin Özellikleri Nelerdir?
Vakıfbank çiftçi kredisinin özellikleri şunlardır: Tarımsal işletmesinin ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişilere işletme kredisi vermektedir. Tarımsal alanlara yatırım yapmak isteyen kişilere yatırım kredileri vermektedir. Tarımsal faaliyetler ile ilgili bankanın kabul edebileceği bir projesi olan kişilere projekredileri verilmektedir. Vakıfbank kişilere tarım içerikli kartlar vermektedir. Kişiler bu kartlar ile tarımsalihtiyaçlarının alışverişlerini yapabilmektedirler. Vakıfbank dönem dönem çiftçilere özel kampanyalar yapmaktadır. Vakıfbank’tan çiftçi kredisi alan kişiler; kredilerinin geri ödemelerini hasat zamanındatoplu olarak yapabilme imkanına sahiptirler.Yapı Kredi Bankası Çiftçi Kredisinin Özellikleri Nelerdir?
Yapı Kredi Bankası çiftçi kredisinin özellikleri şunlardır: Yapı Kredi Bankası, çiftçilere 60 aya varan vade seçeneği sunmaktadır. Yapı Kredi Bankası hem sıfırdan çiftçilik yapmak isteyen kişilere hem de var olantarımsal faaliyetlerini iyileştirmek isteyen kişilere kredi vermektedir. Yapı Kredi Bankası’ndan çiftçilik kredisinin alınabilmesi için ÇKS belgesi gereklidir. Bubelgeye sahip olmayan ve yeni çiftliğe başlayacak olan kişilerin çiftçilik sistemine kayıtolmaları gereklidir. Kişilerin kredi taksitlerini öderken zorlanmaması adına; Yapı Kredi Bankası 3 ayda bir,6 ayda bir veya sende bir toplu ödemeleri kabul etmektedir.Halkbank Çiftçi Kredisinin Özellikleri Nelerdir?
Halkbank çiftçi kredisinin özellikleri şunlardır: Kişilerin ödemelerini hasat zamanına denk getirmesine olanak sağlamaktadır. Kişiler her ay düzenli olarak taksit ödemek zorunda değillerdir. Belirli periyotlardatoplu ödeme gerçekleştirebilmektedirler. Halkbank çiftçi kredisi almak isteyen kişilerden ÇKS belgesi talep etmektedir. Traktör ve tarım aletleri alımı, sera işletmeleri, topraksız tarım kredisi, TMO makbuzluçiftçi kredisi, tarım sulama kredisi gibi kredilerin alınabilmesi mümkündür. 2 yıldan 5 yıla kadar vade seçeneği sunmaktadır. Kişilerin krediyi alış sebeplerine görevade seçeneği değişmektedir. Halkbank çiftçilerin alabileceği kredi miktarı için bir üst limit belirlememiştir. Kişilerin bankaya sunduğu projeye ve gelir durumlarına bağlı olarak kendilerine verilen kredi miktarı değişmektedir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.